06.08.2020 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]

Безкоштовний ПЛР-тест на коронавірус можна зробити у чотирьох лабораторіях Львова

Безкоштовний ПЛР-тест на коронавірус можна зробити у чотирьох лабораторіях Львова

Щодня у Львові роблять від 550 до 1200 ПЛР-тестів для виявлення коронавірусної інфекції. Це – безкоштовні та платні ПЛР-тести. Про це повідомила головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко, інформує ресурс «Суспільне». 

Безкоштовно пройти ПЛР-тест на виявлення COVID-19 можна у чотирьох лабораторіях: 

«Львівський лабораторний центр МОЗ України» (вул. Зелена, 12) - дві лабораторії;

«Львівська обласна інфекційна лікарня» (вул. Пекарська, 54);

лабораторія Львівської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби (вул.Вітовського, 18).

«Безоплатно ПЛР-тест роблять для трьох категорій громадян: тим, хто має ознаки коронавірусної інфекції, людям, які контактували із хворими на COVID-19, і пацієнтам, яким робитимуть планові операції. Для усіх інших ПЛР-тестування – за гроші у приватних лабораторіях. Тобто, якщо людина хоче полетіти на відпочинок, скажімо, в Туреччину – держава не оплачуватиме їй ПЛР-тест», - розповіла Наталія Тімко. 

Пройти безкоштовний ПЛР-тест можна лише маючи направлення від сімейного лікаря. Таке безоплатне дослідження роблять і пацієнтам лікарень, які перебувають у стаціонарах. 

«Рішення про загальне безкоштовне ПЛР-тестування для усіх мешканців Львівщини від Міністерства охорони здоров’я немає. Та й фізично наші лабораторії цього б не подужали», - розповіла Наталія Тімко. 

У приватних лабораторних центрах ціни на ПЛР-тести – від 1500 грн за звичайний тест (результат впродовж 3-4 днів), і 2100 грн – за терміновий тест (результат – впродовж доби).

За словами Наталії Тімко, якщо у приватній лабораторії ПЛР-тест виявить інфекцію коронавірусу – про це, окрім самого пацієнта, працівники приватної лабораторії повідомляють Львівський обласний лабораторний центр. Там ці дані вносять до Єдиного реєстру хворих на COVID-19 на Львівщині.

Социальные комментарии Cackle