18.05.2020 Дрогобич Розмір шрифту: [+] [-]

Реформа вторинки – в дії! У Дрогобичі медзаклади отримали понад 11 млн грн за надані у квітні послуги

Реформа вторинки – в дії! У Дрогобичі медзаклади отримали понад 11 млн грн за надані у квітні послуги

З 1 квітня в Україні стартував другий етап медреформи. Заклади охорони здоров'я, які надають спеціалізовану чи вузькоспеціалізовану медичну допомогу, тепер також працюють за принципом «гроші за пацієнтом», як і перша ланка. Також запрацювала програма медичних гарантій – це перелік послуг, які держава гарантує пацієнту безкоштовно.

До реформи вторинної ланки приєдналися лікарні Дрогобича й Стебника, які підписали договори з Національною службою здоров'я. І відчули економічний ефект уже за підсумками першого місяця. За надані медичні послуги медзаклади отримали 11,4 млн. гривень. У порівнянні з квітнем минулого року, коли фінансування здійснювалося через державну субвенцію, приріст надходжень склав понад 6 млн грн!

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук радник міського голови Дрогобича з гуманітарних питань Олег Дукас.

Окрім цього 40% пацієнтів лікарень Дрогобич є мешканцями суміжних територій, лікування яких держава раніше не фінансувала. А тепер за пацієнтом пішла оплата. 

Це означає, що отримують кошти лікарняні заклади за конкретні надані послуги і отримують кошти саме ті заклади, які лікують хворих і перестає фінансуватись просте утримання стін лікарень, куди люди не звертаються за допомогу. 

-Хтось говорить, що це спричинить закриття багатьох лікарень. Але, вибачте, це формування ринку медичних послуг і існувати мають лише ті медичні установи, що надають якісні послуги. Адже ж іде мова про найдорожче - наше здоров’я. Тому припинення медичної реформи, напрацьованої Уляною Супрун, буде не чим іншим, як злочином проти громадян України та лікарів, які дійсно працюють, але не можуть отримати достойну плату за свою роботу, - підсумовує Олег Дукас.


Социальные комментарии Cackle