10.12.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Трускавець - вкотре у центрі уваги всеукраїнських телеканалів через конфлікт у школі №3

Трускавець - вкотре у центрі уваги всеукраїнських телеканалів через конфлікт у школі №3

Минулого тижня кілька центральних телеканалів зняли сюжет про те, як у Трускавці мати першокласниці змушена була забрати доньку зі школи, покинувши місто через погрози керівника міського відділу освіти й упереджене ставлення керівництва закладу. Ольга Хейфец стверджує, що причиною переслідувань стала її активна позиція - вона виступила проти поборів у школі.

Нагадаємо, що наприкінці червня у трускавецькій ЗСШ №3 виник конфлікт - батьки відмовилися здавати «добровільні» внески на ремонт класу, який був у жахливому стані: вицвілі стіни, старі меблі, грибок у кутку  біля умивальника. Натомість вони вимагали у керівництва школи та міста виконати покладені на них обов’язки – забезпечити належні умови для навчання першокласників. Проте одразу досягти результату не вдалося – намагання з’ясувати ситуацію з директор школи Галиною Умновою та завідувачем міського відділу світи Орестом Лобиком виявилися безрезультатними. А під час зустрічі у  міській раді трускавецький мер Андрій Кульчинський, його заступник Олексій Балицький та керуюча справами міськвиконкому Олена Петранич зайняли кругову оборону й взялися «пудрити мізки» батькам, пояснюючи, чому у бюджеті міста неможливо віднайти кошти для ремонту їхнього класу.

Втім батьки не відступали й таки домогтися свого! Дякуючи зверненням представників класу Марії Єлащук та Ольги Хейфец у профільні структури, інформаційній підтримці медіа ситуація набула розголосу в регіоні. Трускавецьким чиновникам відступати було нікуди – вони змушені були збільшити фінансування поточних ремонтів у школі №3, класне приміщення довели до ладу.

Тим часом у День знань канал «Інтер» показав сюжет, у якому журналісти розповіли про цю локальну перемогу. Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, коментуючи його, наголосила: коли батькам пропонують здавати гроші на ремонт класів – це абсолютно неприпустимо. Пані міністр повідомила, що сьогодні ситуація кардинально відрізняється від тієї, яка була кілька років тому. Завдяки фінансовій децентралізації місцеві бюджети зросли у кілька разів, а отже значно збільшилися й видатки на проведення ремонтних робіт та інших речей в освітянських закладах. Тому потреба у здаванні батьківських коштів – вже не є актуальною! Отже вимоги трускавецьких батьків були абсолютно обґрунтованими!


А трускавецька ЗСШ №З здобула всеукраїнську «славу», що, звісно, не викликало захоплення у директора закладу Галини Умнової та керівника міського відділу освіти Ореста Лобика. І, як це не прикро звучить - чиновники затаїли образу. Вони вдалися до примітивної, дріб’язкової помсти, заборонивши виконання пісні авторства Ольги Хейфец у концерті з нагоди ювілею школи. Тобто замість того, аби налагодити діалог, вирішити ситуацію у конструктивному руслі, вдалися до її роздмухування.

Як стверджує Ольга Хейфец, надзвичайно вороже ставилася до неї соціальний педагог школи Ірина Даниляк, яка, як це не парадоксально звучить: відповідно до  посадових обов’язків повинна консультувати щодо розв’язання конфліктів та проблемних ситуацій учнів, батьків, вчителів. Пані Ірина цей факт заперечує, називаючи такі обвинувачення безпідставними. І наголошує, що правоохоронці складу злочину у відповідь на заяву Ольги Хейфец не знайшли.. 

Не на висоті виявився й завідувач відділу освіти Орест Лобик, який, за словами мами першокласниці, погрожував їй «розборками» атовців. Сьогодні він це категорично заперечує, проте пояснити, чому після його попереджень двоє чоловік у під’їзді будинку, де мешкала Ольга Хейфец, намагалися її залякати, не може.

Одне слово, ситуація нагніталася кардинально й іншого виходу, як залишити Трускавець, мама першокласниці, не побачила. Її приклад готується наслідувати й Марія Єлащук, яка також говорить про нестерпну атмосферу для неї та її доньки у школі…

А конфліктна ситуація знову стала предметом висвітлення на центральних телеканалах – Трускавець вкотре «засвітився» у неприглядному ракурсі. Через недолугість трускавецьких чиновників місто-курорт несе іміджеві втрати. Як стало відомо з сюжету, показаного на «Інтері», третю школу має намір відвідати керівник Департаменту освіти та науки ЛОДА Любомира Мандзій.

Дарина КРАВЕЦЬЧитайте також: Трускавецька влада виконає вимоги батьків - гроші на ремонт класу таки виділять з бюджету та Досить з мене її концертів влітку! У Трускавці директор школи вороже ставиться до активістки, яка вимагала ремонту класу для першачків


Социальные комментарии Cackle