23.06.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

На дорозі Трускавець-Львів відновлено рух транспорту. Обласна комісія дозволу не давала

На дорозі Трускавець-Львів відновлено рух транспорту. Обласна комісія дозволу не давала

Дорога Трускавець-Львів - вільна для транспорту. На відрізку магістралі, що веде до курортного міста, зникли бетонні блоки, які донедавна обмежували тут рух, а ще відкрито шлагбаум. Така картина вимальовується із відео, яке оприлюднив у соціальній мережі Фейсбук науковець Василь Дяків, доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології. Відео демонструє, як дорогою вільно курсують автівки.

За словами першого заступника міського голови Трускавця Олексія Балицького, відкриття автошляху – швидше за все самовільне, оскільки офіційного погодження на обласній комісії з надзвичайних ситуацій – таке рішення не отримало.

Тим часом науковець Василь Дяків дає характеристику стану дорожнього полотна траси Львів-Трускавець та стверджує, що стан дороги за останні роки не змінився. Мова йде про відрізок між Сільцем та Трускавцем. Там пролягає карст. Ті тріщини, які були на автошляху роками – не змінилися. Видимі деформації, за словами науковця, є лише в одному місці – на відрізку дороги, що проходить під лінією електропередач – там є вертикальні зміщення.

Також обабіч дороги на протилежній стороні від Сільця в напрямку Трускавця іде просідання ґрунтів – там у дощові дні утворюється озеро. Василь Дяків стверджує - для того, щоб з'ясувати небезпечність автодороги, на вказаній на відео ділянці шляху (на виїзді з Сільця у напрямку Трускавця) довжиною 100 метр, треба пробурити п'ять свердловин з відстанями між ними 20 м та на глибину біля 110 м. Після виявлення карстового каналу необхідно розробити проєкт закладки карстової порожнини. Після реалізації такого проєкту автодорога Львів-Трускавець в межах гірничого відводу другого рудника стебницького «Полімінералу» ще може послужити сотню років, – запевняє науковець.

Додамо, Василь Дяків запевняє: карстовий провал, який стався 15 березня, жодним чином не змінив стан існуючої дороги Львів-Трускавець. Також науковці апелюють до влади та наголошують, що спорудження нової магістралі в обхід Трускавця, яка має пролягати через землі Модрич,є у 10 разів небезпечніша за стару.

Ірина Романова


Социальные комментарии Cackle