13.10.2017 Стебник Розмір шрифту: [+] [-]

У Стебнику встановили локальну сейсмічну станцію. Вона допоможе науковцям фіксувати підземні коливання у регіоні

У Стебнику встановили локальну сейсмічну станцію. Вона допоможе науковцям фіксувати підземні коливання у регіоні

Спочатку землетрус, а потім - провалля? Чи з точністю до навпаки? Вчені та сейсмологи досі шукають відповідь на запитання щодо природи коливань, зафіксованих у ніч на 30 вересня в районі гірничого відводу рудника № 2 стебницького «Полімінералу». Як повідомив «Джерелам Трускавця» Роман Пронишин, науковий співробітник відділу сейсмології Карпатського відділення Інституту геофізики НАН України, 12 жовтня Дрогобиччину відвідали науковці, які продовжують свої дослідження. З метою пришвидшити цей непростий процес – працівники інституту встановили на території стебницького підприємства сейсмічну станцію, яка фіксуватиме навіть незначні підземні поштовхи в регіоні.

Як зазначив Роман Пронишин, аби моніторинг був максимально точним, таких локальних станцій мало б бути декілька! Дивує той факт, що бюджетного фінансування для таких важливих речей не вистачає. Є сподівання, що ситуація зміниться найближчим часом, адже  депутати Львівської облради скерували із обласного фонду охорони навколишнього середовища майже 1,5 млн грн для моніторингу ситуації, яка склалася внаслідок обвалу карстових порожнин на Дрогобиччині.

Як інформувалося раніше, працівники відділу сейсмології Карпатського відділення Інституту геофізики НАН України підключили зарубіжні й вітчизняні сейсмологічні станції й обробляють інформацію, яка надходить, щоб з’ясувати, сейсмічним чи техногенним був землетрус, який зафіксований у вересні поблизу села Модричі. Остаточного висновку стосовно походження підземних коливань ще немає. За попередніми даними, епіцентр землетрусу ймовірно знаходився в радіусі 2-3 км від провалля!

Ірина РОМАНОВА

Социальные комментарии Cackle