25.01.2016 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Коза Ностра по-БЮТівськи: Крамар та Пономаренко створили на підприємстві партійно-родинний клан

До такого висновку дійшли учасники робочої групи, яка здійснювала перевірку «Трускавецьтепло» влітку минулого року. Переважна більшість членів міського осередку «Батьківщини» мала дотичність до комунального підприємства - це партійне угрупування активно працювало під час виборчої кампанії у партнерстві з нинішніми очільниками міста. Про це розповів екс-заступник міського голови Трускавця з житлово-комунальних питань Ігор Паньків в інтерв’ю для нашого видання. Розмова з Ігорем Ярославовичем стала продовженням теми, піднятої у публікації «Як Крамар нагріває Трускавець». Ця стаття отримала потужний резонанс: у редакцію «Джерел Трускавця» телефонують обурені містяни, користувачі соціальних мереж активно обговорюють факти, викладені у ній, та діляться своїм негативним досвідом «співпраці» з комунальним підприємством. Ігор Паньків повідомив про нові шокуючи обставини, які проливають світло на «діяльність» керівництва «Трускавецьтепло».

- Ігоре Ярославовичу, ви очолювали робочу групу, утворену минулого року розпорядженням міського голови для перевірки фінансово-господарськоїдіяльності комунальних підприємств міста. Які факти правопорушень виявили?

- Так, ми здійснювали моніторинг діяльності усіх комунальних підприємств, перевірка «Трускавецьтепло» припала на липень-серпень. Скажу одразу, ми наткнулися на шалений спротив керівника цієї структури Руслана Крамара. На наступний день після початку нашої роботи «раптово» захворіла головний бухгалтер «Трусквецьтепло» Вікторія  Атаманчук. Впродовж трьох тижнів ця пані лише раз чи два з’явилася на підприємстві. На нашу вимогу надати документи для проведення перевірки – ми отримували відписки від Крамара. Хоча керівник комунального господарства несе відповідальність за бухгалтерський облік - у контракті прописано: за відсутності головного бухгалтера керівник повинен призначити відповідальну особу, якщо ні – він бере відповідальність на себе. Тобто прямим обов’язком керівника є надання  безперешкодного доступу до всіх без винятку документів, які відображають фінансову-господарську діяльність підприємства. 

Перевірка проходила складно, але було виявлено, на мою думку,ряд кричущих порушень. Перше, що мене здивувало: невиконання паном Крамаром контракту, підписаного з міським головою, на підставі якого він призначався керівником підприємства. Для прикладу: штатні розписи не погоджувалися або робилося це з суттєвою затримкою. Відповідно до контракту керівник мав би погоджувати й усі угоди закупівлі товарів на суму, яка перевищує 50 тис. грн. Це істотна умова, яка також не виконувалася. 

Ще одним порушенням є те, що Крамар разом зі своєю заступницею Пономаренко створили такий партійно-сімейний клан на підприємстві. Головним бухгалтером була, і напевне, й сьогодні є рідна сестра Пономаренко Вікторія Атаманчук. А пан Крамар тісно співпрацював зі своєю дружиною- підприємцем Тетяною Дрогою, закуповуючи у неї значну кількість матеріалів, запчастин, обладнання. За приблизними підрахунками у 2012-2015 роках загальна сума оборудки Крамара з Тетяною Дрогою склала близько 1 млн. гривень. У своєї дружини та мами Крамар також орендував автомобілі. Тобто родина отримувала додатковий щорічний дохід, а Крамар користувався власним автомобілем, як службовим, не витрачаючись на пальне. 

Що стосується автомобілів, то було виявлено, що орендується не лише авто для керівника підприємства, а  5 машин. Я вважаю, що це недоцільно було робити у тому стані, у якому перебувало підприємство: як правило, воно було збитковим, й навіть у період роботи з прибутками відчувався брак коштів. На цьому щоразу на апаратній нараді наголошував керівник «Трускавецьтепло».  А тут таке неефективне використання ресурсів: загальна сума коштів, яка була витрачена на оренду автомобілів впродовж трьох років, орієнтовно склала понад 215 тис. гривень.

Пригадую, у мене викликало здивування те, що пані Дрога орендувала на підприємстві приміщення й з 2012 року не сплачувала за нього. Станом на серпень 2015 р. загальна сума заборгованості складала понад 72 тис. гривень.  Тобто Крамар постійно скаржився на брак грошей, а підприємець, яка мала величезні обороти з комунальним підприємством і вчасно отримувала кошти за поставлений товар, з невідомих причин боргувала. Прослідковується певна корупційна схема, оцінку якій повинні дати правоохоронні органи.

- Окрім цієї схеми можемо говорити про ще одну: під час відпусток Крамара  очолювала підприємство його заступниця Наталя Пономаренко, яка нині обіймає посаду секретаря Трускавецької міськради, а бухгалтером була її рідна сестра Вікторія Атаманчук. Керівник і бухгалтер  пов’язані родинними стосунками, тут уже явна корупційна складова…

- Під час перевірки ми виявили такий цікавий факт: у вересні 2014 році пані Атаманчук була надана безпроцентна позика 18 тис. грн. терміном на 6 місяців. Згідно колективного договору підприємство має право надавати такі позики своїм працівникам, але за умови, що воно є прибутковим.  Станом на перше півріччя 2014 року «Трускавецьтепло» мало близько 1,5 млн. збитків. Тобто надання цієї позики було неправомірним. Ще одна цікава річ – позика мала бути повернута у лютому 2015 року, але навіть улітку на час перевірки цього зроблено не було. Тобто знову можемо свідчити про використання коштів громади Трускавця для родинно-кланових інтересів.

Ще один промовистий факт: у 2014 за кошти, які були виділені для підприємства рішенням Трускавецької міськради, було куплене обладнання для автосервісного центру. Що цікаво, це обладнання, вартість якого склала понад 250 тис. грн..,  закуплене влітку 2014 року, на момент перевірки воно знаходилося у приміщенні, суміжному з котельнею №3. Тобто впродовж року від моменту закупки до моменту перевірки це обладнання просто лежало й ржавіло. Питання: для чого воно потрібно, якщо підприємство  мало інше завдання – забезпечувати трускавчан теплом.

Ще була така кількамісячна перипетія: у будинку на вул. Сагайдачного, 1а знаходиться індивідуальний тепловий пункт. Він був переданий на баланс комунального підприємства у 2011 році рішенням сесії міськради як цілісний майновий комплекс вартістю понад 125 тисяч грн.  Окрім іншого майна, тут знаходилися наноси підкачки, які подавали воду мешканцям багатоповерхівки. І от коли  у травні минулого року почалися перебої з водопостачанням житлового будинку, ми прийшли, аби оглянути цей тепловий пункт, то були шоковані: обладнання зникло. Разом з управлінням комунальної власності провели інвентаризацію: обладнання, яке було відсутнє, знаходилося або на інших об’єктах, або перебувало на складі. Про це свідчать акти, завірені членами робочої групи. Проте жодного розпорядчого документа, підписаного Русланом Крамаром, про розформування пункту і передачу майна не має. Не говорю вже про рішення сесії. Так «ревно» Крамар дбав про майно громади.

- Зрозуміло, що кошти комунального підприємства, які є ресурсом громади, повинні використовуватися по-господарськи. Надзвичайно показовою щодо ефективного господарювання Крамара та Пономаренко є історія з закупівлею дров для твердопаливного котла, який встановлений у міській лікарні. Наскільки мені відомо котел був змонтований весною 2015 року, а дрова закупили у жовтні перед самісіньким початком опалювального сезону. Договір підписала Пономаренко, уклавши його не дрогобицьким лісгоспом, а з приватним підприємцем Сікорою. Власне, шокує ціна та обсяг закупівлі, вказані у цьому документі: 850 грн. за куб. м  при замовленні 750 кубів?Як би ви прокоментували такі дії керівництва «Трускавецьтепло»?

- У травні 2015 року відбулося засідання міськвиконкому, на якому були затверджені заходи з підготовки до опалювального сезону 2015-16 р.р., де серед інших, передбачалася й закупівля дров для твердопаливного котла у міській лікарні. Крім того, було розпорядження голови ОДА стосовно підготовки до опалювального сезону. Тобтокерівництво комунального підприємства зобов’язане було заздалегідь подбати про підготовку до опалювального сезону. Напередодні перевірки я кілька разів скеровував листи на ім’я Крамара щодо необхідність виконання завдань, які перед ним поставив виконавчий комітет. Тому для мене було дивиною, що дрова закупили за ціною 850 грн. зам куб.Пам’ятаю, що на усіх нарадах влітку пан Крамар оголошував, що у нього заключна усна угода з керівництвом Дрогобицького лісгоспу і що дрова закуповуватимуться за ціною 550 грн. за куб. м.

Чому пані Пономаренко заключила такий договір, треба з’ясувати у неї: чи це було зроблено поспіхом чи цілеспрямовано. Ми планували, що котел у міській лікарні працюватиме з 8 ранку до 20.00 год. на дровах, а вночі включатиметься котел на газ. Це дало б можливість суттєво зекономити бюджетні кошти. Як це відбувається зараз – не можу сказати.

- Ігоре Ярославовивичу, діяльність комісії виявила чимало правопорушень. Чи були спроби їх зупинити чи, принаймні, вжити засоби впливу на керівництво «Трускавецьтепло»?

- Реакція була - пригадується, що на початку 2015 року міський голова Руслан Козир не мав намірів продовжувати контракт з Русланом Крамаром на наступний термін. І коли ця інформація дійшла до керівництва «Трускавецьтепло», то з його сторони його почався певний шантаж. Крамар та Пономаренко почали погрожувати тим, що усі працівники комунального підприємства напишуть заяви на звільнення. Це у розпал опалювального сезону у лютому 2015 року. Пам’ятаю, як Пономаренко готувала проведення пікету під міською радою - робочий час привела працівників «Трускавецьтепло». Люди стояли біля музею Біласа, очікуючи на рішення міського голови стосовно контракту. Тоді Руслан Козир прийняв виважене рішення, адже йшлося про загрозу зриву теплопостачання міста. А цинізм керівництва «Трускавецьтепло» просто вражає: Пономаренко та Крамар готові були повторити трагедію Алчевська у Трускавці, якби позбулися своїх насиджених крісел.

Про результати перевірки «Трускавецьтепло» я інформував міського голову Руслана Козира. Наскільки мені відомо наприкінці жовтня правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 364  ч.1 КК – зловживання службовим становищем.

- Ігоре Ярославовичу, на вашу думку, якби мало діяти нинішні очільники міста, маючи інформацію про те, що керівник комунального підприємства вдавався до неправомірних дій. Чи варто було б відсторонити Руслана Крамара від займаної посади на період  ведення слідства правоохоронцями?

- Будучи заступником міського голови, я б це ініціював. А далі нехай би оцінку діям Крамара давали правоохоронні органи.

- Дякую вам за розмову. Будемо сподіватися, що нова поліція, на яку трускавчани, як і всі українці, покладають великі надії, діятиме у відповідності до задекларованих принципів – право, справедливість, закон.

Розмову вела Ольга КУЦ

1231231230002.jpg


2016-01-25 о 14.51.58.png


1231231230003.jpg

1231231230004.jpg

Социальные комментарии Cackle