На Заході розробили план по ліквідації українського олігархату

17.06.2016 Розмір шрифту: [+] [-]
На Заході розробили план по ліквідації українського олігархату

"Заклики до того, щоб нарешті викорінити їх вплив, стають голосніше і більш численною. Але мало хто спостерігачі запропонували робочі плани для того, щоб це втілити. Маючи це на увазі, ми представляємо дорожню карту того, як це може бути зроблено", передає oligarh.org. "У реальної реформи немає жодного шансу до тих пір, поки олігархи не зазнають важкого удару по своєму багатству і впливу. Щоб це сталося, потрібні такі чотири кроки" , - стверджують автори публікації.

"Такий трюк, фактично немислимий протягом усього пострадянській історії України, тепер здається все більш вірогідним. Починаючи з заколоту євромайдан в 2014 році, громадянське суспільство процвітає і навіть ввело новий контингент" єврооптимістів "в парламент. Якщо цей тренд збережеться, він зможе породити політичну опозицію, одночасно заслуговує довіри і незалежну від еліт істеблішменту ", - йдеться в статті. Коли новий уряд України буде створено, зможе початися другий крок - заміна корумпованих чиновників у державній адміністрації мотивованими активістами і особами, які не причетними до системи, продовжують політологи.
"Третій крок - знищити субсидії, від яких залежить більшість олігархів. Спершу це зажадає приватизації державних підприємств, які ділки використовують для власного збагачення " . Також, пишуть автори публікації, новопризначені керівники повинні спростити "візантійську" систему регулювання і оподаткування України.
" Навіть позбавлені своїх дорогоцінних субсидій , українські капіталісти - куми все ще матимуть в своєму розпорядженні чудовий арсенал готівки і активів , які вони вже встигли придбати . Щоб по - справжньому підрізати їм крила , уряд повинен змусити їх поступитися істотну частину їхніх багатств , здобутих нечесним шляхом . Четвертий і останній крок спрямований саме на це , - йдеться в статті Foreign Policy . - Новостворені спеціальні прокурори повинні заарештувати якомога більше олігархів за звинуваченнями, пов'язаними з корупцією . Потім вони повинні запропонувати їм угоду : або заплатити величезний одноразовий податок на вкрадені ними активи , або постати перед звинуваченням за минулі злочини . Такий підхід спрацював в Грузії після " революції троянд " в 2003 році. Він може спрацювати і на Україні " .
Пропонована схема може підготувати грунт для реформ, заснованих на верховенстві права, підриваючи авторитет тих, хто стоїть на шляху, вважають автори. "Коли олігархи будуть витіснені, процес створення здорового демократичного режиму і живий ринкової економіки зможе нарешті розпочатися".
У цьому можуть допомогти західні країни, вважають політологи. "По-перше, вони можуть відмовити безпринципного політичного класу України в доступі до тих мільярдів у вигляді допомоги, які дозволяють йому залишатися при владі". По-друге, західні правоохоронні органи можуть допомогти українським колегам отримати доступ до інформації про офшори олігархів.
"Але перший крок для народу України - це вигнати їх політичних господарів і замінити їх компетентними людьми, що не мають відношення до системи, і професійними управлінцями . Без цього жодна із запропонованих нами заходів не матиме успіху ", - резюмують автори статті.
Социальные комментарии Cackle