18.05.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

У Дрогобичі відновлять цілодобове водопостачання, коли Трускавець й інші споживачі повернуть борги

У Дрогобичі відновлять цілодобове водопостачання, коли Трускавець й інші споживачі повернуть борги

Загальна сума заборгованості споживачів перед комунальним підприємством «Дрогобичводоканал» становить близько 29 млн грн: 15 млн грн боргує населення, 10,5 млн грн трускавецький водоканал та близько 1 млн грн – м. Борислав.

Керівництво «Дрогобичводоканалу» було змушене вжити радикальних заходів з економії коштів, тому було прийнято рішення з 1 квітня припинити водопостачання у нічну пору доби з 22:00 до 6:00.

Про це повідомив начальник водопостачального підприємства міста Котермака в ефірі кризового медіа-центру «Дрогобич».

Як зазначив Роман Шагала, у березні 46% споживачів, а це – більше 17 тисяч абонентів, не оплатили за послугу з водопостачання та водовідведення. Постійно здійснюється претензійно-позовна робота. До управління юстиції подано судових наказів на виконання – стягнення з боржників на загальну суму понад 2 млн гривень. Через недобросовісних платників заручниками ситуації стали ті, хто вчасно сплачує за спожиті послуги

На запитання: Коли очікувати відновлення цілодобового режиму водопостачання, посадовець зазначив, що для вирішення цієї проблеми потрібно, щоб першочергово боржники повернули заборгованість. А також необхідно, щоб суб’єкти підприємницької діяльності відновили попередні обсяги споживання послуг. Мова йде про відновлення роботи санаторіїв та готелів Трускавця.

Нагадаємо, що трускавецький водоканал, який нині є комунальним підприємством, все більше грузне у борговій ямі. Підприємство має податковий борг у понад 8 млн грн, бо не сплачує ПДВ до державного бюджету. На цю суму будуть нараховані штрафні санкції і вона сягне близько 10 млн гривень.

Стільки ж підприємство боргує й дрогобицькому водоканалу, у якого купує послуги з водопостачання і водовідведення. Більш ніж 20-ти мільйонний борг водоканалу Трускавця був виплеканий за каденції Андрія Кульчинського. «Альфа Плюс» вийшла з засновників товариства, подарувавши частку, що їй належала у статутному капіталі, міській раді. Боргові зобов’язання водоканалу мерія взяла на себе й має намір погашати його коштом бюджету, тобто трускавчани двічі заплатять за отримані послуги.

Вікторія УТРИН

Социальные комментарии Cackle