19.02.2019 Борислав Розмір шрифту: [+] [-]

У Бориславі запроваджують роздільне сортування сміття

У Бориславі запроваджують роздільне сортування сміття

У Бориславі у мікрорайоні Губичі впроваджують систему роздільного сортування твердих побутових відходів – до вже встановлених тринадцяти контейнерів на пластик додалось ще п’ять контейнерів для сортування скла.

Про це повідомили у Бориславській міській раді, пише ZIK.

Як розповів голова органу самоврядування населення «Квартальний комітет «Губичі» Тарас Багрій, не всі вірили у  натхнення мешканців району, та вони й не збирались опускати руки, адже головне – почати і постійно розширювати коло тих, хто розумітиме необхідність змін, та долучатиметься у процесі їх реалізації: «Проблема утилізації сміття губичанам знайома не з розповідей, адже саме в нашому мікрорайоні розташоване міське сміттєзвалище. На жаль, полігон уже давно потребує рекультивації та грамотного закриття, бо вже не за горами термін його граничної експлуатації. Та найбільшою проблемою є те, що звалище отруює повітря, грунт та грунтові води, негативно впливає на здоров’я та якість життя мешканців мікрорайону. Тому, щоб зменшити кількість сміття у місті, а в ідеалі позбутись його взагалі, було прийнято рішення взяти приклад із світової практики роздільного сортування побутових відходів».

Уже на початку 2018 року Губицька громада розпочала втілення свого задуму із самостійного виготовлення та встановлення перших контейнерів для збору ПЕТ-пляшок. До нововведень губичани звикали недовго і вже у жовтні на їхніх сміттєвих майданчиках з’явились контейнери для сортування скла.

Тарас Багрій зазначив, що громада не збирається зупинятись на досягнутому: «Цьогоріч ми подали заявку на обласний конкурс проектів місцевого розвитку, представивши проект «Запровадження системи роздільного збору твердих побутових відходів в мікрорайоні Губичі м.Борислава шляхом закупівлі та встановлення контейнерів для сортування ТПВ» загальною вартістю 125 180 грн, і з нетерпінням чекаємо результатів.  Минулого року Бориславській міській раді було надано кошти на закупівлю контейнерів з екологічного фонду обласного бюджету, а оскільки громада мікрорайону Губичі вже почала процес сортування ТПВ, міський голова вирішив підтримати ініціативу громади та згідно побажань квартального комітету закупив та передав громаді п’ять контейнерів на скло. Ми почали із себе, а далі надіємось до цієї гарної ініціативи долучиться і ціле місто». 

Социальные комментарии Cackle