Сергій Круглов

08.04.2016 Розмір шрифту: [+] [-]
Сергій Круглов

Координатор «Дорожнього контролю» про корупцію в прокуратурі та необхідність її реформування:

«У нас єдиний шлях – призначити в Генпрокуратуру людину, яка реально має бажання і якій не заважатимуть працювати. Але, аби досягти змін, необхідно ряд умов. Перша – має прийти незаплямована людина, на яку немає компромату… Якщо на генпрокурора буде компромат то його можна шантажувати та впливати на ті чи інші рішення, тоді він виконуватиме лише чужі вказівки та покриватиме злочинців.

Не менш важливий момент, щоб новий генпрокурор взяв курс на реформи та був лояльним до людей, які реально хочуть і можуть впроваджувати зміни. Бо те, що зараз відбувається в Україні, це повний саботаж реформ.Їх намагаються зупинити та ліквідувати ті, що вже запустилися. Це було помітно під час відбору нових прокурорів, коли на етапі тестування процедура була більш-менш прозорою, а вже на стадії співбесід вона повністю відійшла під контроль Шокіну…

Велика проблема полягає в тому, що сьогоднішній президент не покидає намірів, аби фігура генпрокурора залишалася повністю йому підконтрольною, бо Генеральна прокуратура – один із силових органів, на який опирається президент. У таких умовах довіра до прокуратури України впала до жалюгідного рівня. Тепер необхідно вибудовувати нову прокуратуру, адже реформувати стару – складно. Якийсь час має працювати стара й новостворена прокуратура… Інакшого шляху у нас немає, бо в старій прокуратурі ані філософія, ані люди не діють. І їм не потрібно давати оцінки, а просто вигнати, бо навіть, якщо їм дати високу зарплатню, вони не зможуть працювати, адже сьогоднішні хабарі в прокуратурі у десятки та сотні разів вищі аніж потенційні зарплати. У новому ж відомстві мають працювати нові та чесні люди, і вони мають поступово перебрати на себе усі обов’язки, які були в старої прокуратури».

Социальные комментарии Cackle