07.10.2019 Дрогобич Розмір шрифту: [+] [-]

Експертиза визнала непридатним для проживання зруйнований будинок у Дрогобичі

Експертиза визнала непридатним для проживання зруйнований будинок у Дрогобичі

На купівлю нового житла потрібно майже 45 млн грн

Будинок, що обвалився у Дрогобичі не придатний для проживання і його потрібно повністю демонтувати. Про це засвідчила експертиза, яку проводили три комісії, впродовж кількох тижнів. Спершу геологи взяли проби води та ґрунту. Потім експерти перевірили стійкість будівлі. За місяць після обвалу будинку, експертиза таки підтвердила – будинок для подальшого життя непридатний.«Стан будинку не відповідає вимогам будівництва та діючим нормативним документам, що свідчить про недоцільність її реконструкції», - йдеться у висновку експертів, оприлюдненому на сайті Дрогобицької міськради. 

Про пише видання Zaxid.net.

За попередньою версією, руйнування середньої несучої стіни спричинило обвал під’їзду. Вона втратила стійкість, адже була збудована з непридатної для цього цегли.

Через те, що будинок визнали непридатним для проживання, держава має профінансувати купівлю нових помешкань для потерпілих. Без даху над головою залишилися 129 людей.

Необхідна для відшкодування сума становить 44,59 млн грн. з розрахунку 16 тис. грн за один квадратний метр. За ці кошти треба купити 64 квартир на вторинному ринку у Дрогобичі.

Ще 2 млн грн треба виділити на відшкодування матеріальних збитків – речей, які люди залишили у домівках і не можуть їх досі забрати. Вхід до вцілілих під’їздів досі обмежений.

Однак грошей на купівлю нових квартир і компенсації втрачених речей мешканців поки немає. Влада Дрогобича вже звернулася до голови ЛОДА, а також то прем’єр-міністра України із проханням про виділення коштів.

Документи на отримання коштів вже передані Кабінету Міністрів. Коли уряд прийме рішення про виділення грошей – наразі невідомо.

Раніше потерпілим виплатили по 115 тис. грн з місцевого бюджету. Ще 1.2 млн грн виділили з обласного бюджету. Близько 255 тис. грн пожертвували благодійники.

Потерпілими унаслідок обвалу будинку у Дрогобичі визнано 129 людей, які проживали у 64 квартирах.

Нагадаємо, 28 cерпня близько 2:30 ночі трапився обвал цілого під’їзду чотириповерхового будинку на вул. Грушевського, 101 у Дрогобичі. Під завалами знайшли тіла восьми загиблих. Із будинку в Дрогобичі відселили усіх мешканців через загрозу нового обвалу. Поліція відкрила кримінальне провадження і затримала двох дрогобицьких комунальників.

Социальные комментарии Cackle