Папа:

22.01.2016 Розмір шрифту: [+] [-]
Папа:

«Нехай же Господь вбереже нас від цих жахливих гріхів, які існують також у наших християнських спільнотах та послуговуються язиком, щоб вбивати інших», – побажав Папа Франциск, ділячись думками про ревнощі та заздрощі під час проповіді, яку він виголосив в каплиці «Дому святої Марти» у четвер, 21 січня 2016 р., коментуючи біблійну розповідь про те, як цар Саул почав ревнувати з приводу того, що Давида почали прославляти після перемоги над Голіафом.

Після битви ізраїльські жінки співали: «Саул убив тисячі, а Давид – десятки тисяч». Як зауважив проповідник, Саул почав ставитися до Давида з підозрою, побоюючись, що той може його зрадити, і навіть вирішив його вбити, але під намовою свого сина передумав, однак, незабаром, лихі думки знову повернулися… А це тому, що ревнощі – це немовби «недуга», яка повертається та призводить до заздрощів.

«Заздрість є чимось гидким! Це бридке наставлення, гидкий гріх. Ревнощі чи заздрощі у серці проростають, немов бур’ян: сам росте, але не дає рости добрим рослинам», – зауважив Святіший Отець, підкреслюючи, що серце в такої людини неспокійне, їй постійно ввижаються загрози, заздрісне серце веде до вбивства, а в Святому Письмі читаємо, «що через заздрість диявола смерть увійшла у світ».

Заздрощі «вбивають», не толеруючи того, «що інший має щось такого, чого я не маю». Але така людина постійно страждає, тому що «серце заздрісного чи ревнивого – стражденне серце». За словами Папи, мова йде про страждання, які бажають іншим смерті, і не мусимо далеко ходити, бо і в наших спільнотах «задля заздрощі відбуваються убивства язиком», коли хтось заздрить та починає розпускати плітки…

«Задумуючись, розважаючи над цим уривком з Писання, – сказав Наступник святого Петра, – я заохочує себе та всіх інших придивитися до свого серця, чи в ньому не має часом слідів ревнивості чи заздрощів, які завжди ведуть до смерті й не дають почуватися щасливим. Бо ця недуга спонукає дивитися на все добре, що має ближній, так, ніби воно є проти тебе. А це – гидкий гріх! Це початок численних злочинів! Просімо у Господа благодаті ніколи не відчиняти серце для ревнощів та заздрощів».

Підсумовуючи, Папа пригадав, що святий Марко, розповідаючи у своїй Євангелії про суд над Ісусом, вказує на те, що Пилат збагнув, що книжники і фарисеї видали йому Христа з причини заздрості. «Саме заздрість, – сказав він, – згідно з інтерпретацією Пилата, який був дуже розумним, але боягузом, призвела до смерті Ісуса… Вона виявилася останнім засобом. Вони видали його із заздрості. Просімо у Господа благодаті ніколи нікого не видавати на смерть задля заздрощів», – закликав Святіший Отець, додаючи, що кожен з нас має свої гріхи і свої чесноти, і слід остерігатися того, «щоб вбивати інших плітками, викликаними заздрістю чи ревнощами».


Радіо ВатиканСоциальные комментарии Cackle