06.07.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Мандруй Львівщиною та відвідуй сакральні пам’ятки краю! У ЛОДА закликають відкрити для себе нові туристичні локації

Мандруй Львівщиною та відвідуй сакральні пам’ятки краю! У ЛОДА закликають відкрити для себе нові туристичні локації

ЛОДА пропагує відвідати відомі архітектурні перлини Львівщини. "Бережи! Люби! Мандруй!" - під таким слоганом зняли промовідео у департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.  В ньому - понад десять архітектурних пам’яток області, до яких управлінці закликають поїхати у вільний час і побачити на власні очі. Серед них і церква Св.Юра, що у Дрогобичі. За словами голови департаменту архітектури Олени Василько, цьогоріч обласна програма збереження культурної спадщини на Львівщині передбачає фінансування у 21 мільйон гривень. Роботи з відновлення пам’яток триватимуть та тривають у Поморянах (Золочівщина), Дрогобичі, Морянцях та Глиниці (Яворівщина).

Кампанія комплексна. Від квітня ми спілкувалися з різними громадськими колами: священиками, архітекторами, пам’яткоохоронцями. Всі вони наголошують: крім щоденної експертної роботи і якісних рішень, культурній спадщині потрібна сильна промоція. Аби не було такого, що громада не знала і з благими намірами взяла і щось покращила, а насправді ж, знищила пам’ятку. Крім грошей та опіки нашій культурній спадщині потрібна увага, потрібні туристи. Бо культурна спадщина - це ресурс громад. Для мандрівників потрібно запропонувати поїсти, можна їм продати сувеніри, чи домашні смаколики. Туризм - це складова стратегії розвитку громади. Довкола нього може розвиватися економіка, - наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

У відеоролику також присутній голова Львівської обласної організації "Українського товариства охорони пам’яток історії та культури” Андрій Салюк, львів’янка Наталія Костюк і заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Додамо, кілька тижнів тому, в межах цієї промокампанії, на об’їзній Львова Львівська ОДА розмістила білборди, де зображені відповідні пам’ятки архітектури, які з’являються у ролику. На кожному - відповідний заклик мандрувати, любити, берегти і дивуватися спадщині, яка є унікальною для України і світу.

Социальные комментарии Cackle