Найкращі і найгірші школи Львова та Львівщини. Рейтинг

17.08.2017 Розмір шрифту: [+] [-]
Найкращі і найгірші школи Львова та Львівщини. Рейтинг

Український центр оцінювання якості освіти 12 серпня опублікував детальні результати ЗНО по школах. На основі цих даних ZAXID.NET уклав рейтинг 25 найкращих шкіл Львова і 25 найкращих шкіл в області.

Використовуючи свіжі результати ЗНО, ми також розділили усі школи Львівщини на три групи – добрі, середні і погані – і уклали інтерактивну карту, з допомогою якої можна переглянути результати роботи понад 500 шкіл.

***

При створенні рейтингу ми брали до уваги відсоток випускників, які отримали на ЗНО 180 і більше балів із чотирьох предметів – української мови/літератури, історії України, математики та англійської мови. Рейтинговий бал кожної школи є сумою цих чотирьох показників. Якщо у школі якийсь із предметів здавали менше 10 учнів, то через надто низьку вибірку ми не враховували цей показник. У такому випадку школа не отримувала балів з такого предмету (це помітно на прикладі школи №30, яка лише за сумою трьох предметів потрапила до рейтингу).

***

Найкращі школи Львова

Більшість із найкращих навчальних закладів Львова є або гімназіями, або спеціалізованими школами. Хоча до цього списку потрапили і кілька звичайних шкіл.

Абсолютними лідерами рейтингу стали Львівський фізико-математичний ліцей, Класична гімназія при ЛНУ ім. І. Франка, Спеціалізована школа №28 з поглибленим вивченням німецької мови, Спеціалізована школа №81 ім. П. Сагайдачного з поглибленим вивченням англійської мови та Львівська академічна гімназія.


Для збільшення клікніть по інфографіці

До рейтингу найкращих у Львові не потрапила жодна приватна школа. І на це є дві причини: 1) більшість із них є початковими, тому ми не можемо їх порівнювати за даними ЗНО; 2) усі інші мають надто низьку кількість випускників, аби їх порівнювати.

Така особливість приватних шкіл добре помітна на прикладі Львівської української приватної гімназії. Вона входить у десятку найкращих навчальних закладів за результатами ЗНО із української мови/літератури (69% її випускників отримали вищі бали), однак має менше 10 випускників, які складали тестування з інших предметів, через що й не потрапила до рейтингу.

Для збільшення клікніть по інфографіці

Перше місце у рейтингу є цілком закономірним. Те, що Львівський фізико-математичний ліцей є найкращим навчальним закладом Львова, ілюструють кілька речей.

По-перше, він займає перші місця у трьох окремих рейтингах за предметами – у цьому закладі найбільша частка випускників, які отримують вищі бали з української мови/літератури, математики та англійської мови. По-друге, третина усіх випускників з Львівської області, які отримали на ЗНО максимальні 200 балів, навчалися саме у Львівському фізико-математичному ліцеї.

Для збільшення клікніть по інфографіці

Троє випускників Львівського фізико-математичного ліцею отримали 200 балів одразу з двох предметів (двоє – з фізики і математики, один – з математики та англійської).

Загалом у Львівській області лише п'ятеро учнів змогли отримати 200 балів з кількох предметів. Окрім трьох згаданих, ще один є випускником Львівського НВК ім. В. Стуса (математика та англійська) і одна є випускницею Яворівської гімназії ім. О. Маковея (отримала по 200 балів з хімії та біології).

Найкращі школи Львівщини

Для шкіл Львівської області ми уклали окремий рейтинг, оскільки більшість із них поступаються за якістю навчання школам Львова, через що загубилися б у загальному списку.

Втім, шість навчальних закладів області на рівних конкурують із найкращими школами Львова, а Новояворівський НВК за рівнем підготовки випускників поступається лише Львівському фізико-математичному ліцею та Класичній гімназії при ЛНУ ім. І. Франка.

Для збільшення клікніть по інфографіці

Окрім випускників Новояворівського НВК дуже хороші результати на ЗНО показали учні Дрогобицької гімназії ім. Б. Лепкого, Миколаївської гімназії, Новороздільської спеціалізованої школи №4, Дрогобицького педагогічного ліцею, Бориславської державної гімназії та НВК «Школа І ступеня-гімназія ім. Андрея Шептицького м. Стрия».

У списку найкращих шкіл області цікавою є ситуація із НВК «Рава-Руська школа-гімназія», який потрапив до рейтингу завдяки результатам ЗНО лише із двох предметів. Оскільки у тестуванні з англійської мови взяли участь лише семеро випускників цього закладу, ми не враховували у рейтингу їх результати (надто мала вибірка). Окрім цього жоден випускник НВК «Рава-Руська школа-гімназія» не отримав на ЗНО із математики вищого бала. Попри це результати тестування з української мови/літератури та історії України дозволили НВК «Рава-Руська школа-гімназія» зайняти 21 позицію рейтингу.

Подібною є ситуація ще у семи навчальних закладів області, які потрапили до рейтингу завдяки результатам трьох тестувань, оскільки по четвертому предмету (у більшості випадків це математика) у них була або замала вибірка, або дуже низький результат.

Для збільшення клікніть по інфографіці

Методологія рейтингу найкращих шкіл Львівської області є такою ж, як і для шкіл Львова. Тому цифри з цих двох рейтингів цілком можна порівнювати між собою.

Місто чи село, дівчата чи хлопці?

Ми також окремо проаналізували результати ЗНО хлопців та дівчат, випускників сільських та міських шкіл, а також випускників 2017 року і попередніх років. Тут ми враховували вже не відсотки, а середній бал із 200 можливих.

Для збільшення клікніть по інфографіці

Загалом виходить, що дівчата практично з усіх предметів отримують вищі бали, ніж хлопці. Винятком є лише хімія (в інфографіці вона не відображена): середній бал дівчат на ЗНО із хімії складає 134, а у хлопців – 148. З фізики та географії різниця між балами випускниць та випускників є невеликою – 5 та 6 балів відповідно. Однак ЗНО із української мови/літератури, історії України та біології дівчата здають в середньому на 20 балів вище, ніж хлопці.

Подібна ситуація між сільськими школами та міськими – випускники сільських шкіл здають ЗНО в середньому на 24 бали нижче. Найменшим розрив є по географії – 19 балів, найбільшим – з математики (29 балів).

І цілком очікувано випускники шкіл Львова отримують вищі бали, ніж випускники шкіл області. Однак загалом результати школярів Львівщини є значно вищими за середні по Україні. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, школярі Львівщини найкраще в Україні складають тести з укр. мови/літератури (25% випускників отримали 180 і більше балів), з історії України (13%), а також із хімії (21%).

А які результати в інших школах?

У процесі створення рейтингу ми порівнювали результати понад 500 шкіл Львова та області. Більшість із них ми нанесли на карту, розділивши на три категорії.

Тут є 128 шкіл із хорошими результатами ЗНО (15% і більше випускників отримали на ЗНО високі бали), 172 школи з середніми результатами ЗНО (5-15% випускників отримали високі бали) і 163 школи з низькими результатами ЗНО або з недостатньою для висновків вибіркою за більшістю предметів.


Червоний – школи з низькими результатами ЗНО (або надто мала вибірка), оранжевий – школи з середніми результатами ЗНО, зелений – школи з хорошими результатами ЗНО. У меню кожної школи показано відсоток випускників, які отримали 180-200 балів на ЗНО з чотирьох предметів

Цей поділ є орієнтовним, а при кліку на позначку школи можна дізнатися деталі.

Социальные комментарии Cackle