04.01.2019 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

На Львівщині довакцинують від кору дітей, котрі ще не мають щеплень

На Львівщині довакцинують від кору дітей, котрі ще не мають щеплень

Кампанія з довакцинації в першу чергу стосуватиметься тих, хто пропустив щеплення або купив довідку про вакцинацію від кору.

На Львівщині розпочнуть кампанію з довакцинації нещеплених від кору дітей віком від 6 до 18 років. Про це під час брифінгу у Львові повідомила очільниця МОЗ Уляна Супрун.

«Будуть довакциновувати тих дітей, які з різних причин не були щеплені від кору за календарем за останні 10-15 років. В Україні продовжується спалах кору, і за минулий рік захворіли 54 тисячі людей», – розповіла Уляна Супрун.

Планування кампанії з довакцинування розпочнуть із наступного тижня. За цей час МОЗ спільно з Центром громадського здоров’я, ЛОДА та UNICEF в Україні мають визначити, де та скільки дітей нещеплені, поспілкуватися з батьками та учителями, аби переконати їх, що щеплення – єдиний захист від кору. Після чого у середині лютого розпочнуть саму кампанію.

«Нині на території Львівської області є приблизно 20 тисяч дітей, котрі не мають одного або обох планових щеплень. Водночас на території області є 52 тисячі доз вакцини виробництва Бельгії ("Пріорикс") та США (MMR-ІІ), яка має сертифікати та рекомендації ВООЗ», – каже генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Володимир Курпіта.

Вакцинувати школярів віком від 6 до 18 років планують упродовж двох тижнів за безпосередньої згоди батьків. Планове вакцинування відбуватиметься за календарем. Кампанія з довакцинації в першу чергу стосуватиметься тих, хто, за словами Уляни Супрун, пропустив щеплення або купив довідку про вакцинацію від кору. Після Львівщини, цю кампанію планують поширювати на інші області з низьким рівнем вакцинації.

Нині Львівська область лідирує по захворюваності на кір – понад 11 тисяч хворих, що становить 22% від усіх захворювань в Україні. Двоє осіб уже померли від ускладнень від кору.

Довакцинація відбуватиметься таким чином: до шкіл та навчальних закладів приїжджатимуть мобільні кабінети, готові вакцинувати дітей без щеплень, у яких є письмова згода від батьків. Попередньо дитину оглядатимуть та вимірюватимуть температуру на предмет протипоказів.

Читайте також: Чи можна вберегтися від кору і що робити, коли хвороба таки прийшла

Нагадаємо, за законом школярам та дошкільнятам, котрі не мають календарних щеплень, заборонено відвідувати навчальні заклади.

Назад Джерело: Твоє місто
Социальные комментарии Cackle