В Дрогобицької громади посеред білого дня зухвало поцупили приміщення котельні на вулиці Грушевського

13.10.2015 Розмір шрифту: [+] [-]
В Дрогобицької громади посеред білого дня зухвало поцупили приміщення котельні на вулиці Грушевського
Нещодавно Дрогобич сколихнула інформація про те, як міські депутати ухвалили рішення про приватизацію будівлі на вулиці Трускавецькій за 16 тисяч гривень. Та, виявляється, майно Дрогобицької громади не тільки купують за безцінь, а й просто крадуть.

Вивчаючи судові рішення щодо легалізації незаконного будівництва торгових павільйонів на вулиці Грушевського у нашому місті, я випадково натрапив на рішення, яким було визнано право власності на нежитлову будівлю площею 144 квадратні метри.

Згідно з цим рішенням за певною особою Дрогобицьким міськрайонним судом було визнано право власності на нежитлову будівлю площею 144 квадратні метри на підставі того, що вона користувалась цим приміщенням понад 10 років, або в юридичних термінах – за «набувальною» давністю.

Позаяк відповідачем у цій справі була Дрогобицька міська рада та третьою особою КП “Дрогобичтеплоенерго”, я логічно припустив, що йдеться про комунальну власність. І не помилився: йшлося про будівлю колишньої
котельні, розташованої на вулиці Грушевського, 42а.

Позивач, який згодом виявився мешканцем села Далява, мотивував свою вимогу тим, що “з 2004 року користується вищевказаним нежитловим приміщенням, а саме зберігає в ньому свої речі (інструменти, господарський інвентар, автомобіль, тощо). Також, позивач навів порядок у даному приміщені, облаштував його дверима та вікнами, здійснив ремонт покрівлі за власні кошти та фасадні роботи по благоустрою даного будинку.” Який лад пан з Даляви навів у самому приміщенні сказати важко, а от щодо ремонту покрівлі, фасадних робіт та замінених вікон і дверей з фото все зрозуміло:
kotelnya2
А що ж власники приміщення до яких позивається далявський спритник:

– від Дрогобицької міської ради надійшло письмове клопотання про розгляд справи у відсутності представника, а щодо задоволення позову цитую рішення: “приводу задоволення позовних вимог поклався на думку суду, чим не заперечив проти їх задоволення”;

– КП “Дрогобичтеплоенерго” також до суду свого представника не прислав, а в письмовому клопотанні “також не заперечив факт користування вказаним приміщенням понад десять років і не заперечив проти задоволення позовних вимог”.

Таким чином, керівництво Дрогобицького виконкому та КП “Дрогобичтеплоенерго” визнали позов і дали згоду на звичайнісіньке рейдерське захоплення комунальної власності.

Суд, в особі судді І.М Дубеля особливо й не переймався з’ясуванням на якій підставі позивач з Даляви від 2004 року використовував приміщення котельні. Маючи на руках визнання відповідачами: Дрогобицькою міською радою та КП “Дрогобичтеплоенерго”, вимог позивача, 19 березня цього року ухвалив рішення позов задовільнити.

От так спритно було розіграно “міжсобойчик” в результаті якого було вкрадено у Дрогобицької громади чималеньке приміщення котельні на вул Грушевського.

Та історія з котельнею на цьому не закінчилась.

Отримавши на руки незаконне рішення, панок з Даляви вирішив його продати. Та тут у нього виникли проблеми з нотаріальним засвідченням такого договору. Адже для цього потрібно було б надати документи на право користування земельною ділянкою, проте їх у нього, як розуміємо, бути не могло.

Новим, чи наступним, власником приміщення котельні виявив бажання стати добродій Роман Миронович Рішко. Він подає до Дрогобицького суду позов про визнання дійсним договору купівлі ним приміщення за адресою Грушевського, 42а, та просить визнати за ним право власності на нього.

Й у Дрогобицькому суді справа дивним чином попадає знову до судді Р.М. Дубеля, і все проходить вже за звичною схемою: позивач та відповідач до суду не з’являються, надсилають відповідні клопотання, й суд позов задовольняє п’ятого травня 2015 року.

Цей, другий, позов та заплутаність ситуації із визнанням права власності на приміщення котельні за паном Р.М. Рішком ще раз підтверджує, що мешканець села Далява незаконно заволодів приміщенням котельні та за допомогою таких дивних маніпуляцій “замітає сліди”.

Та найсуттєвіше: імена чиновників, які можуть бути причетні або своїми діями чи бездіяльністю призвели до рейдерського захоплення приміщення котельні площею 144 квадратні метри:

Тарас Метик – секретар Дрогобицької міської ради, виконувач обов’язків міського голови, балотується на посаду міського голови;

Володимир Годяк – керуючий справами виконавчих органів, балотується в депутати Дрогобицької міської ради від політичної партії “Народний рух України” по виборчому округу № 32;

Степан Кулиняк – начальник юридичного відділу, балотується в депутати Дрогобицької міської ради від політичної партії “Солідарність” по виборчому округу № 17;

Ігор Хомяк – директор КП “Дрогобичтеплоенерго”, балотується в депутати Дрогобицької міської ради від політичної партії “Народний рух України” по виборчому округу № 20.

Не стверджуватиму, що названі особи стовідсотково винні у цій оборудці: не моя то компетенція, це справа інших інституцій, але за своїми посадовими обов’язками вони мали б отримати на руки позов далявського рейдера й відреагувати на нього належним чином. Інакше, саме тому, виникає питання, чи не причетні посадовці до чергової авантюри в Дрогобичі.

Отже, – на разі, наступний крок за відповідними правоохоронними органами. Чекатимемо реагування – нагального – прокуратури Дрогобиччини, відділу СБУ тощо.

На завершення трохи документів:
Рішення Дрогобицького міськрайонного суду про визнання права власності на приміщення котельні за мешканцем Даляви, або посилання на оригінальний документ у Державному реєстрі судових рішень –http://reyestr.court.gov.ua/Review/43302792
Рішення Дрогобицького міськрайонного суду про визнання права власності на приміщення котельні за добродієм Рішко Р.М., або посилання на оригінальний документ у Державному реєстрі судових рішень –http://reyestr.court.gov.ua/Review/45510613
Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

P.S.
Окрема подяка Єдиному державному реєстру судових рішень та Державному реєстру речових прав на нерухоме майно.


http://maydan.drohobych.net/?p=38431
Социальные комментарии Cackle