16.01.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Фальшиві підписи й фірми-клони: у Трускавці понад 2 мільйони з бюджету освоює підприємство з сумнівною репутацією

Державні тендери інколи нагадують детективні історії, у яких присутні інтриги, позалаштункові домовленості, спільники, які діють узгоджено для здобуття перемоги, фірми- щасливчики, що отримують бюджетні замовлення ледь не з моменту реєстрації. Одна з таких історій – до уваги читачів.

На початку серпня Управління житлово-комунального господарства Трускавецької міськради оголосило відкриті торги з реконструкції мереж  освітлення на вул. Сагайдачного на 2, 5 млн. грн. Переможцем стала ТзОВ «Будівельна компанія «Інтерсіті», яка запропонувала найнижчу ціну  – 2 345 499.19 грн. – на 1 копійку дешевше, ніж наступний учасник. Договір з переможцем був укладений 26 вересня, у технічному завданні йдеться про встановлення нових електричних опор та монтаж світлодіодних світильників, прокладання підземної кабельної лінії та трубопроводів водопостачання (100 м) зі стальних оцинкованих труб. Договір був завірений директором ТзОВ «БК «Інтерсіті» Ростиславом Ковелем – ось зразок його підпису. Акцентуємо на цьому увагу – бо далі про нього згадуватимемо.
підпис.png
Вже наступного дня після укладання договору підприємство отримало попередню оплату від управління ЖКГ і Б у 147 тис. грн. за виконання робіт. Саме така сума передбачалася цього місяця згідно з календарним графіком фінансування робіт, у жовтні – фірма мало б отримати 344,4 тис. грн. Передбачалося, що роботи триватимуть впродовж трьох років – на 2018 рік з бюджету Трускавця планувалося виділити – 1 млн. грн., у 2019 р. – 854 тис. грн.
За даними ресурсу Zакупівлі, це було перше серйозне державне замовленння, отримане ТзОВ «БК «Інтерсіті». Як повідомляє аналітична система YouControl, підприємство створене наприкінці 2016 року зі статутним капіталом в 1 тис. грн. Кінцевий власник Євгеній Малінін зареєстрований у Вінниці, а фірма - у Києві на вул. Чигоріна, будинок 49, приміщення 82, офіс 6. Як з’ясувалося, за цією ж адресою прописані ще понад  20 фірм-клонів (!) з різними власниками й директорами. ч49.jpg
м. Київ, вул. Чигоріна, 49 – фото Google maps

У довідці про наявність працівників, наданій фірмою «Інтерсіті» для участі у тендері управління ЖКГ і Б Трускавецької міськради, зазначено 7 осіб: виконкорб, три електрмонтажники, два майстри й енергетик, які були прийняті на роботу торік у червні –вересні. Тобто, коли були отримані перші державні замовлення. Можна припустити, що до цього часу підприємство існувало лише у віртуальному вимірі.

А документальне підтвердження досвіду виконання договору, аналогічного до отриманого у Трускавці, «Інтерсіті» надали два приватні підприємства з Вінниччини. Для прикладу, одне з них ТзОВ «Гніванський шиноремонтний завод» зі статутним капіталом 10 тис. грн. начебто замовляло у цього товариства на 3,2 млн. грн. реконструкцію мереж зовнішнього освітлення однієї з вулиць міста. Директор підприємства Віталій Бондаренко повідомив, що роботи були виконані швидко, впродовж 3-х місяців в повному обсязі, без нарікань та зауважень. Проте його твердження у нас не викликає довіри, оскільки пан Бондаренко – пов'язаний з «Інтерсіті», адже є керівником фірми «Ма Дістрібьютор», яка зареєстрована за вже відомою адресою: Київ, вул. Чигоріна, будинок 49, приміщення 82!

п82.png
А міське управління ЖКГ і Б повелося на фількіну грамоту від  шиноремонтного заводу з Вінниччини й нині пожинає результати. Ситуація з термінами завершення реконструкції мереж освітлення на вул. Сагайдачного  ТзОВ «БК «Інтерсіті» у Трускавці є непрогнозованою. Роботи стартували ще у жовтні  – на тротуарах вулиці були викопані траншеї, протяжністю понад 2 км, для прокладання електричного кабелю. І практично на цьому зупинилися.  Не дивлячись на це, у листопаді, за словами керівника управління ЖКГ і Б Сергія Максимича, фірма-підрядник зобов’язалася завершити реконструкцію повністю ще у 2017 році. Й наприкінці листопада управління уклало з нею додатково угоду. Вона передбачала збільшення фінансування на 1, 85 млн. грн. завдяки значному перевиконанню дохідної частини бюджету Трускавця.

Проте свої наміри ТзОВ «БК «Інтерсіті» не реалізувало: до сьогодні траншеї так і не засипані, прокладений де-не-де кабель уже частково викрали зловмисники. Мешканці вулиці у соцмережах обурюються незручностями, які спричинює бездіяльність фірми. Так трускавчанка Катерина Куцір написала: «Щодень ходжу по страшній вулиці і моєму обуренню немає меж, навіщо розрити цілу вулицю і три місяці майже нічого не робити???Прокопали -положили кабель-зарили-можна було так робити. Це ж не за містом і не в лісі. Люди вже падали в ці рови. Безвідповідальність чиновників!»
розкопки.jpg

Чиновники ж лише оправдовуються. «Маємо справу з недобросовісним виконавцем робіт, – наголошує заступник міського голови Трускавця з питань житлово-комунального господарства Олексій Балицький. – Я з ними вже сварився не раз, доходило до того, що було бажання розірвати укладену угоду й оголосити новий тендер. Але доводиться зважати на «плюси» й «мінуси»  – втратимо в часі». Олексій Балицький висловив сподівання, що реконструкція освітлення на вул. Сагайдачного буде здійснена найближчим часом.

Щодо  запевнень посадовця - виникають сумніви, оскільки розпочатих й незвершених робіт у ТзОВ «Інтерсіті» є кілька. Складається враження, що ця фірма зумисне застовбила собі по-максимуму тендерів, а тепер шукатиме виконавців. Звісно ж -  не за дякую.Це лише припущення. Потрібно, аби його довели правоохоронні структури.

Так, скажімо, торік у вересні «Інтерсіті» стала переможцем тендеру оголошеного Івано-Франківською міською радою з реконструкції зовнішнього освітлення міського озера на понад 7 млн. грн. Бачимо, що строк дії договору перенесено на наступний рік через відсутність бюджетних призначень в повному обсязі. До слова, підпис директора ТзОВ «Інтерсіті» Ростислава Ковеля на поданих документах до участі у цьому тендері помітно відрізняється від підпису у договорі з управлінням ЖГГ і Б ТМР. Який з них – сфальшований, говорити не беремося. До того ж пан Ковель уже не є директором, плинність керівників на підприємстві  неабияка – їх помінялось троє впродовж року.
 
інтерсіті.png
А битва за перемогу у тендері була серйозною - з чотирма учасниками. Є підстави стверджували про укладені домовленості між «Інтерсіті» та ТзОВ «Комбінат комунальних підприємств», які зафіксували найнижчі ціни і практично їх не змінювали. За даним аналітичної системи YouControl, контактний номер телефону цього товариства є таким же як і телефон ТзОВ «Волинь бетон». Засновник цього підприємства Ярошик Віктор Якович є і засновником ТзОВ «Віалайз Компані», що має офіс у Києві за адресою вул. Чигоріна 49, офіс 6 . Ми вже говорили, що саме тут зареєстроване й ТзОВ «БК «Інтерсіті» та ще два десятки фірм. Віктор Ярошик також причетний до ТзОВ «Укрцемремонт», що прописане у Києві на вул. Зоологічна, 4а, квартира 139. У цьому надзвичайно місткому помешканні зареєстрована також купа інших фірм – більше 300 (!). Журналісти уже назвали цю квартиру найбільш густонаселеною на світі - це так зване віртуальне тендерне гніздо фірм-клонів з однаковими контактними даними та пропискою.
Аналізуючи тендери, у яких торік брало участь ТзОВ «БК «Інтерсіті» - ми звернули увагу, що товариство доволі часто працює в парі з ТзОВ «Укр-пром-монтаж»Так 29 грудня 2017 року Департамент будівництва житлово-комунального господарства містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА уклав договір на 4,1 млн. з «Інтерсіті» щодо капітального ремонту моста через р. Чорна Річка Верховинського району. У відкритих торгах окрім цього товариства був ще один учасник - ТзОВ «Укр-пром-монтаж», цінова пропозиція якого була вищою. У листопаді ці два підприємства також зголосилися до участі у торгах з поточного ремонту автомобільної дороги Івано-Франківськ -Надвірна. Фірма «Укр-пром-монтаж» навіть не подавала документів, тобто результат був стовідсотково прогнозований. У який спосіб «БК «Інтерсіті» виконувала ремонт дороги – залишається загадкою, адже згідно з довідкою, наданою у Трускавці, у штаті підприємства виключно електрмонтажники й енергетики.

скрін.png
Така злагодженість у діях цих підприємств пояснюється зв’язками між ними. За даними аналітичничної системиYoucontrol, за адресою реєстрації «Укр-пром-монтажу» зареєстрована фірма «Дарума-Сервіс», співзасновники якої мають ще одне підприєство «Дарума-Тренінг». Воно прописане у Києві на вул. Чигоріна, 49!

Що стосується ТзОВ «БК «Інтерсіті», то за інфорацією Zакупівлі підприємство під завершення 2017 року отримало кілька десятків замовлень від Департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження Луганської ОДА на реконструкцію мереж вуличного освітлення у населених пунктах області. Ці підряди «Інтерсіті» отримало без жодної конкуренції - за процедурою звітування. А загалом у 2017 р. новостворене підприємство одержало державних замовлень на понад 24 млн. грн. 
Підсумовуючи усе вищевикладене, можна дійти невтішного висновку: перемогу у тендері з реконструкції мереж освітлення на вул. Сагайдачного у Трускавці здобула недобросовісна компанія. Схоже, що результати електронних торгів є спотвореними, оскільки ТзОВ «БК «Інтерсіті» вдалося до застосування корупційних схем, як-от: виставлення фальшивих пропозицій, подання сфальсифікованих довідок тощо. Внаслідок таких дій, конкуренція зводиться до нуля, а більш доброчесні компанії не мають змоги перемагати у тендерах.

Відповідальність за такий стан прав несуть профільний заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький й Управління ЖКГ і Б Трускавецької міської ради, яке обрало переможцем торгів підприємство, що немає досвіду роботи й не надало на момент укладання договору підтвердження виконання бюджетних замовлень. Найбільше, що турбує платників податків – це якість та терміни виконання робіт. Неспроможне «БК «Інтерсіті» виконати умови тендеру? Отже, трускавецьким чиновникам не варто зволікати з розірванням договору й оголошенням закупівлі повторно. Якщо, звісно, вони не є співучасниками домовленостей.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle