13.04.2016 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Трускавець має перше сімейне видавництво

У Трускавці з’явилося перше незалежне сімейне видавництво «Круговерть»! Разом з батьками у грудні 2015 року його заснували брат і сестра: Тарас Шило та Марія Магура. До започаткування власної справи Марія працювала у видавничій сфері, а Тарас опановував книжковий дизайн. Тому всі проекти створюють власними силами: від редагування до художнього оформлення та верстки. Молоді експериментатори вже видали дві книги: «Літак у небі» Тараса Шила та «Бузькові вогники» Мар’яни Ліщинської. У планах — друкувати якісну художню україномовну книжку, у тому числі й дитячу.

   Як стверджують молоді  засновники «Круговерті», ніколи не мислили свого життя без книг.  В колі родини частенько придумували, якою б могла бути та чи інша книга.  Тому після того, як  закінчили навчання у Києво-Могилянській академії, вже остаточно зрозуміли, що сімейною справою має стати саме видавництво. Марія взяла на себе обов’язки  літературного  редактора  і  ілюстратора, а брат Тарас пробує  себе письменником (він один з наймолодших в Україні),  верстає книги та займається їх розповсюдженням. Працюють здебільшого через Інтернет:  сестра у Києві, а брат у Львові, наради ж проводять у рідному Трускавці. Кажуть, що працювати у сімейному колі досить комфортно, адже з дитинства вони однодумці і мають приблизно однакові смаки та вподобання.

Для проявів своїх творчих натур вони обрали цікаву форму підприємництва – інді-видавництво, тобто незалежне (від анг.Independent – незалежність). Марія пояснює: «Незалежні видавництв - світова тенденція. Такі видавництва зазвичай невеликі, але дуже віддані своїй справі. Їм ніхто не диктує, що саме видавати, вони самі стараються розшукувати цікаві і незвичні книжки, і, на відміну від великих комерційно орієнтованих видавництв, не женуться за низькопробними бестселерами та не бояться ризикувати. Незалежні видавництва забезпечують різноманітність на книжковому ринку та часто пропонують читачам нові імена і навіть жанри». Окрім того, щоб видавати цікаві і яскраві книги українською мовою, молоді люди ставлять на меті й популяризацію читання  серед молоді.

Тарас  переконаний, якщо  багато працюєш і робиш якісний і цікавий продукт, то на  нього завжди буде попит.  То ж  до вивчення видавничої справи та пов’язаних з нею технічними моментами поставилися дуже відповідально. На початку цього року  отримали з друкарні свої перші здобутки – підліткову повість «Літак в небі», власне, Тарасового авторства про навчання у старших класах  та «Бузькові вогники» – автобіографічну повість Мар’яни Ліщинської (бабуся Марії і Тараса) про життя на Львівщині у 50-60-х роках. На жаль, прочитати книги ще не вдалося, але критики одноголосно  стверджують, що  ці дві повісті написано добре і вони варті  читацької уваги.  То ж не можемо не  пишатися  нашими молодими талановитими краянами. Тим  більше, що у цих книгах події розгортаються у  Трускавці, Бориславі, іншими мальовничими містами нашого  регіону – герої ходять знайомими більшості із нас  вуличками…

   Видавництво «Круговерть» із трускавецькою пропискою та  планами на всеукраїнські простори набирає обертів – брат з сестрою мають багато цікавих задумів. Ця добра сімейна справа і її творці доводять – попри непрості часи, не варто нарікати на зовнішні обставини, навпаки – потрібно докладати зусиль й творити зміни.  «Круговерті» ж вдалося! 

Вже у  травні матимемо шанс вітати у  Трускавці  Марію Магуру та Тараса Шила на офіційній презентації видавництва і книг, то ж  - до скорої зустрічі!  До речі, у книгарні на вул. Стебницькій вже можна придбати їхні перші  книги. 

Наталя Скробач

12969313_10207236770932418_369878266_n.jpg

Социальные комментарии Cackle