09.04.2020 Дрогобич Розмір шрифту: [+] [-]

Дрогобицьку солеварню, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення, не приватизують, - Фонд держмайна

Дрогобицьку солеварню, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення, не приватизують, - Фонд держмайна

Державне підприємство «Солевиварювальний Дрогобицький Завод» не включено до переліку об‘єктів великої приватизації державної власності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.01.2019 №36-р та не включено до переліку об‘єктів, що підлягають приватизації в 2020 році.

Таку відповідь на звернення Народних депутатів Верховної Ради України надав Фонд держмайна України, - повідомляє пресслужба Львівської облдержадміністрації. 

Інформація про приватизацію Дрогобицького солеварного заводу, який працює понад 700 років та вважається найстарішим діючим підприємством в Україні та Східній Європі, з’явилася в листопаді минулого року. Тоді на сполох забили всі: і громада Дрогобича, і журналісти.

- У грудні депутати Львівської обласної ради звернулися до Уряду з проханням скасувати можливість приватизації Дрогобицької солеварні. Треба розуміти, що Дрогобич всю свою концепцію туристично-культурного розвитку розбудовує довкола гасла «Дрогобич - у ньому вся сіль». Допустити зникнення чи зміну такого важливого об’єкта ми не мали права. В лютому у відповідь на запит Фонду держмайна та на доручення прем’єра, ми ще раз звернулися до Уряду від Львівської ОДА та департаменту архітектури. Описали культурно-історичну цінність об’єкта та просили не передавати солеварню під приватизацію. - каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Нагадаємо, у лютневому листі Львівська обласна державна адміністрація та її Департамент архітектури і розвитку містобудування писали уряду: «Комплекс споруд Дрогобицького солеварного заводу є пам’яткою архітектури місцевого значення від 1991 року та перебуває в межах охоронних зон двох пам’яток архітектури національного значення – Церкви Воздвиження Чесного Хреста та Церкви Святого Юра (поч. ХVІ ст., 1678 р.), що внесена до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Відповідно, забороняється реконструкція, будівництво, земляні роботи і впорядкування територій, що порушують засади збереження пам’ятки та традиційного характеру її середовища. Відповідно, забороняється реконструкція, будівництво, земляні роботи і впорядкування територій, що порушують засади збереження пам’ятки та традиційного характеру її середовища».

сіль2.jpg


 

Социальные комментарии Cackle