21.05.2020 Дрогобич Розмір шрифту: [+] [-]

Дрогобицькій солеварні можут надати статус історико-культурної території

Дрогобицькій солеварні можут надати статус історико-культурної території

Таку пропозицію висунув сьогодні, 20 травня, на зустрічі робочої групи, яка має розробити сучасну концепцію розвитку Дрогобицької солеварні, викладач НУ Львівська політехніка Василь Петрик. Він зазначив, що цільове призначення гарантуватиме об'єкту якісний розвиток і вбереже його від агресивної забудови. До слова, Василь Петрик був керівником робочої групи студентів, які напрацювали проект ревіталізації Дрогобицької солеварні. Більше про це читайте ТУТ.

Також найближчим часом сесія міської ради Дрогобича має прийняти рішення про інвентаризацію території, яка є охоплена охоронними зонами пам'яток архітектури - церкви Святого Юра, яка внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, та церкви Воздвиження Чесного Хреста. Це дасть можливість затвердити межі цих території та археологічної пам’ятки, яка є на території Дрогобицької солеварні. Зі свого боку, Львівська ОДА шукатиме способи профінансувати ці дії. Також робоча група аналізуватиме та напрацює варіанти способів управління комплексом Дрогобицької солеварні, і відтак, готуватиме повний план розвитку об'єкта, який можна буде запропонувати інвесторам.

«У березні ми отримали відповідь з Києва: солеварню передали у власність Фонду держмайна. Як нововиявлена пам'ятка археології національного значення вона може залишатися тільки у державній власності. Але ми не залишимо все, як є, бо це означатиме повну руйнацію. Тут потрібен чіткий план розвитку солеварні як великого культурно-туристичного центру, зі збереженням виробництва бодай у мінімальних обсягах. І ми працюємо над тим, щоб сюди захотіли інвестувати, щоб тут розвивалися креативні індустрії. Ми всі розуміємо, що і солеварня, і Дрогобич мають дуже великий потенціал», - каже заступник голови ЛОДА Юрій Холод.

Нагадаємо, у лютому Galnet писав, що приватизацію Дрогобицької солеварні призупинили.

Раніше деякі місцеві жителі висловили хвилювання, що в разі переходу солеварні у власність міста, солі у ній видобуватимуть менше. Ось що на це відповіли у міській раді.

Згодом стало відомо, що дрогобицьку солеварню приватизовувати не будуть. Таку відповідь на звернення депутатів Верховної Ради дав Фонд держмайна України


Социальные комментарии Cackle