Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Взаємодопомога як спосіб життя: як волонтери у Дрогобичі піклуються про переселенців

Будь який, навіть маленький добрий вчинок є внеском у людство. Саме так можна сказати про дрогобицьких волонтерів та працівників і добровольців Благодійного фонду «Карітас».

Від перших днів нападу РФ на Україну активну, жертовну й самовіддану роботу розгорнули волонтери на Дрогобиччині. Й це вже традиція, адже допомагали дрогобичани свого часу учасникам Революції Гідности, відтак, від 2014 року – Збройним силам,які тоді фактично наново треба було створювати.

Тепер же працюють і задля допомоги воякам, і задля того, щоб створити комфортні умови перебування на Заході тих, хто був змушений залишити свої домівки через обстріли та бомбардування їхніх міст.


Значну допомогу біженцям від першого дня війни надає БФ «Карітас» СДЄ  УГЦ. За словами адміністративної директорки Фонду Галини Косин, перших утікачів від воєнних дій тут почали приймати ще 25 лютого, й відтоді «Карітас» працює в режимі 24/7.

IMG-20220305-WA0000-1.jpg

 – До нас постійно звертаються нужденні, а також з різних місць надходить гуманітарна допомога.

А коли почали прибувати біженці, почали облаштовувати місця для них – розповіла пані Галина. – Прибрали  й звільнили від зайвого всі приміщення, окрім приміщенні нагорі на 32 місця, ще й весь третій поверх облаштувати для прибульців.

А ще Фонд забезпечив для прийняття внутрішньо переміщених осіб 100 місць у своєму реабілітаційному центрі “Назарет” в  Рихтичах.

Свої зусилля працівники Фонду координують з містом, яке, як відомо для прийняття біженців підготувало навчальні заклади та гуртожитки. Сюди з «Карітасу» завозили й завозять постільну білизну, коци, харчі для прибулих тощо.

Щоправда , всі, хто прибуває до «Карітасу», як каже Галина Косин, залишаються в місті ненадовго: відпочивають після виснажливої нелегкої дороги й вирушають далі в бік кордону в надії виїхати за межі країни.  В «Карітасі” навіть надавали цим людям автобуси, щоб доправити до пунктів пропуску.

Ось і минулої неділі прийняли у Фонді групу переселенців з Енергодару а вже  в обід у понеділок вони  поїхали далі.


Социальные комментарии Cackle