24.05.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Битва за котельні: Крамар погрожує голодуванням, Пономаренко хвилюється, що не матиме місця праці через два роки

Битва за котельні: Крамар погрожує голодуванням, Пономаренко хвилюється, що не матиме місця праці через два роки

Трускавецька влада після двох років марнотратства починає думати, як зекономити бюджетні кошти. Мільйонні надходження до міської скарбнички, які з’явилися завдяки процесу децентралізації і витрачалися на святкування уродин курорту, проведення ралі, неефективну промоцію та інші «пріоритети» очільників міста, доведеться заощаджувати. Уряд, збільшивши повноваження і дохідні частини бюджетів на місцях, тепер перекладає на місцеві бюджети додаткове фінансове навантаження, зокрема сплату житлово-комунальних послуг освітніх та медичних закладів.

Трускавець ще п’ять років тому розпочав процес переходу на автономне опалення. Сьогодні усі бюджетні заклади: школи, садочки, лікарня - оснащені власними котельнями, які обслуговує комунальне підприємство «Трускавецьтепло». Воно встановлює тариф на свої послуги, тобто підприємство з цієї діяльності отримує дохід. Якщо ж котельні передати на баланс відділу освіти, культури та міської лікарні, то за попередніми підрахунками, економія бюджетних коштів сягне більше 2 млн. грн. на рік!

Такі цифри озвучили сьогодні на засіданні бюджетної комісії завідувач відділу освіти Орест Лобик, головний лікар міської лікарні Ігор Стасик, очільниця відділу культури Тетяна Татомир. Так, скажімо, Орест Павлович повідомив, що економія складатиме більше 40 відсотків, оскільки вартість 1 Гкал відповідно до тарифу «Трускавецьтепло», становить 2 489 грн, а якщо газ купуватиме безпосередньо відділ освіти – то 1 Гкал коштуватиме 1600 грн. А керівник міської лікарні Ігор Стасик назвав приголомшливу цифру – якщо котельню передати на баланс медичної установи, то вдасться заощадити на рік понад 1,4 млн. грн.! До того ж Ігор Степанович повідомив, що «Трускавецьтепло» опалює котельню дровами, виставляючи оплату лікарні за тим же й тарифом, що й за використання газу!

Однак категоричним противниками економії коштів платників податків виявився керівник «Трускавецьтепло» Руслан Крамар, юрист підприємства, депутат міськради Зоряна Домбровська, секретар ради Наталя Пономаренко. Так Крамар жахав присутніх на засіданні депутатів апокаліптичними картинами колапсу у дитсадках та школах, які замерзатимуть взимку, якщо їхні автономні котельні заберуть з обслуговування підприємства. Зоряна Домбровська пропонувала не виносити проект рішення на розгляд сесії. А Наталія Пономаренко, яка раніше обіймала посаду заступниці Крамара у «Трускавецьтепло» шокувала присутніх своєю заявою: «Ви мене залишаєте без робочого місця, де я працюватиму через два роки!». Уявити лише - чиновниця поставила свій приватний особистий інтерес на перше місце – її не цікавить ефективне використання коштів платників податків, її хвилює власне працевлаштування після закінчення терміну каденції. Окрім того, як відомо, «Трускавецьтепло» є місцем праці для її сестри, головного бухгалтера Вікторії Атаманчук та інших близьких і далеких родичів.

Теж саме стосується і Руслана Крамара - цей пан тісно співпрацював зі своєю дружиною- підприємцем, закуповуючи у неї значну кількість матеріалів, запчастин, обладнання. У своєї дружини та мами Руслан Крамар також орендував автомобілі. Тобто родина отримувала додатковий щорічний дохід, а Крамар користувався власним автомобілем, як службовим, не витрачаючись на пальне. Ці факти були виявлені під час перевірки комунальних підприємств міста учасниками робочої групи, створеної розпорядженням міського голови Трускавця у 2015 році, й стали підставою для реагування правоохоронних структур. У 2016 році Руслан Крамар був фігурантом судового розгляду протоколів, складених слідчими спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ у Львівській області. Суд визнав Крамара винним у неповідомленні про наявність у нього реального конфлікту інтересів, але порушення строків при притягненні до адміністративної відповідальності зіграли на користь обвинуваченого, і справу закрили.

Тож очевидно, що Помаренко і Крамар використовуватимуть усі засоби, аби не допустити оптимізації структури підприємства, яке було і є для них джерелом доходів. Як стало зрозуміло члени трускавецької «Батьківщини» не гребуватимуть шантажем та погрозами. На засіданні комісії було зачитано вимогу трудового колективу «Трускавецьтепло» - скасувати рішення про передачу з балансу підприємства котелень. У випадку відмови – працівники страйкуватимуть і оголосять голодування!

Аналогічна ситуація була, коли у лютому 2015 року попередній міський голова не продовжив контракт з Русланом Крамаром. У відповідь - керівник «Трускавецьтепло» та Пономаренко погрожували, що усі працівники комунального підприємства напишуть заяви на звільнення. Пономаренко готувала проведення пікету під міською радою – у робочий час привела працівників, люди стояли біля музею Біласа.

Сподіваємося, що такі методи тиску і шантажу цього разу не спрацюють. І депутати ухвалять рішення, яке дозволить значно заощадити кошти міського бюджету.

Ольга КУЦ


Читайте також: Коза Ностра по-БЮТівськи: Крамар та Пономаренко створили на підприємстві партійно-родинний клан


Социальные комментарии Cackle