19.06.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

«Як тільки Кароль «запєла» я пішов з концерту» – реакція трускавчан на пісенну програму до уродин курорту

«Як тільки Кароль «запєла» я пішов з концерту»  –  реакція трускавчан на пісенну програму до уродин курорту

Ложка дьогтю - в бочці меду! У Трускавці під час святкування 190-річчя курорту далеко не всі сприйняли російськомовний репертуар відомої української виконавиці Тіни Кароль. Артистці доручили почесну місію – бути хедлайнером на заключному концерті святкувань в оздоровниці. Та от не всіх трускавчан та й гостей міста Тіні Кароль вдалося вразити  – годинний виступ артистки на 90% складався із російськомовних пісень. Саме цей фактор й викликав невдоволення у слухачів.

Зважаючи на те, що кілька днів поспіль у курортному місті слухали виступи талановитої молоді, захоплювалися фестивалем духовних оркестрів, насолоджувалися львівським театром «Воскресіння», а відтак встановили рекорд із масового виконання української молитви за Україну, відривалися спільно із гуртом «Тартак», виконання російськомовних  пісень Тіною Кароль суттєво випадало із концепції святкувань. Свої думки про виступ однієї із найдорожчих українських виконавець, якій за годинний вихід на головну сцену Трускавця з міського бюджету заплатили 382 тис. грн., користувачі мереж висловили так: «А може Трускавцю заплатити Кароль лиш за україномовне виконання пісень?», «Закон про мовні квоти на концертах до святкування днів міста, теж варто запровадити!», були й такі містяни, які зауважили: «Поки співали було класно, але як тільки Тіна Кароль "запєла" – я пішов додому. Такий мій особистий протест (як виявилось і не тільки мій)».

ком1.jpgком2.jpg

Зауважимо, запрошення Тіни Кароль на святкування Дня курорту Трускавця  дискусіями обросло ще від початку формування святкової програми. Депутати на сесії радили міському голові запросити іншого виконавця у курортне місто, однак Андрій Кульчинський залишався непохитним «Кароль і крапка», хоча співачка належить до п’ятірки найдорожчих українських виконавців. І якщо все ж було вирішено запросити її до участі у святковому концерті, то, принаймні, варто було б обумовити репертуар. А відділ культури, очолюваний Тетяною Татомир, цього не зробив: у договорі, укладеному з Тіною Кароль, зазначено лише, що виступ співачки має тривати не менше години.

Нагадаємо, що загалом відділ культури уклав договори на 795,1 тис. грн для організації виступів естрадних артистів, виконавців вокальних та інструментальних творів, музичних гуртів і театрального фестивалю під час святкування 190-річчя Трускавця. Так, за годинний виступ гурт «Тартак» отримає 124 тис. грн., львівський духовний театр «Воскресіння» - 199, 5 тис. грн., гурт «Мері» - 45 тис. грн., скрипаль-віртуоз Олександр Божик – 44,6 тис. грн. В цілому ж на програму святкових заходів з нагоди ювілею курорту та їх промоцію з бюджету Трускавця скеровано понад 2 млн. гривень.

Вікторія Утрин

---------------------------

* фото Олега Бачинського

Социальные комментарии Cackle