09.11.2018 Дрогобич Розмір шрифту: [+] [-]

За очищення Дрогобича від сміття взялася Львівська обласна рада

За очищення Дрогобича від сміття взялася Львівська обласна рада

У Дрогобицькій міській раді відбулося перше виїзне засідання тимчасової контрольної комісії Львівської обласної ради з питань вивезення та утилізації ТПВ з Дрогобича.

Участь у засіданні комісії взяли перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський, керівник департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук, директор департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Руслан Гречаник, Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, його перший заступник Ігор Герман, начальник департаменту міського господарства міськвиконкому Роман Москалик, керівник КП «Комбінат міського господарства» Андрій Янів, депутати Львівської обласної ради від Дрогобиччини Андрій Ковч, Михайло Задорожний, Юрій Нестор, депутати Дрогобицької міської ради, представники громадськості. 

Засідання відбулося під головуванням очільника тимчасової контрольної комісії Львівської обласної ради з питань вивезення та утилізації ТПВ з Дрогобича Богдана Гагалюка.

Основними питаннями, які обговорили під час засідання комісії, це рекультивація Дрогобицького сміттєзвалища поблизу села Брониця та план заходів щодо негайного очищення від ТПВ території міста Дрогобич.

Перед початком засідання комісія відвідала сміттєзвалище поблизу села Брониця та поспілкувалась з людьми, які його блокують. У ході перемовин, за словами Богдана Гагалюка, броничани змінили свою думку та повідомили, що не заперечують проти проведення рекультивації сміттєзвалища. Для цього керівництвом Дрогобича спільно з департаментом ЖКГ та екології ЛОДА необхідно завершити проведення всіх дозвільних документів з проекту рекультивації сміттєзвалища, щоб розпочати роботи.

Щодо проблеми вивезення та утилізації ТПВ з міста Дрогобич, то під час засідання міський голова Тарас Кучма зазначив, що броничани не виконують рішення суду України, продовжуючи незаконно блокувати сміттєзвалище. Окрім цього, за час сміттєвої кризи у Дрогобичі міська рада зверталася до керівництва 19 полігонів Львівської області з проханням допомогти утилізувати ТПВ з Дрогобича, однак жоден з них не погодився.

За словами міського голови, зараз на території Дрогобича накопичилось близько 1 000 тонн ТПВ. Причиною цього є те, що логістика маршруту, яким вдається вивозити сміття, дає змогу прибирати з міста лише 20 тонн за добу при накопиченні 50 тонн.

Також Тарас Кучма додав, що близько 35% ТВП Дрогобича – це ТВП сіл Дрогобицького району, які звозять сміття на майданчики міста.

Окрім цього, під час засідання виступили й депутати ЛОР від Дрогобиччини.

Михайло Задорожний зазначив, що комісія повинна прийняти рішення про невідкладні заходи щодо очищення міста від сміття. Зі свого боку, як депутат, він готовий ініціювати виділення додаткової субвенції з обласного бюджету Дрогобичу задля вирішення цієї проблеми.

Юрій Нестор наголосив, що проблема з накопиченням ТПВ є глобальнішою і її потрібно вирішувати не лише у Дрогобичі, а й Стебнику та довколишніх територіях.

Андрій Ковч акцентував увагу на правовому вирішенні ситуації, зокрема, дотриманні Законів України.

Також виступаючі підтримали позицію щодо необхідності налагодження діалогу та співпраці між містами Дрогобиччини, зокрема, проведенні спільних нарад за участі депутатів.

За підсумками засідання тимчасової контрольної комісії ЛОР було прийнято рішення, що впродовж наступних двох тижнів керівництво області, міста та комісія ЛОР працюватимуть над налагодженням співпраці з сусідніми містами Дрогобича – Стриєм та Самбором щодо вивезення ТВП з Дрогобича на їх полігони.

КП «КМГ» повинно звернутися до держаудитслужби Львівської обласної державної адміністрації щодо проведення позачергового аудиту у комунальному підприємстві.

Також прийнято рішення про необхідність проведення повторного тендеру на вивезення ТПВ з Дрогобича з можливістю виставлення лотів для участі приватних структур.

У ході обговорення було зазначено, що вже до кінця цього тижня Дрогобичу повинні надійти кошти у сумі 3 мільйони гривень, виділені сесією Львівської обласної ради, для покриття боргів КП «КМГ» перед полігонами, які приймали ТПВ з Дрогобича.

За підсумками двотижневої діяльності відбудеться наступне засідання комісії, – повідомив  ZIK з посиланням на прес-службу оргвідділу міськвиконкому. 

Назад Джерело: zik
Социальные комментарии Cackle