25.10.2017 Стебник Розмір шрифту: [+] [-]

На протиаварійні роботи після обвалу біля Стебника потрібно понад 200 млн грн – Гримак

На протиаварійні роботи після обвалу біля Стебника потрібно понад 200 млн грн – Гримак

Для збереження та відновлення інфраструктури Дрогобицького району, яка постраждала внаслідок обвалу на руднику № 2, потрібно понад 200 млн грн.

Про це заявила заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гримак  під час позачергової сесії Львівської обласної ради сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Ірина Гримак зазначила, що, крім аварійного другого рудника, є ще родовище № 1, яке відділене від №2 лише перегородкою. За словами чиновниці, якщо не почати негайно протиаварійні та відновлювальні роботи на рудниках, то масштаби катастрофи можуть бути величезними.

Крім того, Ірина Гримак розповіла, що території біля рудників є густонаселеними, а для відновлення комунікацій, які потрапили в зону ризику, потрібні сотні мільйонів гривень.

Так, на перенесення водопроводу міста Дрогобич потрібно 80-100 млн грн. Крім того, під зону впливу Стебницького Полімінералу потрапляють три лінії електропередач, які також треба переносити, а вартість цих робіт також оцінюють мільйонами гривень.

Загалом, щоб уберегти інфраструктуру, яка забезпечує життєдіяльність Дрогобицького району, потрібно понад 200 мільйонів гривень.

Частину із цих коштів Львівщина планує отримати із державного бюджету.

Нагадаємо, 30 вересня на Дрогобиччині стався обвал карстової породи. В екоінспекції зазначили, що протягом 17 – 22 березня 2017 було проведено перевірку ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» та видано припис про усунення виявлених порушень. Однак керівництво підприємства відзвітувало про виконання лише одного пункту припису – засипало новоутворені та просілі карстові лійки.

Про загрозу обвалу карстових порід у зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» співробітники Держекоінспекції попереджали ще три роки тому.

На ремонт доріг поблизу Стебника та відновлення ліній електропередач потрібно понад 130 млн грн. Фахівці припускають, що на Львівщині може статися ще один обвал рудника.

Назад Джерело: leopolis
Социальные комментарии Cackle