Затверджено новий тариф на воду для споживачів Дрогобича й гуртовий - для Трускавця

02.06.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Затверджено новий тариф на воду для споживачів Дрогобича й гуртовий - для Трускавця

Першого червня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, встановила новий тариф на водопостачання та водовідведення для Дрогобича. Він зріс на 18% у порівнянні з діючим і становитиме 17, 90 грн. за куб. м, рішення набуде чинності після  оприлюднення на офіційних ресурсах. Затверджено також нову гуртову ціну води для Трускавця – 7, 56 грн. за куб. м.

Судячи з розрахунків, які трускавецький водоканал подав на розгляд Нацкомісії наприкінці квітня, для мешканців міста-курорту подорожчання послуг буде більш відчутним, аніж для дрогобичан. Вартість води у Трускавці має зрости на 25% і становитиме 20, 72 грн. за куб. м.  У новий тариф не включено інвестиційну складову, а обсяг води з трускавецького питного водосховища, яким можна суттєво зменшити зростання вартості, схоже, що взагалі не врахований.

Проте ситуація виглядала б значно гірше, якби Нацкомісія встановлював єдиний тариф для усіх категорій споживачів, як це було ще два роки тому. Тоді трускавчани платили б за воду вдвічі більше, ніж мешканці міста Котермака.

Що стосується механізму формування гуртового тарифу для Трускавця – його напрацювання є вагомим здобутком попередньої  влади міста. У вересні 2015 року Кабмін ухвалив Постанову, яка припинила практику застосування єдиного тарифу на водопостачання та водовідведення. Необхідність її прийняття визнали ще близько 150 водоканалів країни. Цьому передувала півторарічна надзвичайно потужна робота міської ради під керівництвом Руслана Козира та виконавчого директора ТзОВ « Трускавецький водоканал» Петра Іванишина.

Трускавець першим підняв на державному рівні питання врегулювання тарифів на водопостачання, напрацювавши пропозиції, на основі яких експерти Мінрегіонбуду розробили проект Постанови уряду, про яку згадувалося. Завдяки цьому документу місто отримало дієвий інструмент для формування справедливої ціни для своїх споживачів.

Ще одним механізмом впливу на тарифи з водопостачання є нещодавні законодавчі зміни, відповідно до яких вартість послуг у містах, де населення – менше 100 тисяч, встановлюватимуть органи місцевого самоврядування. Тобто відповідальність за ухвалення економічно обгрунтованого тарифу нестимуть міські посадовці.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle