11.10.2016 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

«Джерела Трускавця» оскаржили у суді протиправні дії керівника комунального підприємства (+ВІДЕО)

«Джерела Трускавця» оскаржили у суді протиправні дії керівника комунального підприємства (+ВІДЕО)

Перед лицем Феміди постане Руслан Крамар, очільник трускавецького осередку «Батьківщини», двічі міський депутат, а нині  – член виконавчого комітету Трускавецької міськради. На керівника «Трускавецьтепло» чекає справа про порушення ним вимог ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Метою цього закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації. Перед тим, як звернутися до суду, журналісти використали увесь арсеналах засобів, гарантованих законом – проте вирішити у конструктивному руслі питання щодо отримання публічної інформації, розпорядником якої є «Трускавецьтепло», не вдалося.

Йшлося про надання копії проектно-кошторисної документації  для будівництво блочної тепло генераторної для трускавецької школи мистецтв. Чому саме цей проект викликав зацікавлення у журналістів «Джерел Трускавця»? Річ у тім, що на початку року для його реалізації в бюджеті розвитку міста було передбачено 580 тис. грн. А вже за кілька місяців рішенням сесії обсяг фінансування будівництва автономної котельні було збільшено на 650 грн., тобто загальна сума сягнула – понад 1,2 млн. грн. Доповідаючи на сесії міської ради про необхідність виділення додаткових коштів, начальник відділу планування та інвестицій міськради Марія Заверуха повідомила: збільшення фінансування пов’язане зі змінами до проекту, які здійснило «Трускавецьтепло».

Аби отримати вичерпну відповідь стосовно внесених до проекту коректив, які призвели до його суттєвого здорожчання, «Джерела Трускавця» 21 липня цього року подали запитна інформацію, скинувши його на електронну пошту  КП «Трускавецьтепло». У відведений законом п’ятиденний термін відповіді не отримали. Тому 3 серпня повторно подали запит щодо копії проектно-кошторисної документації будівництва котельні,  і знову - ані чичирк.  Уже на цьому етапі були підстави, аби звертатися до суду. Але спочатку ми вирішили з’ясувати ситуацію – зателефонували у «Трускавецьтепло» й отримали «чудову» нагоду порозмовляти з заступником директора підприємства Тарасом Уєчком, який підтвердивши факт отримання запиту,  безапеляційним тоном заявив: я таких запитів можу сотню намалювати - ви нам папір з печаткою принесіть! Наші запевнення, що закон передбачає подання запиту й в усній формі, на пана Уєчка жодного враження не справили, він наполягав на своєму: давайте бумажку і крапка!

скрін кр1.jpg

скрін кр2.jpg

Таке дрімуче невігластво чиновника, звісно, неабияк шокувало! Керівництво «Трускавецьтепло» відмовлялося надати копії запитуваних документів - мабуть, є, що приховувати.

Проте відступати журналісти не мали наміру – подали черговий запит щодо проекту на ім’я міського голови Трускавця. Нарешті отримали відповідь: проектно-кошторисна документація є значною за обсягом, тому потрібно заплатити за копіювання та друк документу. Виконавцем у відповіді було вказано керівника КП «Трускавецьтепло» Крамара.  Тут знову можемо говорити про порушення закону «Про доступ до публічної інформації», який передбачає: «надання інформації … що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується». Але редакція «Джерел Трускавця» готова була оплатити підприємсту, яке здобуло в регіоні ганебну славу боржника «Львівгазу», кошти за умови, що журналісти, ознайомившись з запитуваними документами, визначаться, що саме їм необхідно. Таке право їм надає закон, який зобов’язує розпорядників інформації «визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо».

001 (1)+.jpg

Порозумітися не вдалося – 24 вересня на адресу редакції «Джерел Трускавця» надійшов лист про необхідність сплатити рахунок про відшкодування фактичних витрат на копіювання документів, що надаються за запитом на інформацію на суму 407,45 гривень. Останньою спробою налагодити  діалог з керівництвом «Трускавецьтепло» став візит в офіс підприємства. Присутність журналістів спровокувала неадекватну реакцію Крамара – він викликав поліцію. Наступного дня Руслан Крамар вчергове відмовив журналістам «Джерел Трускавця» в ознайомленні з  документами.


Тому іншого способу, окрім подання позовної заяви про визнання дій директора КП «Трускавецьтепло» щодо дотримання законодавства про доступ до публічної інформації протиправними, не залишалося. Будемо сподіватися,що звернення журналістів до суду стане першим прецедентом у Трускавці, коли посадовці нестимуть відповідальність за перешкоджання діяльності  медіа.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle