02.10.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Епідеміологи прогнозують поширення нових штамів сезонного грипу

Епідеміологи прогнозують поширення нових штамів сезонного грипу

Цьогоріч в Україні очікується чотири штами грипу. Перший АH1N1 має нову назву і є новим, він виявлений і типований у 2019 році. Другий - AH3N2 виявлений 2019 року у Гонконгу. Третій - це грип B лінії Вікторія, теж виявлений торік, четвертий грип B, знайомий епідеміологам із 2013 року.

Про це сьогодні під час брифінгу розповіла експерт департаменту охорони здоров'я з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко, - інформує  пресслужба ЛОДА.

Найбільших клопотів медики очікують від перших двох штамів. Ці штами доволі агресивно себе проявляють, адже грип В має легший перебіг.

«Грип найбільш розповсюджена, але найменш досліджена зі всіх хвороб. Для профілактики грипу існує вакцина, яка уже найближчими днями з’явиться на Львівщині. Грипу цього року буде 4 штами, три із них виявлені минулого року, а це означає, що наш організм не підготовлений до зустрічі із цими вірусами. Тому вакцинація проти грипу цього року як ніколи стає актуальною. Вона дозволить уникнути ситуації, коли в організмі однієї людини зустрінуться вірус грипу та коронавірус», - наголосила епідемілог.

Социальные комментарии Cackle