10.03.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Афера року: три мільйони – на святкування Дня міста

Афера року: три мільйони – на святкування Дня міста

Як трускавецька влада розбазарює кошти громади

Апетити міського голови Трускавця пана Кульчинського ростуть як на дріжджах. Якщо торік він «дотиснув» депутатів міськради й ті проголосували за виділення мільйону на встановлення скульптур у курортному парку, то цьогоріч сума з міського бюджету, яку мер має намір освоїти на проведення святкових заходів з нагоди 190 - річчя курорту, сягнула вже  трьох мільйонів гривень! Не створивши жодного робочого місця, цей висуванець від «Самопомочі», лікар за фахом, розкидається коштами трускавецьких платників податків з неймовірною щедрістю.

Інформація про ювілейний «сюрприз», озвучена на учорашньому засіданні сесії міськради завідувачкою відділу культури Тетяною Татомир, мала ефект бомби, що розірвалася. Як з’ясувалося, за задумом оргкомітету, святкування триватимуть ледь не увесь червень - саме у другу неділю якого трускавчани відзначають День медика та День міста. Найбільш затратними у фінансовому плані серед насиченого переліку заходів є: вечірній концерт за участі зірок української естради – 750 тис. грн.,  промоція та прес-тур журналістів – 360 тис. грн., розважальна програма та караоке – 380 тис. грн., озвучення заходів – 165 тис. грн., лазерне шоу та придбання павільйону для проведення змагань з шашок у випадку дощу  - потягнуть на 224 тис. грн., придбання бар’єрних загорож для безпеки глядачів – майже 95тис. грн., проведення міжнародної наукової конференції – 85 тис. грн., молодіжна дискотека та проведення урочистої академії  – по 55 тис. грн. на кожен захід. У переліку витрат зазначено навіть такі дрібнички, як придбання розкладної палатки (подаємо мовою оригіналу) та двох парасоль для відділу культури на 21 тис. гривень.

З цього переліку стає очевидним як старалися організатори дотягнути до  необхідної суми – втиснули усе до найменших дрібничок, не забувши навіть про придбання святкового торту вартістю  6 тис. грн. для «почастунку трускавчан та гостей міста в день народження Трускавця»! Така програма святкувань Дня міста погоджена завідувачами відділу освіти Орестом Лобиком та відділу культури Тетяною Татомир, начальником управління розвитку міста Наталею Скибак, начальником фінансового управління Миколою Федоричаком, пройшла розгляд на бюджетній комісії (голова Олег Карпин) та на комісії з питань освіти, культури, туризму, молодіжної політики (голова – Ігор Стасик).

0000.jpg

Тепер – слово за депутатами, їм ухвалювати остаточне рішення. Під час учорашнього засідання сесії обговорення програми  перетворилося у тривалу дискусію. Трускавецький мер пан Кульчинський непохитно стояв на своєму – три мільйони і ні копійки менше! Свою позицію пояснив, як завше, на хлопський розум: подумаєш витратимо якихось 7-8 % від суми міського бюджету розвитку. Хто б то рахував ті копійки! А на критичні  зауваження депутатів Андрій Богданович реагував відвертим хамством. Так, для прикладу, у відповідь на пропозицію Романа Бучковича вкластися у втричі меншу суму – запропонував йому організувати ансамбль барабанщиків, який би безкоштовно виступив у заходах. У такий спосіб трускавецький мер висловив своє зневажливе ставлення до напрацювань трускавецької школи мистецтв, де пан Роман є викладачем ударних інструментів. Втім, нервозність міського голови Трускавця є цілком зрозумілою – мабуть, він уже намалював собі в уяві чималеньку суму від «освоєння» трьох мільйонів, яка б мала примножити мільйонні статки його родини.  

«Джерела Трускавця» досліджували тему відкатів трускавецьких можновладців на прикладі виступу гурту «Kozak system» у місті-курорті. Як з’ясувалося у розмові з організатором концертів, фіксований гонорар гурту по Україні складає 75 тис. грн. Саме стільки хлопці й тримали за концерт у Трускавці плюс компенсацію витрат на дорогу - 5 тис. грн.  А міський відділ культури в особі керівника Тетяни Татомир оплатив 100 тис. грн. громадській організації з Дрогобича «Спортивно-мистецький клуб «Сімис». Призначення платежу – оплата виступу гурту «Kozak system» на святкуванні Дня Незалежності у Трускавці - про це свідчить трансакція, опублікована на веб-порталі використання публічних коштів E-data.

Без имени-3+.jpg

Таким чином у громади вкрали 20 тис. грн. тільки на одній з трансакцій! Тобто є усі підстави стверджувати - команда трускавецького голови працює за узгодженим «тарифом»: 25 відсотків відкатів на «освоєнні» бюджетних коштів. А тепер, шановні читачі, порахуйте, яку кругленьку суму складуть ці відсотки від трьох мільйонів гривень! Є ще сумніви, що  дерибан - визначальна мотивація рішень трускавецьких очільників? Складається враження, вони живуть у якомусь сюрреалістичному вимірі – нагальних проблем трускавчан та міста не помічають! Бо тобі б не розтринькували кошти на другорядні речі, а скерували їх на ремонт вулиць, таких, скажімо, як вкрай занедбаних Роксолани чи Грушевського. Або ж довели до ладу міжбудинкові проїзди, чи відновили покрівлі у другій та третій трускавецьких школах, які нагадують решето. Та що там говорити – на реконструкцію курортного парку цього року з бюджету виділено лише 500 тис. гривень! А у ньому ж відбуватиметься частина ювілейних заходів! Ото буде «святкова» картина, коли на День міста знову прорве каналізаційних колектор і нечистоти затоплять територію біля джерела «Едвард», як це було тиждень тому. Кращої антиреклами для курорту Трускавець, якому невдовзі виповнить 190 років, годі й уявити!

Галина УЛИНЕЦЬ

Социальные комментарии Cackle