Петро Іванишин

26.08.2015 Розмір шрифту: [+] [-]
Петро Іванишин

Виборча вистава ще офіційно не розпочалася, але актори уже готують свої ролі.

Старту ще ніхто не оголошував, а політики вже рвуться в бій, а когось в нього вкидають. Трускавець – один з кращих курортів України, місто, чиї досягнення визнані Радою Європи - є ласим шматком для підприємливих ділків, які виношують плани задоволення власних бізнес-інтересів ресурсом місцевої громади. Саме тому боротьба за Трускавець точитиметься запекла. Власне, вона вже триває - й аби отримати владу у місті-курорті, аферисти місцевого розливу вдаються до будь-яких методів. Ці потуги тісно пов’язані з питанням діяльності міського водоканалу та зобов’язань, які кілька років тому взяла на себе фірма «Альфа-Плюс» стосовно забезпечення міста-курорту сучасною системою водопостачання та водовідведення.

Сьогодні ми спробуємо з’ясувати, хто є замовником і режисером політичного  спектаклю, який активно нав’язується Трускавцю, у розмові з виконавчим директором ТзОВ «Трускавецький водоканал», депутатом Львівської обласної ради Петром Іванишиним.

-Петре Кириловичу, навесні було чимало розмов щодо проблем з водопостачанням у Трускавці, крім того, маємо надзвичайно засушливе літо. Проблему подолано?

-Це комплексна проблема, вирішення якої пов’язане з багатьма чинниками. Ті водоканали, які мають власну воду, а не купують її, як трускавецьке підприємство, є у значно кращому становищі. У Трускавці вода - одна з найдорожчих в області через те, що ми купуємо її у дрогобицького водоканалу, платимо за стоки, маємо застарілі, як у більшості міст, мережі, плюс у Трускавця своя специфіка – перепади висот до 100 м на невеликій площі, що ускладнює подачу води в окремі райони та призводить до аварійних витоків.

Цього року ми відновили в якості альтернативного джерела водопостачання озеро на вул. Городище, яке не функціонувало більше шести років. Цей крок дасть змогу зменшити собівартість послуг з водопостачання та водовідведення, окрім того, у випадку аварійних ситуацій на водозаборі «Гірне», ми матимемо змогу за графіком подавати воду практично у всі райони міста. Тому нам потрібно мати два, а, можливо, й три власні джерела водопостачання.

-Тобто води, яку Трускавець закуповує у Дрогобича, недостатньо для потреб міста?

-Нас не влаштовує ціна. У липні минулого року Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері комунальних послуг, прийняла постанову, у якій здійснила чергове підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення, встановивши єдиний тариф для усіх категорій споживачів. А отже трускавецький водоканал позбувся статусу надавача послуг, а став одним із споживачів. Єдиний тариф означає, що трускавчани змушені сплачувати послуги, в структуру яких закладені витрати на експлуатацію водопровідних мереж Дрогобича і Стебника та втрати на цих мережах, обслуговування другого водозабору на ріці Бистриці та інші витрати, до яких трускавецький споживач має опосередковане відношення або взагалі його немає. При цьому втрати води на власне трускавецьких мережах не були взяті до уваги. Відповідно до цього рішення Нацкомісії ціна на воду для трускавчан зростала у 2,5 рази, тобто тариф для населення міста-курорту становив би 17.60 грн. за м куб.

Перед міською владою стояв вибір: підвищувати тариф або оскаржувати його. Ми включилися у боротьбу, маємо результати - Кабмін та Антимонопольний комітет визнали, що тариф, затверджений Нацкомісією, для трускавецького водоканалу не є  економічно необґрунтованим, адже ми - не кінцеві споживачі. Сьогодні ми чекаємо на прийняття постанови Кабміну, що вносить  зміни до порядку  формування тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, проект якої вже погоджено у  Мінрегіонбуді, Антимонопольному комітеті, міністерстві фінансів та економіки.

-Проблема налагодження якісного водопостачання міста-курорту постала не сьогодні – наскільки мені відомо одіозному Леву Грицаку вдалося вдруге стати очільником міста у 2006 році завдяки обіцянкам забезпечити місто водою цілодобово. Обіцянки реалізованими не були, а Трускавець втратив 132 га землі. Що це за історія?

-У 2004 році депутати Трускавецької міської ради прийняли концепцію цілодобового водопостачання м. Трускавця. Вона передбачала, що місто надає в оренду ТзОВ «Альфа плюс» 136 га міської землі, а взамін фірма вкладає у водопостачання міста понад 100 млн. грн. Директором «Альфи-Плюс» є дрогобичанин Віктор Возняк. У цьому ж році було створено ТзОВ «Трускавецький водоканал», у якому 51% є власністю міської ради, а 49% - «Альфа-Плюс».  Директором водоканалу став рідний брат Віктора Возняка – Володимир.

На початку 2007 року сесія міськради погодила продаж 132 га землі біля питного озера за низькою, як на ті часи, ціною. Тобто ця ділянка була заохочувальним бонусом для інвестора. При тодішній владі було укладено договір з «Альфою-Плюс», відповідно до якого фірма зобов’язувався забезпечити Трускавець водою цілодобово, якісно, з двох джерел водопостачання, замінити водогони, збудувати станцію другого підйому.

Інвестор своїх зобов’язань не виконав, а у міської влади були відсутні важелі впливу на керівництво міського водоканалу. Справа  втому, що при створенні ТзОВ статут був прописаний так, щоб міська рада, маючи 51% акцій, не мала права переважаючого рішення. У відповідності до законодавства правомочними вважаються збори співзасновників за присутності 60% акціонерів, тобто: якщо інвестор не хоче приймати рішення, то він просто не з’являється на збори. А отже статут був сформований і прописаний в інтересах інвестора, і зовсім не враховував інтересів міської ради, тобто громади міста. А від міської ради, до слова,  у ТзОВ увійшло майно на загальну суму понад 5 млн. грн. за цінами 2004 року, яке було передане на баланс підприємства.

Чому тодішній очільник міста погодився на такі невигідні умови: чи розумів тоді пан Грицак що підписує, робив це свідомо чи несвідомо? Якщо несвідомо, то гріш йому ціна як міському голові, якщо ж свідомо, то це відповідальність іншого рівня, бо це – злочин перед громадою.

Тому сьогодні позиція міської влади, моя особиста є наступною – потрібно переглянути угоду з інвестором і наполягати на тому, аби водоканал повернувся у комунальну власність. Тоді ми зможемо приймати рішення самостійно і залучати інвестиції з обласного та державного бюджетів,чи міжнародних грантів, беручи участь у конкурсах по співфінансуванню тих чи інших проектів. А то нині на нас дивляться, як на комерційну структуру, віддаючи перевагу комунальним підприємствам. Місто від цього втрачає.

-Петре Кириловичу, ви сказали, що інвестор неефективний. На яких підставах ви робите такий висновок?

- Інвестор не виконав своїх зобов’язань, які полягали, по-перше,  у цілодобовому забезпеченні міста якісною водою, по-друге, в створенні альтернативного джерела водопостачання. Цього не зроблено. На сьогоднішній день засновниками «Альфи-Плюс» профінансовано максимум до 30 млн. грн., але ефективно використано не більше 8 млн. грн. Решта – це гроші, викинуті на вітер: на різного роду експертизи, технічну документацію. У 2012 року на вул. Мазепи у Трускавці було побудовано станцію регулювання тиску, на яку витрачено 1,2 млн. грн., проте вона досі не функціонує. Також мені не зрозуміла ідея будівництва станції третього підйому. На неї виділено біля 7 млн. грн., але сьогодні вона стоїть опломбована. Я не розумію, як можна було вкласти туди такі кошти. Не зрозуміло, навіщо було купувати стебницький водоканал, в якому долю 51% має міська рада? У чому тут позитив для Трускавця? Я переконаний, що потрібно розірвати угоду з таким інвестором. Тим більше, що інвестор вплутується у політичну боротьбу.

 -Яким чином?

Керівники «Альфи-Плюс» прийняли рішення «прихопити» у свої руки водопостачання у нашому регіоні. Вони є співзасновниками стебницького водоканалу на тих же умовах, що у Трускавці: 51% має міська рада, а 49% - «Альфа-Плюс». Уже неодноразово озвучувалися пропозиції щодо постачання води з Доброгостова для трускавчан та стебничан. Зрозуміло, що ці послуги безкоштовними не будуть, до того ж – артезіанська вода, яку дає дрогобицький водоканал, є значно кращою за доброгостівську. Ні мешканці Трускавця, ні Стебника не погодяться на цю аферу. Тому через  "Батьківщину" "Альф-плюс" сьогодні намагається протягнути свого мера в Стебнику – Руслана Крамара -  щоби взяти водоканал під повний контроль. Презентуючи недавно свою програму, Крамар уже «ощасливив» стебничан обіцянкою про запуск міського водоканалу.

Керівництво «Альфи-Плюс» не хоче втратити й трускавецький водоканал, бо це є  важелем впливу на міську раду. Відколи з  ініціативи міського голови Трускавця Руслана Козира на підприємстві була впроваджена посада виконавчого директора, представника громади міста, яку я обіймаю, політика водоканалу помінялася. Ми напрацювали план перспективного розвитку, запустили питне водосховище, почали заміну водогонів у місті, залучаючи кошти підприємців, розробили програму дій на найближчі роки, у якій передбачено реконструкцію існуючих очисних споруд, заміна магістрального водопроводу. Впродовж 2014-2015 років зроблено чимало – на сьогодні цілодобовим водопостачанням забезпечено три четверті міста. Ми також твердо стоїмо на тому, що озеро повинне залишатися в статусі питного й мати охоронні зони. Це не співпадає з бажаннями директора «Альфи-Плюс» Віктора Возняка, у планах якого – продаж землі біля озера. Міська рада не затвердила детальний план території, оскільки там не були вказані охоронні зони водосховища.

Тому розуміючи, що важелі впливу на міську раду слабшають, а сьогоднішній міський голова – не та людина, яка може дозволити маніпулювати собою,  Віктор Возняк вирішив протягнути у мерське крісло свого ставленика. На мою думку, Возняк активно лобіює на цю посаду головного лікаря трускавецької  лікарні, за сумісництвом депутата міської ради Андрія Кульчинського. Основний меседж, який нав’язується виборцям: Кульчинський - хороший лікар , а отже буде хорошим господарником. Так, можливо, він хороший лікар, але який з нього господарник? Я впевнений стовідсотково, що він буде захищати не інтереси громади, а свого спонсора - керівника «Альфи-Плюс».

Андрій Кульчинський вже тричі є депутатом міської ради – проходив від різних політичних сил: «Батьківщини», звідки його з тріском витурили у 2008 році, «Народної Самооборони», балотувався на посаду міського голови Трускавця, був довіреною особою свого патрона Віктора Возняка на виборах до парламенту у 2012 році, минулого року – довірена особа висуванця від Радикальної партії Ляшка. Тобто політична біографія – більш, аніж промовиста.

Маємо інформацію, що Кульчинський хоче йти на вибори висуванцем від «Самопомочі». Дивно, я вважав, що «Самопоміч» гуртує у своїх лавах молодих, активних людей. Я не відношу Кульчинського до нових облич у політиці, навпаки, він – «колишній», співпрацював з Грицаком, очільником міської організації Партії регіонів. Не маю жодних сумнів, що про трускавецьку громаду цей політик зі шлейфом не дбатиме – він уже мав нагоду відстоювати інтереси трускавчан і не робив цього.

Партія «Самопоміч» сьогодні має  дуже високий рейтинг. На рівні Києва та Львова до «Самопомочі» потрапило багато розумних та ініціативних людей, але на місцях – і, зокрема, у Трускавці – це здебільшого політичні аферисти, такі як Андрій Кульчинський чи колишні члени сателіта регіоналів «Сильної  України»Олег Карпин та Олег Габриш, які мають за плечима кілька партій і тепер хочуть заскочити у політику по-новому. Це називається - будь-яким шляхом залізти у владу. Я хочу звернутися до громади Трускавця. Люди добрі, не дозволяйте торгувати містом цим нечистоплотним політиканам. Вони у політиці уже більше, аніж 10 років, але результатів роботи - катма.

Розмову вела Христина СВІТЛА

 ---------------------------------------------------------------------------

Наша довідка. У  ТзОВ «Альфа плюс» 44% належить львів’янину Володимиру Духу, відомий як кандидат в народні депутати в 2002 році від Комуністичної партії (оновленої). Ще 11%, як повідомляють «Наші гроші», належить ТОВ «Укрюгінвест», засновниками якого є Віктор Возняк та киянка Надія Назарова. 45% належить ТОВ «Інвест-фонд-сервіс». Основними власниками цієї фірми є ТОВ «Акерс інвеста» і офшори з Віргінських островів «Сі-джет дівіжн лімітед» та «Йорквуд ресорсес лтд» з групи колишнього народного депутата від Партії регіонів Василя Хмельницького.

Віктор Возняк фігурував у скандальній історії, пов’язаній з привласненням бюджетних коштів. У квітні 2012 року прокуратура Києва порушила справу за фактом нецільової розтрати 4 мільйонів гривень, виділених на реконструкцію Бортницької станції аерації. Як повідомила прес-служба відомства, справу було порушено проти посадовців ТОВ «Берлінвассер Інтернаціональ-Ост», спільного підприємства  української «Альфа-У» та німецької компанії з дуже схожою назвою – «Берлінвассер Інтернаціональ». Компанія «Альфа-У» виявилася зареєстрованою за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Шевченка, 40. За тією ж адресою значилась й «Альфа-Плюс» та «Берлінвассер Інтернаціональ-Ост». Керівником усіх цих підприємств  вказано Віктора Возняка.

Як з’ясувалося, пан Возняк привласнив назву авторитетного німецького підприємства. У червні 2013 року господарський суд Львівської області, розглянувши матеріали справи № 914/1383/13 за позовом ТзОВ "БерлінвассерІнтернаціональГмбХ" (м.Берлін Німеччина) до ТзОВ "БерлінвассерІнтернаціональ-ОСТ"(м.Трускавець Львівська обл.) позов повністю задоволив, зобов’язавши українське підприємство, кероване Віктором Возняком, припинити порушення права інтелектуальної власності.


http://truskavets-mi.com.ua/


Социальные комментарии Cackle