11.02.2019 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

На Львівщині вже 17 парафій УПЦ МП перейшли до Православної Церкви України

На Львівщині вже 17 парафій УПЦ МП перейшли до Православної Церкви України

В Україні станом на 10 лютого 280 православних парафій вирішили вийти з-під покровительста Московського патріархату та приєднатись до Православної Церкви України, повідомляє Форпост.

Зокрема, на Львівщині змінило свою приналежність 17 із 76 парафій, що становить близько 22, 3%

Нагадаємо, 17 січня 2019 року у Верховній Раді України був проголосований за основу і в цілому законопроект № 4128-Д щодо зміни релігійними громадами підлеглості. За це рішення проголосували 229 парламентарів. 28 січня 2019 року Президент України Петро Порошенко підписав даний законопроект. 31 січня 2019 року закон набув чинності.


Відповідно до цього закону релігійні громади мають можливість змінювати свою церковну юрисдикцію на користь будь-якої іншої релігійної організації України у випадку прийняття на парафіяльних зборах не менше ніж двома третинами голосів рішення про такий перехід, затвердженого підписами членів релігійної громади.

Частина громади, незгідна з рішенням більшості, має право на створення нової релігійної громади та укладання договору про порядок користування тим самим майном або культовою будівлею з її власником. Щоб зареєструвати релігійну громаду, її члени повинні подати статут нової громади, копію рішення про її утворення, її найменування, обрання керівних органів, копію документа про право власності чи користування приміщенням та протокол загальних зборів, на яких було прийняте рішення про створення цієї релігійної громади.

Сама процедура зміни юрисдикції (місце проведення зборів, процедура голосування та підрахунку голосів) в ухваленому законі не визначена. За прийнятим законом під час процесу переходу громади заборонено здійснювати будь-які дії, які можуть стати причиною відчуження майна релігійної організації (продаж, обмін, застава, безоплатна передача).

Социальные комментарии Cackle