20.03.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Хотіли вкрасти та не вийшло?

У Трускавці після розголосу у ЗМІ на півмільйона подешевшало будівництво автономної котельні 

котельня-восстановлено.jpg

Минулого тижня трускавецька школа мистецтв отримала довгоочікувану власну котельню – її встановлення тривало майже рік. Як зазначив на відкритті мер Трускавця, виконання робіт обійшлося міському бюджету у меншу суму, ніж було передбачено. Комунальне підприємство «Трускавецьтепло» вклалося у 850 тис. грн., хоча проектний кошторис будівництва котельні становив понад 1, 2 млн. гривень. При цьому Андрій Кульчинський вчергове попіарився: мовляв, до економії ресурсу громади долучилося міське керівництво. Сміх та й годі! Трускавецькі можновладці розкидаються мільйонами на встановлення пам’ятників та влаштування гучних забав - раціональне витрачання коштів до переліку їхніх пріоритетів не належить!

Насправді ощадність комунальників спричинена публікаціями «Джерел Трускавця» та рішенням суду на користь медійників, які змусили «Трускавецьтепло» виконати закон про доступ до публічної інформації. Ця історія отримала свій початок влітку минулого року - тоді журналістів зацікавило різке зростання видатків для будівництва котельні, яка мала завершити забезпечення бюджетних закладів міста індивідуальним теплом. Оскільки під час формування бюджету-2016 для цього було передбачено 580 тис. грн., а вже за кілька місяців директор «Трускавецьтепло» Руслан Крамар скерував в управління житлово-комунального господарства листа, у якому пропонував виділити з бюджету для будівництва котельні та улаштування зовнішніх мереж до неї майже 1,5 млн. гривень!

Зрозуміло, що прохання члена трускавецького виконкому, очільника місцевої «Батьківщини» не було проігнороване –  в останній день червня депутати ухвалили рішення про збільшення обсягу видатків на суму 650 тис. грн. для будівництва котельні для дитячої школи мистецтв. На сесії Трускавецької міської ради необхідність виділення додаткових коштів аргументувалась змінами до проекту, які начебто здійснило «Трускавецьтепло».


скрін00.png
скр3.jpg
скр1.jpg

Аби дослідити тему й зрозуміти підстави такого надмірного зростання видатків, «Джерела Трускавця» у липні 2016 року подали запит на інформацію для отримання проектно-кошторисних документів будівництва котельні. Відповідь від «Трускавецьтепло» не надійшла. Подали повторно і знову – нічичирк. А от будівництво йшло надзвичайно мляво – мабуть, зумисне затягували час, аби списати додаткові видатки на здорожання цін та послуг. Й тут трускавецькі посадовці абсолютно не переймалися економією бюджетних коштів, не поспішаючи з введенням в експлуатацію котельні до початку опалювального сезону. Виглядало на те, що керівнику «Трускавецьтепло» пану Крамару було що приховувати й він, порушуючи вимоги закону, відмовляв журналістам в ознайомленні з копіями документів. Можливо, саме у цей час в алярмовому режимі й виготовлявся проект з роздутими видатками.


скр2.jpg

Іншого способу, окрім подання позовної заяви про визнання дій директора «Трускавецьтепло» протиправними, не залишалося. Міський суд Трускавця у листопаді 2016 року задовольнив позов «Джерел Трускавця», зобов’язавши комунальне підприємство діяти у відповідності до закону «Про доступ до публічної інформації» й надати можливість журналістам робити виписки, фотографувати, копіювати, сканувати, записувати на будь-які носії інформацію з проектно-кошторисної документації будівництва котельні для школи мистецтв.

Однак директор «Трускавецьтепло» не погодився з таким рішенням й оскаржив його у Львівському апеляційному адміністративному суді. Проте ця інстанція наприкінці січня цього року винесла ухвалу  - залишити без змін рішення Трускавецького міського суду.

скр4.jpg

У такий спосіб журналісти після тривалої судової епопеї все ж відстояли своє право на отримання інформації. Сьогодні копії документів будівництва котельні школи мистецтв, у яких вказано, що вони виготовлені у 2014 році, скеровані на опрацювання експертам у сфері житлово-комунального господарства. Вони з’ясовують, як проектувальники зуміли дотягнули до «потрібної» суми в 1,2 млн. гривень. Адже, для прикладу, у 2014 році вартість будівництва аналогічного об’єкту - модульної котельні для дитсадка «Сонечко» у Трускавці коштувала міському бюджету 695 тис. гривень!

А герой нашої історії Руслан Крамар, сполоханий публічним розголосом про його надмірні апетити щодо бюджетного фінансування, схоже, вирішив вдруге не привертати увагу правоохоронців до своєї скромної персони й «освоїти» значну меншу суму бюджетних коштів, ніж хотілося б. Ось така вимушена економія, спричинена увагою журналістів!

До слова, це вже не вперше розслідування «Джерел Трускавця» призводить до раціонального використання трускавецькими посадовцями ресурсу громади. Так у червні минулого року для встановлення восьми декоративних світильників на пішохідній вулиці Шевченка у бюджеті було акумульовано 445 тис. гривень! «Джерела Трускавця» написали про таке розбазарювання громадських коштів. Й у результаті скерованих інформаційних запитів та публікацій у нашому виданні вартість реконструкції мереж освітлення зменшилась до 366 тис. гривень. Саме на таку суму міське управління ЖКГ і Б уклало акти виконаних робіт з генпідрядником ТОВ «Комсервіс-Трускавець». Промовиста деталь – ця фірма з розміром статутного капіталу у тисячу гривень була зареєстрована за два тижні до отримання майже півмільйонного бюджетного замовлення! Але це вже тема для іншого дослідження.

Ольга КУЦ

скр4+.jpg

скр5.jpg

Социальные комментарии Cackle