Юрій Винничук:

25.06.2015 Розмір шрифту: [+] [-]
Юрій Винничук:

Наші професійні націоналісти, на жаль, набагато кращі провокатори, аніж патріоти. Я тут не маю на увазі тих, хто справді воює на фронті. Але ідеологи "Свободи" і "Правого сектора", мабуть, походять з однієї пробірки. Бо що одні, що другі працюють на картинку російського телебачення, яке з великою охотою демонструє усілякі марші та походи зі смолоскипами, аби пересічний росіянин наочно переконався в тому, що в Україні при владі бандерівці.

Після епохальної битви з геями "Правий сектор" вирішив 3 липня влаштувати у Києві марш на честь перемоги князя Святослава над хозарами.

Як це зараз актуально, як своєчасно і дотепно, розповість нам і світові російське телебачення. Бо ж хозари – це не просто хозари, а це олігархи, і, звісна річ, "порошенки, турчинови, яценюки, гройсмани".

"Ми, націоналісти, готові бути авангардом революційної боротьби за кращу Україну", – заявляють вони, але постає питання: а де ж ви були на Майдані? Де тоді був той ваш авангард, коли в бій ішли студенти, хлопчаки і гинули під кулями. Де ваші жертви?

Як і варто було сподіватися, звістка про марш на честь перемоги над хозарами уже широко дебатується на єврейських сайтах. Зокрема, "Евроазиатский еврейский конгресс" відразу відкриває карти: "в рамках антисемитского дискурса "хазары" стали эвфемизмом для евреев, символическим вневременным обозначением враждебных славянам сил.

"Хазарская" антисемитская мифология невероятно разработана. Кто первый придумал праздновать победу русского оружия над "иудейским хищническим паразитическим государством" именно 3 июля сейчас установить сложно, однако очевидно, что культ этого "праздника" пришел в Украину из России".

Ось воно звідки такі чудові ідеї приходять! Хто б сумнівався!

Але для "ПС" – це вже норма. Епатувати, провокувати і працювати на ворога, прикриваючись дутим патріотизмом.

 Вже коли перед парламентськими виборами вигулькнула перша десятка "ПС", мені щелепу звело, як від перекислої капусти. Першим номером був Андрій Тарасенко (заступник голови ПС з політичних питань). А я ж ото думав, що заховають цього товариша куди-небудь поглибше, щоб очей не муляв. Аж ні – виставили на чолі списку. Знай наших. Який з нього спец з політичних питань, нагадаю осінній Майдан. Власне тоді цей, з дозволу сказати, спец і засвітився з чудовим феесбешним спічем, який обурив наших союзників і адвокатів – поляків. Він заявив, що Перемишль та ще кілька повітів у Польщі треба відібрати, а "Волинська трагедія – це брехня та вигадки".

І про це він заявив в інтерв’ю не якимсь там "Вістям Свистидрисівки", а польській газеті "Rzeczpospolita".

Тобто саме в той час, коли Польща всіляко підтримувала і виправдовувала в очах Заходу Майдан, а прем’єр-міністр Дональд Туск закликав ЄС надати чіткі гарантії Україні щодо фінансової допомоги та вступу до Євросоюзу, раптом вискакує якийсь нікому невідомий Пилип з конопель і бовкає абсолютну дурню.

Може, хтось і вірить у щирий патріотизм цього спеца, але я бачу тут дещо інше. Я бачу тут дурість. Мріяти про загарбання Перемишля і Лемківщини, де уже давно українці в жалюгідній меншині, не тільки смішно, а й злочинно. Не менш злочинно ляпати що-небудь про Волинську трагедію.

 Якщо б така людина, як А. Тарасенко потрапила до парламенту – це стало б великою ганьбою.

Але не Тарасенком єдиним пишалося і пишається "ПС". Десяте місце займав тоді не менш одіозний типаж. Петро Іванишин (доктор філологічних наук). Це, можна сказати, гідна зміна товаришці Фаріон і Михальчишину в одному флаконі.

Та мусимо почати від Адама. Адамом у цьому випадку можна вважати Василя Іванишина, батька Петра. Саме В. Іванишин був родоначальником маргінальної організації "Тризуб", про яку ми чули перед Майданом. Чули і про якісь воєнізовані тризубівські табори, а однак під час найзапекліших боїв не побачили там жодного військового вишколу.

"Тризуб" з натхненням розкручувала Москва: "ряд представителей украинских националистических организаций, таких как "Тризуб им. Степана Бандеры", "Патриот Украины" и других высказали готовность помочь "поневоленным Москвой народам" в борьбе против "имперского шовинизма". Їм почали приписувати навіть теракти у Москві.

"Тризуб" якийсь час був розкручений не гірше "ПС", але за "Тризубом" тягнулися старі кучмістські грішки: то вони потрощили намети опозиції під час акції "Україна без Кучми", то кинулися підтримувати аграріїв, блок ЗАЄДУ і самого Кучму, влившись у Народний Рух України (за єдність) провокатора Богдана Бойка. Одне слово, спалилися.

Социальные комментарии Cackle