07.09.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

На Львівщині розпочалися рейди на неоформлених працівників

На Львівщині розпочалися рейди на неоформлених працівників

Головне управління Держпраці у Львівській області активізувало роботу щодо подолання фактів використання незадекларованої праці. До 31 серпня фахівців Держпраці, ДПС, ПФУ, СЗ та органи місцевої влади проводили спільні превентивні заходи під час яких роботодавцям надавали консультативну допомогу з питань належного оформлення трудових відносин. А вже з 1 вересня на Львівщині стартувала потужна інспекційна кампанія – виявлятимуть неоформлених працівників.

-Звертаємо увагу: відносини, в яких фізична особа виконує роботу для іншої фізичної або юридичної особи за винагороду й під її керівництвом, наглядом, контролем, є трудовими відносинами а особи-виконавці – працівниками. Нагадуємо: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення органу ДПС. 

До слова, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого воно скоєно. До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, при виявленні порушення вперше застосовується попередження. 

У разі вчинення такого порушення повторно впродовж двох років до суб’єкта господарювання застосовуватиметься санкція у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати,- йдеться у повідомленні на офіційному сайті головного управління Держпраці у Львівській області.

Социальные комментарии Cackle