27.11.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Тендери для своїх: у Трускавці бюджетні кошти освоюють фірми, дотичні до посадовців та депутатів

Тендери для своїх: у Трускавці бюджетні кошти освоюють фірми, дотичні до посадовців та депутатів

Якщо проаналізувати закупівлі розпорядників бюджетних коштів у Трускавці, то можна дійти висновку, що у переважній більшості вони замовляють товари і послуги у кількох обраних фірм. І ці улюблені трускавецькими чиновниками підприємства не є випадковими, а дотичними до посадовців місцевих та регіональних органів влади, депутатів, їхніх однопартійців та бізнес-партнерів.

ЧОМУ ЩАСТИТЬ НОВАЧКАМ

Той факт, що новостворене підприємство, яке не встигло зарекомендувати себе на ринку, отримує позаконкурсні замовлення за бюджетні кошти, говорить сам за себе. Таким «щасливчиком» у місті-курорті є ТОВ «Комсервіс Трускавець». Підприємство було зареєстроване в ЄДР 2 червня 2016 року. А вже 16 червня Управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради уклало з ним угоду для реконструкції мереж освітлення на пішохідній вулиці Тараса Шевченка. Кошторисна вартість робіт склала 366 тис. гривень!

623eca47431aa89285bd8f8555e76337.png

А загалом з моменту реєстрації, за даними Пошуково-аналітичної системи 007, ТОВ «Комсервіс-Трускавець» виконав бюджетних замовлень на понад 5, 5  млн. гривень!

Підряди підприємство отримує без жодної конкуренції - за процедурою звітування. Як повідомив власник «Комсервіс-Трускавець» Олег Кабальний, у штаті його фірми лише дві одиниці - директор і бухгалтер, працівників же винаймають за договором цивільно-правового характеру.

01.png

За вказаний період ТОВ «Комсервіс-Трускавець» увійшов до топ-п’ятірки підрядників міського управління ЖКГ І Б! Серед фаворитів управління  підприємства, які спеціалізуються на ремонтах доріг та діяльності у сфері, пов’язаній з будівництвом трубопроводів та каналізацій: ТОВ «Хосаро», «Авадор», «Дорсервіс», «Цифрові технології-Захід». А «Комсервіс-Трускавець» заробляє на «дріб’язку» – обслуговуванні та ремонті ліфтів, купівлі смітників та лавочок, реконструкції мереж електричного постачання та поточних ремонтах у будинках. Проте невеликі суми компенсуються кількістю отриманих без конкурсу підрядів – більше 30 впродовж півтора року з часу створення.

02.png

Чим пояснюється така прихильність трускавецької влади до молодого підприємства? Його власник Олег Кабальний - людина, наближена до керівництва міста. Він разом з Олександром Ткаченком, заступником міського голови Трускавця, є співзасновниками міської організації "Єдиного центру"А разом із депутатом міськради від «Батьківщини» Мирославом Мицьком вони також заснували Трускавецьке міське відділення ГО «Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах».

ЧИНОВНИЦЬКИЙ ДАХ – ГАРАНТІЯ ТЕНДЕРІВ

Ще однією наближеною до міської ради фірмою є ТзОВ «Резорт Груп».  Вона була створена у 2012 році Олексієм Балицьким, який нині є заступником міського голови Трускавця та депутатом Львівської облради від «Свободи». У 2014 році після набуття паном Олексієм статусу держслужбовця  (він очолив Департамент екології та природніх ресурсів ЛОДА)  директором підприємства став його однопартієць, депутат Трускавецької міськради Богдан Габшій.

Одразу після призначення Олексія Балицького заступником міського голови Трускавця  у листопаді 2015 року підприємство почало отримувати замовлення з міського бюджету на виконання робіт у місті-курорті.

03.png

Загалом з того часу ТзОВ «Резорт Груп» отримало бюджетних замовлень на майже 4 млн. гривень! Йдеться про поточні ремонти доріг та тротуарів міста, реконструкцію корпусів міської лікарні. Тендери підприємству діставалися практично за відсутності конкуренції - за процедурою звітування на Prozorro або ж у допорогових закупівлях. І якщо протягом листопада 2015 року – грудня 2016 підприємство освоїло майже 1, 5 млн. коштів з бюджету Трускавця, то у  2017 р. апетити зросли - сума наданих бюджетниками замовлень, за даними ресурсу  Zакупівлі, сягнула 2, 5 млн. грн. З них понад 56% підприємство отримало через звіти!

А до листопада 2015 року «Е-дата» не відображає жодних бюджетних трансакцій з «Резорт Груп»! Схоже на те, що саме Олексій Балицький, ставши заступником трускавецького мера, подбав, аби підприємство почало отримувати замовлення на виконання робіт, що фінансуються коштом платників податків.

Надходження казни міста-курорту успішно освоює й комунальне підприємство «Трускавецьтепло». Воно є монополістом з обслуговування автономних котелень, якими обладнані бюджетні установи Трускавця. Окрім цього, підприємство, яке спеціалізується на послугах із теплопостачання, береться також і за виконання ремонтних робіт  у місті. Звісно ж, уникаючи конкуренції! Для прикладу, міське управління ЖКГ і Б 1 листопада цього року уклало договір з «Трускавецьтепло» для реконструкції проїзду біля житлового будинку на 1 млн. гривень за процедурою звітування.

05.png

Керівником «Трускавецьтепло» є член виконавчого комітету міськради Руслан Крамар. У 2016 році він був фігурантом судового розгляду протоколів, складених слідчими спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ у Львівській області. У суді Крамар пояснив, що дружина була єдиним підприємцем, який погодився продати товар «Трускавецьтеплу» без попередньої оплати, що в економічному плані для підприємства було суттєво вигідно. Суд визнав Крамара винним у неповідомленні про наявність у нього реального конфлікту інтересів, але порушення строків при притягненні до адміністративної відповідальності зіграли на користь обвинуваченого -  справу закрили.

ХТО РЕМОНТУЄ ДОРОГИ І ПАРК У ТРУСКАВЦІ 

Активними учасниками розподілу місцевого бюджету є також фірми, про які ми згадували вище – «Хосаро», «Дорсервіс», «Авадор».

Минулого року ТОВ «Хосаро» стало переможцем у відкритих торгах із реконструкції міського парку у Трускавці на суму майже 45 млн. Це був уже третій тендер на реконструкцію курортного парку, перший відбувся у 2008 році, тоді перемогу також отримало «Хосаро». Торги були оголошені у «Віснику державних закупівель» 29 липня 2016 р. -  в останній робочий день перед вступом у дію ProZorro.

Реконструкція парку у Трускавці триватиме до 2021 року, вона передбачає масштабні роботи з заміною водовідведення, очисткою існуючих потічків, укріплення русла водойм тощо. Впродовж 2016-2017 р.р. міське управління житлово-комунального господарства замовило робіт у підрядника майже на 5 млн. грн.

ТОВ «Хосаро» належить львів’янам Володимиру Мазуру та Володимиру Хомі. Фірма є  співзасновником підприємств «Укрінвестбуд» і «Західна інженерна компанія». Серед співвласників «Укрінвестбуду» до 2007 р. був екс-мер Львова Любомир Буняк.

Ще одним улюбленцем трускавецьких чиновників є ТОВ «Дорсервіс», яке торік  відремонтувало вул. С. Бандери у Трускавці за 2, 7 млн. гривень. А у 2017 році виконало роботи з поточних ремонтів вулиць Данилишиних та Сагайдачного, реконструкції площі Чорновола на майже 1, 6 млн. грн. Про це повідомляється на ресурсі аналітичної системи YouCоntrol.

У травні цього року «Дорсервіс» став переможцем у відкритих торгах на ремонт вул. Стебницької за 11, 2 млн. грн. (роботи триватимуть до 2019 року) . А у липні за результатами проведеного конкурсу міське управління ЖКГ і Б замовило у ТОВ «Дорсервіс»  капітальний ремонт вул. Грушевського у Трускавці за 3, 98 млн грн. Роботи розпочнуться наступного року: всього відремонтують понад 1 км дороги, замінять водогін, розширять та відновлять тротуари.

За даними аналітичної системи YouControl, кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Дорсервіс» є Едік Амірханян. Серед засновників також - Анджела Стерніцька (20%), Богдан Винник (20%) та КП «Наше місто»(10%), засновником якого була Трускавецька міська рада.

До підприємств, яким неабияк щастить на бюджетні замовлення у місті-курорті, належить і ТОВ «Авадор». Це доволі молода, але надзвичайно успішна фірма, яка зареєстрована у м. Дрогобичі, що по сусідству з Трускавцем. Її засновниками у лютому 2016 року стали брати Роман та Володимир Мельниковичі. Дружина пана Володимира, Марта Мельникович, відповідно до відомостей, оприлюднених у декларації, є кандидатом на посаду судді місцевого суду Львівської області. У декларації також вказано  спільну власність на одну з квартир, якою подружжя Мельниковичів володіє разом з Юстиною Черневою, дружиною прокурора Сихівського відділу Львівської місцевої прокуратури №1, та суддею Львівського апеляційного господарського суду Наталією Кравчук. Вочевидь, ці особи перебувають у родинних стосунках. Місцем проживання Наталії Кравчук у її декларації зазначено с. Холодновідка Пустомитівського району.

З моменту свого заснування ТОВ «Авадор», як повідомляють Zакупівлі, загалом отримав держзамовлень на 23, 9 млн. грн, з яких 10, 5 млн. грн. – це договори з управлінням ЖКГ і Б Трускавецької міськради. А робіт майже на 10 млн. виключно за процедурою звітування замовила Лапаївська сільська рада Пустомитівського району! У підпорядкуванні цієї ради село Холодновідка, населення - 3 тис. осіб.

Ось така цікава тендерна історія у ТОВ «Авадор». Хто саме з трускавецьких посадовців опікується цією фірмою – наразі з’ясовуємо. На початку жовтня підприємство здобуло чергову перемогу у торгах з реконструкції вул. С. Крушельницької у Трускавці, зобов’язавшись виконати роботи за 8,8 млн. грн. Пропозиція іншого учасника, ТОВ «Західатомбудсервіс», незважаючи на суттєво меншу вартість – 8, 1 млн. грн., була відхилена. Як сказано у протоколі замовника тендеру – міського управління ЖКГ і Б –  пропозиція ТОВ «Західатомбудсервіс» не відповідає умовам тендерної документації: відсутні копія статуту, лист-згода на обробку даних та інші документи. Хоча, як повідомили у керівництві  «Західатомбудсервісу», під час подачі документів до участі у торгах у замовника жодних зауважень до них не було. Вони з’явилися … на етапі визначення переможця. Докладніше про це – у наступній публікації.

Назад Джерело: Ні корупції
Социальные комментарии Cackle