29.10.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Рейдерське захоплення землі у Трускавці! Місто втратило понад 5 мільйонів

Рейдерське захоплення землі у Трускавці! Місто втратило понад 5 мільйонів

Рішенням сесії Трускавецької міської ради 26 вересня фірмі «Нові технології девелопмент» було надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою  щодо відведення земельної ділянки на вул. С. Бандери, 31. Цільове призначення -  для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку. 

б31 а.jpg

Дивна річ, але це питання не викликало жодного зацікавлення у депутатів, не було обговорення чи, принаймні, з’ясовування, що за ділянка без аукціону віддається приватному підприємству. Хоча йшлося про площу близько 0,19 га. Депутати злагоджено проголосували «за», реалізувавши без зайвого шуму схему незаконного захоплення землі.

Рейдерська атака не була спонтанною: учасники - депутати міськради від «Свободи» діяли за чітко розробленою схемою. Спочатку вони отримали інформацію, що право власності на нерухомість за цією адресою колись належала ТзОВ «Олбудімпекс» на підставі договору купівлі- продажу, укладеного у 1999 році. Цю фірму намагаються розшукати вже не перший рік –  відділ землекористування міськради неодноразово подавав запити, однак  слідів власника так і не виявили. Тобто інформація про те, що фірма-власник  нерухомості  зникла - була відома у міські раді. Й отримати її могли лише особи, наближені до керівництва.

А "Джерела Трускавця" отримали підтвердження у відповідь на запит, який скерували у Дрогобицьке міське бюро технічної інвентаризації.

МБТІ.jpg

Наступним кроком рейдерів була реєстрація фірми-клона. За даними аналітичної системи Ю-контрол, 24 червня цього року засновником «Олбудімпексу» вказана трускавчанка Прихідько Маріанна Богданівна. А 6 вересня  засновником став киянин Віталій Міщенко, співвласник ще 93 (!) підприємств, частина з яких зареєстрована в одному й тому ж офісі у столиці. 

Того ж 6 вересня новий власник поміняв і  назву підприємства на ТзОВ "Екселенс- Буд. Одне слово, сліди замітали добряче. Навіть якби і з’явилася фірма, яка була власником майна – то виявилось би, що вона вже ним не є.

1223.png

Тим часом Прихідько Марина Олегівна, яка прописана за тією ж адресою у Трускавці, що і Маріанна Богданівна Прихідько, створює нову фірму – ТзОВ «Нові технології Девелопмент», яку реєструє 20 липня на вул. С. Бандери, 31. У ній вона володіє 90% власності, а 10% - у трускавчанина Віктора Дудзяка. Статутний фонд підприємства – 650 тис грн.

А вже 2 серпня новоспечена фірма реєструє право власності на нежитлову будівлю, площею 447, 5 кв. м на вул. С. Бандери, 31. Реєстрацію здійснює на підставі Технічного паспорта без номера та Висновку щодо технічної можливості об’єднання часток об’єкта, виданого ПП «Архібуд 1» 30.07.2018 р. державний реєстратор Чернівської сільради Мостиського району! Наголошуємо, що будівлі давно не існує, залишився фрагмент фундаменту. Тобто технічний паспорт- це фількіна грамота, як і реєстрація приміщення, якого немає.

скрін відомість.jpg

А темпи рейдерського захоплення просто стаханівські – у серпні ТзОВ « Нові технології Девелопмент» скеровує заяву у міськраду щодо надання дозволу длявідведення земельної ділянки на вул. С. Бандери, 31. І вже 26 вересня сесія задовольняє це прохання без зайвого шуму і галасу. Що й казати, блискавичне вирішення питання - від дати створення фірми до отримання нею омріяної ділянки землі пройшло лише два місяці!

Хто ж стоїть за цією рейдерською атакою? Марина Прихідько, за даними Ю-контрол, є співзасновником ТзОВ «БК «Будівельні технології XXI століття», у якій 99 % власності належить «Будівельній компанії «Новбуд-1». Керівником фірми вказано Володимира Наконечного, чий брат Юрій Наконечний є депутатом від ВО «Свобода». Пан депутат, згідно даних, вказаних в електронній декларації, обіймає посаду директора з фінансово-економічних питань у «БК «Будівельні технології XXI століття».

Розповідають, що перед доленосним засіданням сесії міськради саме Юрій Наконечний та його однопартієць Богдан Габшій обходили усіх депутатів, просячи проголосувати за «їхнє питання». Які аргументи наводили і чи відкрили всі карти – невідомо, однак результату досягли: чимала ділянка землі, ринкова вартість якої понад 5 млн грн, дісталася їм безкоштовно! Чи варто наголошувати на тому, що місто мало б продати її з аукціону, отримавши додаткові надходження до бюджету. Або ж виділити для зведення житлового будинку, квартири у якому б отримали учасники АТО.

Натомість підприємливі свободівці, які вже прославилися скандальним будівництвом на вул. Стуса у Трускавці, зрозуміло, що не без відома міського голови Андрія Кульчинського і очільника  трускавецької «Свободи» Олексія Балицького «прихватизували» у незаконний спосіб земельну ділянку.

Про фірми-клони і реєстрацію права власності на будівлю, якої нема, ми уже розповіли. Ще одним кричущим порушенням є той факт, що земельна ділянка на вул. Бандери, 31 ніколи не булав оренді  підприємства, яке купило нерухомість у далекому 1999 році.  І пізніше ця нерухомість передавалася у власність фірм без оформленого землекористування. Нам відомо, що підприємство не сплачувало і податку на нерухомість. Тож жодних підстав у міського голови Андрія Кульчинського за підтримки його депутатської більшості  виділяти земельну ділянку новоствореній фірмі «Нові технології девелопмент»  не було!

А завтра на розгляд  виконавчого комітету міськради виноситься рішення «Про присвоєння адреси об’єктам нерухомості на вул. Бандери», відповідно до якого неіснуючій будівлі  хочуть присвоїти адресу вул. С. Бандери, 31-А. Рейдери продовжують замітати сліди?

Микола ПЕТРІВ

Социальные комментарии Cackle