18.04.2019 Дрогобич Розмір шрифту: [+] [-]

Директор Дрогобицької гімназії виграв суд у міськради

Директор Дрогобицької гімназії виграв суд у міськради

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду зробив висновок про порушення Дрогобицькою міською радою зобов’язання щодо гарантування, передбаченого  Конституцією України права на освіту, невід’ємною складовою якого є належне фінансування закладів освіти.

Про це повідомляє профспілка працівників освіти та науки України.

Як вбачається з рішення  суду, директор Дрогобицької гімназії Іван Лепкий у листопаді 2017 року звернувся з позовом до Дрогобицької міської ради та просив визнати незатвердженим пункт статуту гімназії, викладений у редакції: «Під час вивчення української мови, інформатики, латинської мови, профільних предметів повні класи діляться на дві підгрупи, при поглибленому вивченні першої та другої групи іноземних мов - на три по 8-10 осіб у кожній групі (при дотриманні наповнюваності класів)».

Позивач вимоги мотивував тим, що під час затвердження нової редакції статуту на засіданні міськради розглядалося лише питання щодо порядку ведення діловодства та бухгалтерії. Водночас при ознайомленні з новою редакцією статуту директор побачив, що вона відрізняється від редакції статуту, затвердженої на пленарному засіданні Дрогобицької міськради 15 грудня 2016 року. Зокрема, в частині, що стосується переліку предметів, при вивченні яких повні класи діляться на дві підгрупи. Цей перелік було скорочено за рахунок виключення з нього математики та літератури, що фактично призвело до звуження обсягів фінансування закладу освіти.

У постанові Верховний Суд вказав також, що оскільки невід’ємною складовою права на доступність загальної середньої освіти є належне фінансування її закладів, а вирішення цих завдань належить до компетенції сільської, селищної або міської ради, орган місцевого самоврядування порушив установлений порядок забезпечення фінансування навчального закладу.

Зокрема, без винесення на розгляд сесії міськради відповідного питання та прийняття рішення у встановленому порядку до статуту гімназії внесено зміни щодо скорочення переліку предметів, при вивченні яких повні класи діляться на дві підгрупи, що призвело до скорочення обсягів фінансування та звуження гарантій доступності права на загальну середню освіту.

У суді першій інстанції директор програв -  Дрогобицький міськрайонний суд у задоволенні позову відмовив. Проте Апеляційний суд встав на бік гімназії та визнав дії міськради незаконними. На це рішення Дрогобицька міськрада подала касаційну жалобу.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду постановив залишити без задоволення Касаційну скаргу Дрогобицької міської ради Львівської області. Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 25 вересня 2018 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Социальные комментарии Cackle