09.08.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Павич, Корж, Гладій … У суді прозвучали прізвища посадовців, яким екс-мер Трускавця Грицак роздав землю

Павич, Корж, Гладій … У суді прозвучали прізвища посадовців, яким екс-мер Трускавця Грицак роздав землю

Відбулося чергове засідання у справі за позовом колишнього міського голови Трускавця Лева Грицака до журналістки Ольги Куц та видання «Джерела Трускавця» про захист честі, гідності і ділової репутації.

Нагадаємо, що діозний екс-очільник трускавецьких регіоналів вимагає 50 тис. грн. морального відшкодування. Роздратування у Лева Ярославовича викликала публікація «Яке їхало, таке і здибало: ображений на трускавчан регіонал публічно заявив про підтримку висуванця від «Самопомочі». Вона була оприлюднена у жовтні 2015 року напередодні виборів до місцевих рад. Основний меседж статті - Лев Грицак обрав Андрія Кульчинського своїм ставлеником на посаду міського голови Трускавця. З цим твердженням одіозний екс-мер абсолютно погодився, оскільки у своєму позові не оскаржував.

Не спростовує екс-мер Трускавця і такі твердження, висловлені у статті: «Взагалі спроба Лева Грицака відбілити своє політичне реноме справляє жалюгідне враження – трускавчани знають, якими насправді є його внесок у розвиток міста. Загальновідомим є той факт, що маючи у 2007-2010 роках більше 100 млн. гривень надходжень до міського бюджету розвитку, екс-мер та його команда жодного стратегічного питання у Трускавці не вирішили: ні водопостачання, ні ремонту доріг, ні енергетичної безпеки. Більше того, після восьмирічного «господарювання», значно примноживши статки родини, до яких додалися ресторани, ринки, земельні ділянки, мережа рекламоносіїв, Лев Ярославович залишив місту неабиякі борги. Кажуть, що під завісу свого мерства Грицак умудрився закласти навіть службову автівку, розкішну «Тойоту-Авалон», діючи за принципом: після мене – хоч потоп».

Натомість Лев Грицак вважає недостовірною розповідь про продаж земельної ділянки для санаторію «Карпати» у вересні 2005 року, тобто під завісу його першої каденції. За словами депутатів: у проекті рішення сесії навмисне неправильно була вказана площа прилеглої до санаторію ділянки - і замість більш як 5 га землі було зазначено - 0, 55876 га. Ділянка дісталася «Карпатам» по 37,4 грн. за квадратний метр – це була найнижча експертно грошова оцінка серед ділянок, що були внесені до проекту рішення. Так, для прикладу, у цьому рішенні вартість 1 кв. м землі ЗАТ «Турбота» на вул. Данилишиних, 50а, яка знаходиться у такій же зоні й має аналогічне цільове призначення - обслуговування лікувального корпусу санаторію – була встановлена у розмірі 52,59 грн. Ще така цікава деталь - експерту оцінку двох різних за цільовим призначенням земельних ділянок «Карпат»: одна з яких дотична до корпусів санаторію, а інша до будівлі насосної, було об’єднано і виведено одну так би мовити середньоарифметичну вартість. Таке оцінювання, яке здійснювала експертна група «Богдан», що зажила собі сумнівної репутації, зрозуміло, викликає чимало запитань.

Про це повідомив у судовому засіданні Петро Шумин, який давав покази у якості свідка. Петро Євстахович за часів мерства Грицака працював начальником відділу держархбудконтролю, був депутатом міськради. Тож добре знається у ситуації та методах керівництва «доброго господаря». За його словами, Лев Грицак сформував більшість у депутатському корпусі й отримав недоторканість у правоохоронних структурах завдяки тому, що «потрібним» людям – депутатам, прокурорам, суддям, податківцям – роздав земельні ділянки у місті-курорті. Цим самим, на переконання Петра Євстаховича, Лев Грицак започаткував політичну корупцію у Трускавці.

Петро Євстахович підтвердив і той факт, що земельні ділянки у Трускавці у період керування Грицака виділялись хаотично, оскільки зумисне не коригувався Генеральний план міста. Через що курорт був позбавлений стратегічного простору для розвитку. А міське майно та земля продавались без конкурсів або аукціонів за цінами, нижчими від ринкових, через що міський бюджет недоотримував чималих коштів.

Докладніше про перебіг судового засідання у відео сюжеті.

Дарина КРАВЕЦЬ


Социальные комментарии Cackle