02.09.2019 Дрогобич Розмір шрифту: [+] [-]

У Дрогобичі продовжують вживати заходи з надання допомоги мешканцям аварійного будинку

У Дрогобичі продовжують вживати заходи з надання допомоги мешканцям аварійного будинку

Забезпечити першочергово необхідними речами та надати необхідну допомогу постраждалим дрогобичанам внаслідок обвалу під`їзду у будинку на вул. М. Грушевського, а також вжити заходів з усунення аварійності під`їздів, які вцілили. Саме такий перелік першочергових заходів заплановано найближчим часом Дрогобицькою міською радою.

У понеділок, 2 вересня, у ході щотижневої наради у Дрогобицькій міській раді представник КП «Управління капітальним будівництвом» — головний інженер Сергій Котула зазначив, що для усунення загрози аварійності будинку першочергово необхідно провести демонтаж даху обваленого під`їзду, а також окремих несучих стін. Також необхідно укріпити конструкцію будинку.

За висновками експертів, 1-й та 4-й під`їзди у будинку не несуть ніякої загрози, а от 3-й під`їзд є потенційно небезпечним і вхід у нього є обмеженим. У 2-й під’їзд вхід категорично заборонено, навіть рятувальники проводять огляд лише за допомогою підйомного крану, використовуючи вікна осель.

Станом на сьогодні територію будинку наразі огороджують та виставлено охорону з числа працівників поліції та нацгвардійців, — доповнив свого колегу керівник департаменту міського господарства ДМР Роман Москалик.

Триває обстеження будинку експертами.

За попередніми підрахунками, якщо експерти визнають будинок повністю аварійним, на будівництво нового стаквартирного будинку необхідно буде близько 110-120 мільйонів гривень, — повідомив Сергій Котула.

Керівники соціальних служб зазначають, що всі постраждалі, які звертались з питання відсутності житла, забезпечені тимчасовим місцем проживання у готельному комплексі КП «Дрогобицький ринок» з колишньою назвою «Тустань» та у гуртожитках коледжу нафти і газу, механічного коледжу, а також ДДПУ імені Івана Франка. Однак близько 70% людей самостійно забезпечили собі місце проживання, звернувшись до родичів чи близьких.

Постраждалі, які перебувають у лікарнях Дрогобича та Львова, а їх 7 осіб, повністю забезпечені необхідними медикаментами для їх швидкого одужання. Решта мешканців будинку також отримують оперативну медичну допомогу у разі їх звернень, — про це повідомив заступник начальника відділу охорони ДМР Святослав Кучерявий.

«Зараз ми повинні дочекатись висновків експерта і вже за його результатами вживати подальших кардинальних кроків. Ми повинні продовжувати оперативно реагувати на всі звернення мешканців будинку і вирішувати їх проблеми», — резюмував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.


Прес-служба ДМР


Социальные комментарии Cackle