31.12.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Солодка парочка: Кульчинському – закон як дишло, Возняку – все в одному місці

Солодка парочка: Кульчинському – закон як дишло, Возняку – все в одному місці

У суботу, 29 грудня, відбулася позачергова сесія Трускавецької міської ради

Скликання сесії було зумовлене будівництвом у курортному парку. «Квітка Полонини» розпочала зведення комплексу на ділянці, частина якої знаходиться у санітарній зоні охорони мінеральних джерел.

Законом «Про курорти» на такій території заборонено провадження будь-якої господарської діяльності, а також дії, що можуть вплинути на розвиток небезпечних геологічних процесів, на природні лікувальні фактори курорту та його екологічний баланс.

«Квітка Полонини» отримала дозвіл на початок робіт згідно проекту на підставі містобудівних умов та обмежень, виданих архітектором Зіновієм Кушніром. Цим документом передбачено забудову майже 80% ділянки на вул. Торосевича, 8, у тому числі й першої санзони.

У проекті рішення, який ініціював депутат Роман Бучкович, містилися вимоги щодо звернення до ДАБІ України про скасування дозволу для «Квітки Полонини», судового позову про заборону здійснення будівництва цим приватним підприємством.

Варто відзначити, що на засідання сесії прийшло чимало мешканців Трускавця, обурених діями міського голови та його сприянням забудовнику. Трускавчани занепокоєні тим, що зведення гігантської будівлі всього за кількасот метрів від родовища «Нафтусі» може негативно вплинути на процес формування мінеральних джерел курорту.

2.jpg

На сесії був присутній директор «Квітки Полонини» Віктор Возняк, який привів з собою групу підтримки – дрогобичан-учасників АТО. Спільно з Возняком тримав оборону і депутат Львівської обласної ради від «Громадянської позиції» Петро Кошик, який є інвестором будівництва  торговельного центру в парку.

3.jpg

Пан Возняк - відомий як волонтер, засновник «Твого радіо», кандидат у депутати до Верховної ради, керівник «Альфи Плюс», співвласниці трускавецького водоканалу. Під час сесійного засідання він вдавався до хамства, нікчемних й безглуздих «аргументів». Цей поважний з вигляду чоловік обвинуватив своїх опонентів, зокрема голову «Ради міста» Лесю Дідик, у тому, що вони виконують замовлення «руського міра». Про рівень пана Возняка також засвідчила його репліка: мені то все в одному місці.

Головуючий на сесії трускавецький мер на такі ганебні випади не реагував. Натомість Андрій Кульчинський постійно перебивав виступи інших, брехав, вів себе нахабно, зневажав присутніх трускавчан, пропонуючи їм звільнити приміщення Народного дому. У деяких моментах Андрій Кульчинський справляв враження непритомної особи, яка, вочевидь, потерпає від роздвоєння думок.

Так, скажімо, трускавецький мер вихвалявся тим, що міська рада, цитуємо, «виграла суд у Дрогобицької прокуратури», яка вимагала проектів землеустрою санітарної зони. Відомо, що  цю перемогу було здобуто завдяки наданому «Трускавецькурортом» технічному звіту про межові знаки точок кутів повороту першої санітарної зони у Трускавці. Простіше кажучи, йдеться про бетонні стовпці з відповідним маркуванням, які були встановлені у курортній балці. Один з них, зруйнований забудовником під час проведення підготовчих робіт, стояв і перед колишньою їдальнею «Полонина».


Начальник Управління архітектури і містобудування Оксана Плахтій підтвердила, що згідно з документами, наданими «Трускавецькурортом»,межа зони охорони родовищ пролягає через частину ділянки на Торосевича, 8.

Однак пан Кульчинський продовжував товкти зворотне! Зі слів мера виходило, що ніяких обмежень не може бути там, де будується спонсор його передвиборчої кампанії Віктор Возняк. Навіть, якщо маркувальні знаки, встановлені «Трускавецькурортом», свідчать про протилежне. Одне слово, Андрій Кульчинський суперечив собі ж у власних маніпулятивних заявах, вкотре засвідчивши, що для нього закон як дишло …


Бульвар Торосевича на Карті 1-ї зони санітарної охорони мінеральних джерел у курортній балці: І-33 та І-35 – стовпці, які позначають межі першої зони санітарної охорони

Тому, не дивлячись на вимоги трускавчан, мер за підтримки спільників: Олексія Балицького, Наталії Пономаренко, Юрія Наконечного, Олени Савченко доклав неабияких зусиль, аби знівелювати запропонований проект рішення щодо «Квітки Полонини».

Було очевидно, що план дій «команда» погодила перед сесією! Андрій Кульчинський тричі (!) виносив на голосування зміни до заголовку рішення, прикриваючись начебто благими намірами: навести лад зі всіма юридичними структурами-порушниками режиму санітарної зони у Трускавці.

Без сумнівів, така пропозиція варта підтримки! Однак, виникає запитання, чому міська влада лише під завершення трирічного періоду своєї каденції «побачила» цю проблему. І таке важливе питання вартує окремого рішення, у якому були б вказані порушники, адреси, підстави для звернення в ДАБІ тощо. А так їх завуалювали під терміном  - усі інші. Тобто лобісти Возняка просто намагалися «перевести стрілки» з його будівництва і унеможливити негайне реагування контролюючих структур на невідповідність у документах, які стосуються надання дозволу на ведення будівельних робіт на Торосевича, 8.

Треба віддати належне депутатам, присутнім на сесії, які підтримали не усі безглузді пропозиції трускавецького мера. Хоча це було непросто – Андрій Кульчинський вирішив взяти змором: він прискіпувався до кожної коми у проекті, маніпулював, дратував примітивними монологами, по кілька разів виносив голосування одні й ті ж пункти, одне слово – затягував час. Розгляд питання тривав майже три години!

4.jpg

Завдяки трускавчанам у залі, які надзвичайно промовисто висловлювали своє негативне ставлення до пана Кульчинського, рішення все ж вдалося ухвалити. Правда, з поправками від мерського угрупування, які суттєво його знівелювали. «За» проголосували: Роман Бучкович, Святослав Грабовський, Андрій Кісак, Михайло Кіселичник, Руслан Пристай, Віра Сазонова, Василь Тимчишак, Анатолій Стародуб, Тарас Матолич, Андрій Остапчук, Андрій Степаненко, Юрій Яворський. Голосування Наталії Пономаренко, Юрія Наконечного, Андрія Кульчинського та Олени Савченко можна вважати грою на публіку – за умов потужного громадського тиску вони не ризикнули діяти інакше.

Що далі? Треба розуміти, що скасування дозволу ДАБІ і проведення перевірки усіх суб’єктів господарювання у першій санзоні – це тривалі в часі процедури. «Квітка Полонини» наразі продовжуватиме розпочаті роботи, потрібно моніторити, аби вони не велися на забороненій частині території. «Джерела Трускавця» триматимуть ситуацію на контролі.

Остаточну крапку, ймовірно, поставить судове рішення. Сподіваємося, що подане апеляційне оскарження міської ради задоволене не буде і постанова Окружного адміністративного суду м. Києва про скасування містобудівних умов, виданих «Квітці Полонини», таки вступить в силу. А ухвалене рішення позачергової сесії Трускавецької міськради відіграє у цьому протистоянні роль каталізатора! Перебіг засідання засвідчив – є здоровомисляча частина депутатів і небайдужі громадяни, які готові відстоювати інтереси міста. 

Ольга КУЦ

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

14.jpg

12.jpg

Социальные комментарии Cackle