28.10.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Мешканців Львівщини вкотре закликають не нехтувати засобами профілактики коронавірусу

Мешканців Львівщини вкотре закликають не нехтувати засобами профілактики коронавірусу
Медики області вкотре закликають мешканців Львівщини дотримуватись звичайних заходів обережності. Ці прості рекомендації допоможуть знизити ризики інфікування коронавірусом.

- Хочу зауважити, що ті тенденції, які ми спостерігаємо останнім часом, є достатньо тривожними. Ситуація залишається напруженою.. Тому хочу вкотре всіх закликати бути пильними, берегти себе та своїх близьких», - наголосив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис,
- інформує пресслужба облдержадміністрації.

Серед основних заходів профілактики є: уникнення місць масового скупчення людей, дотримання дистанції, носіння масок, забезпечення гігієни рук.

Як раніше розповідала головний експерт з епідеміології департаменту охорони здоров’я Наталія Іванченко гігієну рук можна забезпечити звичайним ретельним миттям, або ж користуванням антисептиком.

- Потрібно дбати, щоб руки були чистими. Якщо ви не маєте доступу до води з милом, то носіть кишеньковий антисептик. Антисептик, який містить від 60 до 80% спирту, гарантує знищення вірусів, в тому числі і коронавірусу. Усі поверхні, до яких ми доторкаємось впродовж дня, повинні хоча б двічі вдень очищатись за допомогою дезінфекційних засобів. Є рекомендація, якщо наші руки не помиті ми не повинні ними торкатись обличчя.  Якщо ви привітались з іншою людиною за руку – це теж підстава скористатись антисептиком, - зазначила епідеміолог.


При погіршенні стану здоров’я, необхідно одразу звернутись до свого сімейного лікаря.

До прикладу, МОЗ пропонує наступний алгоритм дій для людини із симптомами:

- Залишайтеся вдома
- Подзвоніть своєму сімейному лікарю
- Опишіть йому симптоми. Розкажіть про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані
- Виконуйте інструкції свого лікаря.
- У невідкладних станах — температура вище 38, яка не збивається, та ускладнене дихання — терміново викликайте «швидку» за номером 103.


Медики-інфекціоністи застерігають - для того, щоб людина не поширювала вірус серед навколишніх, вона не повинна користуватись громадським транспортом. І, що дуже важливо, щоб особи, які контактували із лабораторно підтвердженою на коронавірус людиною, залишалися вдома та пішли на самоізоляцію на 14 днів.
Зазначимо, за минулу добу коронавірус підтверджено у 398 мешканців Львівщини

Социальные комментарии Cackle