03.09.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

У Трускавці батьки дотиснули владу – непридатний для навчання клас відремонтовано за бюджетні кошти

У Трускавці батьки дотиснули владу – непридатний для навчання клас відремонтовано за бюджетні кошти

Наприкінці червня у трускавецькій ЗСШ №3 виникла конфліктна ситуація  - батьки першачків відмовилися здавати гроші на капітальний ремонт класу, у якому мали вчитися їхні діти. Надане керівництвом школи приміщення (кабінет 211) було у жахливому стані: вицвілі стіни, старі меблі, грибок у кутку  біля умивальника. Найбільше шокувало те, що у такому класі вчилися учні!

Трускавчани забили на сполох  – з’ясувалося, що й в інших школах міста під час літніх канікул, аби забезпечити своїм дітям комфортне перебування у класах, батьки самотужки беруться за ремонти. І якщо у минулі роки таке рішення було вимушеним з огляду на брак бюджетних коштів, то нині небажання міської влади фінансувати ремонти класів батьки вважали абсолютно необґрунтованим. І вимагали у керівництва школи та міста виконати покладені на них обов’язки – забезпечити належні умови для навчання дітей.

Проте одразу досягти результату не вдалося – під час зустрічі у міській раді трускавецький мер Андрій Кульчинський, його заступник Олексій Балицький та керуюча справами міськвиконкому Олена Петранич взялися «пудрити мізки» батькам, пояснюючи, чому у бюджеті міста неможливо віднайти кошти для ремонту їхнього класу. Посадовці зайняли кругову оборону, демонструючи зневагу та зверхність: чиновники ганебно маніпулювали цифрами, вигадували небилиці, вдавалися до перекручувань та відвертої неправди.

Для прикладу, заступник міського голови Олексій Балицький оперував тим, що ніколи раніше з бюджету міста фінанси на ремонти класів не виділялися, тому не варто руйнувати цю «традицію». А трускавецький мер просто таки перевершив себе у словоблудстві та власному піарі! Він розповів, що торік доклався до ремонту класу, у якому навчається донька, здавши 500 грн., тож жодних підстав для надання привілеїв батькам-прохачам не бачить.Профільний заступник Олександр Ткаченко  у ситуацію впродовж усього часу не втрутився взагалі!

-Нас пошили в дурні!» - так прокоментували обурені батькизустріч з трускавецькими посадовцями. Але вирішили не відступати й домогтися свого! Дякуючи зверненнямпредставників класу Марії Єлащук та Ольги Хейфец у профільні структури ситуація набула резонансу в регіоні й стала предметом дослідження  «Великих перемовини» на Першому Західному каналі. В ефірі програми у присутності керівника департаменту освіти та науки ЛОДА Любомири Мандзій та голови «Батьківської ради Львівщини» Олени Пономаревої завідувач трускавецького відділу освіти Орест Лобик під тиском присутніх запевнив, що він подав запит для виділення коштів з бюджету для капітального ремонту класу.

Після такої публічної заяви трускавецьким чиновникам відступати було нікуди – рішенням сесії збільшили фінансування поточних ремонтів у школі №3, першокласникам, чиї батьки вимагали належних умов навчання, надали відремонтоване приміщення, а у непридатному для навчання класі  розпочали реконструкцію. Ця локальна, проте надзвичайно вагома перемога стала можливою завдяки активній громадянській позиції батьків й підтримці медіа, у тому числі і «Джерел Трускавця».

000.jpg

Як бачимо, у відповіді міського голови Андрія Кульчинського не названо суми коштів, скерованих на ремонти класів. Трускавецька влада вкотре засвідчила, що сповідує принцип: у каламутній воді краще рибка ловиться. Доведеться нагадати міським посадовцям, що бюджетні кошти – це кошти платників податків. А отже чиновники повинні звітувати за кожну витрачену копійку.

Тим часом досвід трускавецьких батьків отримав всеукраїнський розголос. У День знань канал «Інтер» показав сюжет, у якому журналісти зібрали факти про вимоги «благодійних» внесків у навчальних закладах країни, йшлося і про Трускавець. Батьки першокласників третьої школи на камеру повідомили, що їхні кроки на шляху формування  запитів на нову якість освітнього процесу матимуть продовження: у Трускавці створено філію ГО «Батьківська рада Львівщини».

А міністр освіти і науки України Лілія Гриневич,коментуючи наведені у сюжеті «Інтера» приклади поборів у школах, наголосила: коли батькам пропонують здавати гроші на ремонт класів – це абсолютно неприпустимо. Пані міністр повідомила, що сьогодні ситуація кардинально відрізняється від тієї, яка була кілька років тому. Завдяки фінансовій децентралізації місцеві бюджети зросли у кілька разів, а отже значно збільшилися й видатки на проведення ремонтних робіт в освітянських закладах. Тому потреба у здаванні батьківських коштів – вже не є актуальною.


Лілія Гриневич повідомила, що цього року з державного фонду регіонального розвитку на освіту скеровано понад 700 млн. гривень, тобто кошти для здійснення реконструкцій у закладах освіти виділяються серйозні. Як батькам контролювати цей процес? Вимагати, аби він був максимально прозорим, аби школи і органи місцевого самоврядування звітували про рух коштів, терміни виконання робіт на своїх офіційних сайтах. Саме цю пропозицію містить і проект Закону про освіту, який виноситиметься на розгляд Верховної Ради наступного тижня.

Тож, шановні трускавецькі батьки, забудьте про ремонти в освітянських закладах міста за власний кошт! Міська влада має потужний ресурс, аби здійснити усі необхідні роботи у дитсадках та школах. Торік бюджет розвитку Трускавця зріс у порівнянні з минулими роками удесятеро і сягнув понад 50 млн. гривень! Цього року прогнозується на такому ж рівні! Надходження неабиякі – потрібно лише зобов’язати трускавецьких посадовців скерувати на першочергові потреби. І контролювати процес освоєння наших з вами грошей!

Варто зазначити, що за кілька тижнів міські розпорядники коштів розпочнуть формувати запити на наступний бюджетний рік. Наша порада головам батьківських комітетів класів, керівники опікунських рад навчальних установ - зверніться до завідувача відділу освіти Ореста Лобика зі своїми пропозиціями. Аби головний освітянин міста знову не став на ті самі граблі, що й цього року, коли у червні щойно збирався з’ясовувати кількість класів у школах, які потребують капітальних ремонтів. А міський голова Андрій Кульчинськийне розказував депутатам небилиці про те, що освітянські заклади міста забезпечені усім необхідним. Як це було, коли торік на сесії міськради, коли він лобіював виділення з бюджету мільйону гривень на встановлення паркових скульптур. Чи коли «протискав» рішення про понад двомільйонне фінансування урочистостей до Дня міста.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle