20.12.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Відкрито кримінальні провадження щодо неіснуючого об’єкту у Трускавці

Відкрито кримінальні провадження щодо  неіснуючого об’єкту у Трускавці

Дрогобицька місцева прокуратура у перших числах грудня відкрила кримінальне провадження за статтею 358 (частина 1) КК України. Йдеться про внесення завідомо неправдивих відомостей працівниками «Архібуд 1» у технічний паспорт щодо наявності об’єкта нерухомого майна, площею 447, 7 кв м на вул. С. Бандери, 31 у Трускавці. Внаслідок таких дій ТзОВ «Нові технології девелопмент» набуло право власності на об’єкт нерухомості, якого немає.

Як повідомили у Дрогобицькій місцевій прокуратурі, про такі протиправні дії стало відомо з публікацій у регіональній пресі. Станом на сьогодні триває досудове розслідування Дрогобицьким відділенням Нацполіції, у ході якого документально зафіксовано відсутність будівлі на вул. С. Бандери, 31.


Кримінальне провадження, яке стосується права власності «Нових технологій девелопмент», також зареєстрували трускавецькі правоохоронці за статтею 366 ККУ «Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів». Підставою стало звернення громадської організації «Рада міста».

Як відомо, наприкінці вересня ТзОВ «Нові технології девелопмент» рішенням сесії було надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою ділянки, площею понад 0, 19 га на вул. С. Бандери, 31. Цільове призначення - для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

У рішенні сесії міститься посилання на витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, який надали «Нові технології девелопмент». Ця фірма зареєструвала право власності на нежитлову будівлю на підставі технічного паспорта без номера, виданого ПП «Архібуд 1», скориставшись послугами державного реєстратора у Мостиському районі!


Такі дії можна класифікувати як незаконну спробу захоплення земельної ділянки в обхід процедури аукціону. Конкурентного способу придбання землі можна уникнути, якщо на ділянці розташована будівля, що перебуває у власності фізичних або юридичних осіб. Тому рейдери й оформили право власності на неіснуючий об’єкт.

Нагадаємо, що ТзОВ «Нові технології девелопмент» зареєстровано у липні цього року, керівник – Віктор Дудзяк. Кінцевий бенефіціарний власник фірми Марина Прихідько є і співзасновником«Будівельних технологій XXI століття», у якій 99 %власності належить «Будівельній компанії «Новбуд-1». Власником цієї фірми вказано Осипа Наконечного, чий син Юрій Наконечний є депутатом Трускавецької міської ради від ВО «Свобода». Юрій Наконечний, згідно з даними з декларації, обіймає посаду директора з фінансово-економічних питань у «БК «Будівельні технології XXI століття».

Юрій Наконечний є також головою депутатської комісії з питань землекористування, містобудування та благоустрою, він погоджував проект рішення сесії про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою «Новим технологіям девелопмент», голосував за це рішення. Аналогічно діяв і його однопартієць Богдан Габшій, екс-заступник директора з організаційних питань у «Будівельні технології XXI століття».

Рішення сесії Трускавецької міськради щодо дозволу для відведення ділянки на вул. Бандери, 31 також підтримали депутати: Василь Вовчанський, Іван Герльовський, Олег Карпин, Іванна Кенц-Березюк, Андрій Кісак, Михайло Кіселичник, Михайло Малащак, Мирон Мицько, Наталя Пономаренко, Олена Савченко, Віра Сазонова, Микола Сеньків, Анатолій Стародуб, Ігор Стасик, Андрій Степаненко, Руслан Цехмейстер, Юрій Яворський, Андрій Кульчинський.

Це питання не викликало жодних запитань чи зауважень, депутати й трускавецький мер проголосували швидко й злагоджено. Така одностайність могла бути наслідком попередньо укладених домовленостей.

Ольга КУЦ 

Социальные комментарии Cackle