09.06.2018 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Де на Львівщині винайшли найбільші осередки небезпечного борщівника

Де на Львівщині винайшли найбільші осередки небезпечного борщівника

В Департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації назвали найбільші осередки борщівника на Львівщині.

За даними Департаменту, у всіх районах області розпочато проведення польових робіт щодо запобігання поширення рослини. Так, з початку року знищили борщівника Сосновського на площі 362,9881 га. Найбільші осередки борщівника зафіксовано у Турківському (219 га), Старосамбірському (114 га) та Дрогобицькому (80 га) районах.

Борщівник негативно впливає на біорізноманіття. Він доволі агресивно витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід, монополізує територію. Окрім того, у борщівника Сосновського отруйний сік, який викликає важкі фотохімічні опіки у людей і тварин. Найбільша кількість постраждалих фіксується у літні місяці, адже саме в період спеки найбільш ймовірним є контакт людини із отруйною рослиною.

Якщо борщівник Сосновського росте поряд намагайтеся його знищити, але обов’язково застосовуйте наступні поради:

  • ніколи не ведіть боротьбу, не захистивши шкіру та очі, адже від моменту потрапляння соку на шкіру до виникнення хімічного опіку може прийти значний період часу;
  • пам’ятайте, сік борщівника стає небезпечним і здатним спричиняти опіки під дією сонячних променів;
  • найкращими методами боротьби з борщівником є скошування в період цвітіння двічі на рік, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація рослини та повторне цвітіння;
  • ефективним також є зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту, найкраще і найлегше робити це навесні.

Назад Джерело: lviv.sq.com.ua
Социальные комментарии Cackle