ТРУСКАВЕЦЬ УСПІШНО РОЗВИВАЄТЬСЯ ЯК МІСТО ЗДОРОВ’Я ТА ВІДПОЧИНКУ

08.10.2015 Розмір шрифту: [+] [-]
ТРУСКАВЕЦЬ УСПІШНО РОЗВИВАЄТЬСЯ ЯК МІСТО ЗДОРОВ’Я ТА ВІДПОЧИНКУ

Будівництво сучасного європейського комплексу на завершальному етапі – він гостинно відчинить свої двері для трускавчан та гостей курорту наприкінці жовтня.

Новий об’єкт стане третім у мережі дельфінаріїв «Оскар» в Україні. Інвестори зазначають: Трускавець обрали не випадково, місто-курорт якнайкраще підходить для реалізації грандіозного проекту.

- Трускавецька влада гарно відгукнулася на нашу пропозицію, - говорить засновник мережі дельфінаріїв «Оскар» Андрій Калганов, - у місті  створені сприятливі умови для роботи бізнесу та залучення інвестицій.

Земельна ділянка, де постав дельфінарій, два роки тому була повернута у власність громади: приватне підприємство, якому вона була надана у користування, виявилося недобросовісним платником орендної плати. Землю продали через аукціон –  міський бюджет поповнився на 1 млн. 216 тис. грн.  Згодом тут розпочалося зведення комплексу, яке сьогодні - на фінішній прямій. Минулого тижня до дельфінарію уже привезли тварин: шістьох дельфінів та чотирьох морських котиків. На перспективу мешканців дельфінарію планують поповнити білими китами. Як розповіли представники дельфінарію, утримання тварин ведеться під належним наглядом ветеринарів, власна лабораторія кілька разів на добу відбирає проби на якість води. Дельфінарій - це не лише веселі феєричні шоу, а й дельфінотерапія, яка сьогодні цінується у всьому світі.

- Для Трускавця такі об’єкти є важливі, вони додають у плані промоції курорту, - говорить міський голова Руслан Козир. - Ми прагнемо розвивати Трускавець не лише як бальнеологічний курорт, а й як місто розвинутої відпочинкової інфраструктури.

Власне дельфінарій є першим серед об’єктів, які заплановано спорудити на території у межах вулиць Городище-Роксолани-Бориславській. Кілька років тому з ініціативи міського голови Руслана Козира була розроблена та затверджена містобудівна документація «Детальний план реконструкції нагірної частини курорту». Визначено напрямки розвитку і почерговість освоєння території, на якій постане один із найпривабливіших розважально-відпочинкових комплексів Трускавця.

Місце для нього вибране не випадкове - за радянських часів територія нагірної частини міста уже слугувала відпочинковою зоною для санаторіїв-тисячників «Кристал», «Алмаз», «Рубін» та «Янтар». Правда, тоді її площа була в кілька раз більшою – понад 40 га! Тут  був літній кінотеатр, відкритий басейн, кав’ярня, альтанки, прокладені теренкури, облаштовані спортивні майданчики.  Усім цим для організації свого дозвілля могли користатися не лише відпочивальники, але й мешканці міста.

Ситуація кардинально змінилася у роки, коли кермо міста узяв до рук Лев Грицак. Десь приблизно у 2000-2002 роках об’єднання «Трускавецькурорт» відмовилося від частини своїх рекреаційних територій, передавши їх у загальноміську власність. Цей крок можна вважати фатальним, з огляду на те, як по-варварськи розпорядилася міська рада під орудою свого тодішнього очільника земельним ресурсом громади. Скажімо, парк між «Кристалом» та «Алмазом», виплеканий працівниками цих санаторіїв, був відданий на поталу ТзОВ «Делакс Україна». На місці вирубаних дерев виросли мегамаркет «ТКС» та багатоповерховий монстр-довгобуд. І таких прикладів можна навести чимало. Одне слово,  відпочинкову зону вщент зруйнували, роздерибанили, розпродали, намагаючись перетворити на величезний будівельний полігон. Полігону так і не вийшло – на місці вирубаних дерев та знищених теренкурів постали поодинокі готельно-курортні об’єкти, а більшість території спотворили будівельні загорожі . Незайманими залишилися хіба що клаптики землі довкола двох свердловин мінеральних вод, де згідно з законом будь-які будівельні роботи категорично заборонені.

Тепер нинішні очільники міста намагаються повернути все на круги своя – відновити відпочинкову зону. Відновити її в колишніх межах неможливо, бо  земля розпродана. Та все ж на тих ділянках, які залишилися, буде створено зону тихого, а також розважального відпочинку.

Загальна площа запроектованої паркової території складе близько 3,7 га, із них заплановано озеленити 1,6 га, існуюче на сьогодні озеленення становить 0,935 га. Окрім того,  у новому парку облаштують доріжки, декоративні водойми, дитячі майданчики, встановлять освітлювальні прилади. Надзвичайно цікавий проект. Вже є попередні домовленості про участь у проведенні цих робіт забудовників, які провадитимуть свою діяльність довкола парку. Цей парк буде зоною тихого відпочинку, а довкола нього – зона активного відпочинку: дитячі атракціони, дельфінарій та дитячий відпочинково-розважальний комплекс.

Так, на земельній ділянці біля палацу культури  «Миру» планується створити дитяче містечко атракціонів. Нижче цього парку, якщо йти в бік вулиці Роксолани, має бути аквапарк, для цього зарезервовано 2 га землі. Тривають пошуки інвестора.

Поруч з дельфінарієм постане дитячий розважально-відпочинковий комплекс, який має бути одним з кращих на Західній Україні. П’ятиповерхова будівля, де можна буде отримати спектр послуг, цікавих як батькам, так і дітям. У ньому діятимуть розважальні та ігрові зали, магазини, дитячі кав’ярні.

Усі ці інфраструктурні об’єкти разом із облаштованою  зоною тихого відпочинку – парком нагірної частини – мають створити унікальне місце, яке цілковито змінить обличчя Трускавця. І це – величезний плюс курорту: бо розширяється спектр надання послуг – від лікування хронічних захворювань до висококласного оздоровчо-відпочинкового туризму для всіх соціальних і вікових груп. І такі кроки зроблено уперше за пострадянський період розвитку курорту.

Сьогодні Трускавець активно розвивається як місто здоров’я – зводяться нові санаторно-оздоровчі заклади, готелі, вдосконалюється лікувальна база. А судячи з планів міської влади найближчим часом Трускавець стане ще й містом розваг та активного відпочинку. І йдеться не про нічні клуби та ігрові зали, а про культурний, змістовний, здоровий відпочинок із використанням унікальних природних факторів.

Такий вектор розвитку не лише привабить тих відпочивальників, для яких лікування не є основним чинником, що спонукає відвідати місто-курорт. У такий спосіб створюється можливість для організації дозвілля та активного відпочинку трускавчан.

Ольга КУЦ


Социальные комментарии Cackle