З боргами і без перспектив! У нових тарифах водоканалу Трускавця – мінімальний забір з водосховища й немає інвестиційної складової

13.02.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
З боргами і без перспектив! У нових тарифах водоканалу Трускавця – мінімальний забір з водосховища й немає інвестиційної складової

Трускавецький водоканал планує підвищити тарифи на свої послуги майже на 12 %. Розрахунок нової вартості оприлюднено на сайті міської ради. Судячи з цього документу, тарифи з централізованого водопостачання та водовідведення можуть зрости до 23, 18 грн. за 1 куб м з ПДВ. Діючий тариф – 20, 72 грн. був затверджений торік у червні рішенням виконавчого комітету Трускавецької міської ради.

- Намір про коригування тарифу пов'язаний із рішенням керівництва «Дрогобицького водоканалу» щодо зростання вартості їхніх послуг. Дрогобич ще минулого року подав розрахунки до НКРЄ і очікується, що вони будуть затверджені з дня на день. Ми, відповідно, аби не було тривалих розривів у часі, готуємося до ухвалення нового тарифу для трускавецьких споживачів, - повідомив директор трускавецького водоканалу Віктор Марченко. - Структуру тарифу не міняємо, йдеться лише про коригування у частині вартості води, яку купуємо у дрогобицького водоканалу, електроенергії, палива та зарплат.

Що стосується інших складників, які впливають на формування ціни, то керівництво трускавецького водоканалу продовжує непохитно стояти на своєму – водозабір з міського водосховища, що на вул. Городище, у структурі тарифу закладений в обсязі 190 тис. м куб на рік. Про це повідомив Віктор Марченко, який також зазначив, що у мережу щодня трускавецьке підприємство подає понад 10 тис. куб. м води. А судячи з відповіді дрогобицького водоканалу, Трускавець купує лише 6, 25 тис. куб. м води в день. Тобто різницю бере з питного озера! А це близько 120 тис. куб м. щомісяця. Отже – реальний річний забір з водосховища, який мав би відображатися у тарифі, становить 1, 5 млн. куб. метрів!

дрогводоканал.jpg

Обсяги використання забору з питного озера є головним чинником у зменшенні вартості води для трускавчан, бо основною затратною часткою у структурі тарифу є вартість води, яку Трускавець купує у дрогобицького водоканалу. Вона становить близько 40% , до цього додається майже 30% нормативних втрат у мережі – у цій площині варто працювати. Якби у тарифах були задекларовані реальні об’єми води з озера, що значно б його здешевило, тоді можна було б говорити і про інвестиційну складову! У тарифі, який сьогодні сформований водоканалом, вона - відсутня. А отже у підприємства – жодних перспектив, воно тупцюватиме на місці, не розвиваючись, адже про технічну модернізацію за таких умов говорити не доводиться. Про належної якості воду з озера, яку б гарантували сучасні очисні споруди – також. Для цього потрібен фінансовий ресурс, а його немає. І найближчим часом – не передбачається!

Адже борг трускавецького водоканалу перед дрогобицьким становить 12, 5 млн. грн.! За словами Віктора Марченка, підприємство домовилося про розтермінування цієї суми і щомісяця, окрім плати за воду, додатково погашає по 100-200 тис. грн.! За рахунок яких надходжень – Віктор Марченко не зміг пояснити. Виглядає на те, що і тут порятунком є вода з питного озера.

Що й казати, ситуація не вселяє оптимізму – такими темпами трускавецький водоканал ліквідовуватиме борг довго і нудно. А відсутність ефективних менеджерських рішень традиційно компенсуватиме коштом трускавчан, які й далі платитимуть за воду з питного озера, що подається в мережу в обхід лічильника, а отже ніхто не несе відповідальності за її якість. Такі схеми схвалює керівництво міста, яке не спроможне розрубати гордіїв вузол проблем трускавецького водоканалу. Більше того, міський голова Андрій Кульчинський не приховує своєї прихильності до співвласника трускавецького водоканалу Віктора Возняка – йому дозволили будівництво торговельного комплексу на ділянці, що межує з зоною санітарної охорони мінеральних джерел.

Нагадаємо, що питання належного забезпечення водою Трускавця постало не сьогодні. У 2004 році була затверджена концепція цілодобового водопостачання міста-курорту, яка передбачала надання в оренду136 га міської землі ТзОВ «Альфа плюс», де керівником дрогобичанин Віктор Возняк. А взамін товариство зобов’язувалося вкласти у водопостачання міста понад 100 млн. грн. У цьому ж році було створено ТзОВ «Трускавецький водоканал», у якому 51% є власністю міської ради, а 49% - «Альфи-Плюс». Директором водоканалу став рідний брат Віктора Возняка – Володимир. А у 2007 році «Альфі-Плюс» було продано132 га землі біля питного озера за низькою, як на ті часи, ціною. Тобто ця ділянка стала заохочувальним бонусом для інвестора.

Тодішнє міське керівництво, очолюване Левом Грицаком, уклало договір з «Альфою-Плюс», відповідно до якого фірма повинна була до 2010 року забезпечити Трускавець водою цілодобово, якісно, з двох джерел водопостачання, замінити водогони, збудувати станцію другого підйому. Інвестор своїх зобов’язань не виконав – а отже питання водопостачання міста -курорту залишається на порядку денному.

Дарина КРАВЕЦЬ

------

* фото Віктора Пиціва

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS