Павло Жебрівський:

22.06.2015 Розмір шрифту: [+] [-]
Павло Жебрівський:
Новопризначений голова Донецької області віддав належне попереднику Кіхтенку та розповів про плани зайняти кабінет у будівлі ОДА у Донецьку.

Новий голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, про призначення якого 11 червня оголосив президент Петро Порошенко, розповів у ексклюзивному інтерв'ю ТСН.ua про перші завдання на новій посаді, про дружбу з Геннадієм Москалем та про боротьбу з контрабандою.

Крім того, колишній заступник начальника головного управління ГПУ анонсував кадрові чистки в області.

- Які ви собі ставите перші завдання на новій посаді, чим плануєте зайнятися спочатку?
- Є декілька напрямків. По-перше, це безпека людей, посилення фортифікаційних споруд, продовження наведення порядку на Донеччині. Ключове завдання – має бути закон і порядок, тому що люди, які живуть на Донеччині, мають розуміти, що Україна є правовою державою, де діє закон. І, власне, ті хто буде приїзжати з окупованих територій і дивитися, що в Україні є закон і порядок – це буде найкращою агітацією для того, щоб окупантів все ж видворили за межі кордонів України.

- А коли ви плануєте завершити фортифікаційні споруди, чи є вже такі дати?
- Потрібно віддати належне голові військово-цивільної адміністрації Кіхтенку та його команді - третина фортифікаційних споруд вже на 100% готова. І,в принципі, ті люди, які працюють, набрали гарний темп, тому за 2-3 тижні будуть завершені ці фортифікаційні споруди.

- Чи є для вас прикладом робота вашого теперішнього сусіда Геннадія Москаля? Чи у вас будуть якісь інші підходи до роботи?
- Не може бути ні двох Жебрівських, ні двох Москалів. Може бути один Жебрівський, другий - Москаль. Проте зрозуміло, що ми будемо з ним співпрацювати. Сьогодні ми з ним зустрічалися на нараді, спілкувалися, домовилися, що в районі Артемівська будемо зустрічатися щонайменше декілька раз на тиждень для того, щоб узгоджувати свої позиції, щоб спільно працювати в напрямку розвитку Донбасу, тобто Донеччини і Луганщини. Дружні стосунки в нас є ще з часів парламентської роботи, так що співпрацювати будемо. Але в нього, як і в мене, є свої плюси та мінуси. Думаю, що ми будемо доповнювати один одного.

- Скажіть, це призначення для вас було очікуваним?
- Ні, позавчора в годину дня було запропоновано, а вчора було представлення.

 - Повернемося до області. Чи буде найближчим часом повна блокада окупованих територій і як будете боротися з контрабандою? Чи ставив перед вами президент якісь конкретні часові терміни щодо цього?
- Для цього має бути прийняте рішення у вигляді закону України, і після прийняття такого рішення закон буде виконаний у повному об'ємі. Як? Дуже просто: для цього є військові структури, є прокуратура цивільна, є прокуратура військова, є СБУ, є міліція, а також обов'язково потрібна робота із військовими. Я думаю, що цю роботу ми налагодимо і фактично… Що таке контрабанда? Це корупція. А я, повірте, вмію боротись з корупцією.

- Які у вас будуть перші кадрові кроки на новій посаді?
- Думаю, що прийде нова команда заступників. А що стосується голів адміністрацій, буде оцінена робота кожного. Ті, хто працює ефективно і готовий так працювати і надалі, залишаться, решта - будуть звільнені. Але просто шашкою не збираємось робити, ключове питання – ефективність. Є ефективна робота – люди поважають, шанують, з людьми спілкуються по-людські, є закон і порядок на території – людина [голова адміністрації] працює. Немає цього – людина шукає іншу роботу і нічого особистого. Я взагалі вважаю, що державні службовці, бюджетники на території Донеччини мають бути не проукраїнські, а мають бути українськими - і це ключове завдання. А от з місцевим населенням уже потрібно працювати, щоб воно знову вернулося у лоно українства, і щоб відчули, що Україна – це круто, Україна – це Європа і в Україні жити перспективно.

- Яким ви бачите кінцевий результат своєї роботи, що повинно змінитися, і чи уявляєте ви таку ситуацію, що ваш кабінет буде врешті решт розташований не в Краматорську або Маріуполі, а у будівлі ОДА у Донецьку?
- Безумовно, ключова задача полягає у поверненні до українських кордонів, які мають бути. Звичайно ми в гімні співаємо "від Сяну до Дону", поки що ми таких далекоглядних задач не ставимо, але повернення до довоєнних кордонів - це ключове завдання, яке я ставлю перед собою. Ключове питання – це закон, порядок; в області це – розвиток бізнесу, це нормальні дороги, школи і, насправді, після територіальної реформи, фактично, Європейська область має бути. От такі задачі, але одне з ключових завдань – це повернення до довоєнних кордонів Донеччини.Социальные комментарии Cackle