10.04.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Трускавецький мер-мільйонер Кульчинський: я не буду розказувати, якого кольору в мене труси!

Трускавецький мер-мільйонер Кульчинський: я не буду розказувати, якого кольору в мене труси!

У такий спосіб Андрій Кульчинський трактує обов’язок звіту перед громадою про походження своїх статків. Трускавецький мер належить до когорти багатих українських чиновників. У своїх е-деклараціях за підсумками 2015 та 2016 року.
Андрій Богданович вказав на наявність готівкових коштів - різної валюти на суму близько 3 мільйонів гривень та володінні об’єктами нерухомості, автомобілем, земельними ділянками на ще понад 3 мільйони гривень! Окрім того, Кульчинський повідомив про кошти, розміщені на банківських рахунках. Виникає просте й зрозуміле запитання: звідки у держслужбовця, а до того - скромного головного лікаря міської лікарні - мільйони, та ще й готівкою?!

Виглядає на те, що статки родини почали стрімко зростати у період, коли Андрій Кульчинський обійняв посаду міського голови Трускавця наприкінці 2015 року. Бо, якщо аналізувати декларацію Андрія Кульчинського за 2014 рік, то можна припустити, що Кульчинські ледь зводили кінці з кінцями -  загальний сукупний дохід сім’ї складав 108 тис. гривень на рік. Жодних банківських вкладів чи готівкових коштів - не зазначено. Навіть у 2013 році ситуація була дещо кращою – дохід родини становив майже 150 тис. гривень.

Куль-1.jpg

Проте тимчасові матеріальні негаразди все ж не стали на заваді мрії Кульчинського мати власне авто: мінівеном Пежо, вартістю у 700 тис. грн., який був придбаний у 2012 році, головлікар трускавецької лікарні спочатку користувався за довіреністю й лише у 2013 році оформив право власності. Мабуть, складно було пояснити, як за зарплатню лікаря вдалося обзавестися новеньким автомобілем.

У 2014 році родина оформила власність на дві земельні ділянки: у с. Бистриця-Гірська площею 2500 кв. м та у с. Станиля – 962 кв. м. Хоча у декларації Кульчинського вартість цих ділянок сором’язливо не вказана, але відповідно до ринкових цін, вона становить більше 30 тис. американських доларів.

Також до своєї декларації за 2016 рік Кульчинський вніс квартиру, площею 107,7 кв. м вартістю у 344 тис. грн., яка була куплена у 2009 році. А ще -  368, 8 кв. м незавершеного будівництва. Права на цю нерухомість належать дружині трускавецького міського голови Наталі, яка є медиком за фахом. Судячи з декларації Кульчинського,  заробітна плата дружини, отримана за основним місцем роботи – у Трускавецькому центрі медичної реабілітації та санаторного лікування – минулого року, склала трішки більше 76 тис. гривень. Пані Наталя, як і її чоловік, підприємницькою діяльністю ніколи не займалася.

У листопаді 2016 року після завершення першої хвилі електронного декларування, коли стало відомо, що трускавецький мер належить до когорти українських мільйонерів, на сайті «Розумне місто» була зареєстрована петиція з  вимогою до пана Кульчинського прозвітувати перед громадою міста щодо походження неабияких статків родини. Петиція зібрала необхідних 150 голосів і була скерована на розгляд до міської влади.

Проте Андрій Кульчинський вимогу трускавчан проігнорував, повідомивши, що, на його думку, він надав вичерпну відповідь стосовно своїх статків торік в ефірі регіонального «Твого радіо». А також озвучив джерело походження мільйонів родини Кульчинських під час звіту за підсумками минулого року про свою діяльність.

АК-3.jpg

Інакше як Фількіною грамотою таку «аргументовану» відповідь назвати складно, оскільки Андрій Кульчинський у такий спосіб грубо  порушив пункти рішення Трускавецької міськради № 131 «Про електронні петиції». У цьому документі, зокрема, вимагається: оприлюднення інформації про початок розгляду петиції на сайті міськради; запрошення ініціатора петиції на засідання виконавчого комітету або сесію міської ради, де вона мала б бути розглянута;  у відповіді на петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.

Жоден із цих пунктів трускавецьким мером не дотриманий! А що стосується виступу в ефірі регіонального радіо, то Андрій Кульчинський повідомив слухачам, що не вважає себе мільйонером, бо чесно заробляє гроші й не цурається чорнової роботи. Як з’ясувалося, Андрію Богдановичу не соромно було працювати понад норму, вантажити ящики й не спати ночами, аби заробити статки у 6 мільйонів гривень! До того ж, трускавецький мер, за його словами, мав дотичність до фармацевтичного бізнесу і начебто отримав неймовірно щедру підтримку від тестя. Своє небажання більш докладно розповісти про те, як збагатився, Андрій Богданович пояснив надзвичайно колоритно. «Якщо когось цікавить, якого кольору у мене труси, то він це не почує!» - поставив крапку у темі е-декларації пан Кульчинський.

Схожу версію трускавецький мер озвучив, коли звітувався перед громадою про свою діяльність за підсумками 2016 року : причетність до бізнесу та фінансові вливання від тестя, який працював у російському нафтовидобуванні, начебто стали запорукою мільйонних статків родини Кульчинських.

Проте у своїй декларації Андрій Богданович не зазначив, коли ж саме перебував у статусі підприємця, отже, є усі підстави стверджувати, що бізнесові справи здійснював нелегально.

Зауважимо, що отримана матеріальна допомога від тестя також була обов’язковою для е-декларування посадовцем. Фактами замовчування інформації трускавецьким мером мали б зацікавитися в агентстві з запобігання корупції.

Ольга КУЦСоциальные комментарии Cackle