З 1 грудня «Нафтуся» стане платною. Трускавецький мер здав інтереси громади, виступивши в ролі адвоката «Трускавецькурорту»

18.10.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
З 1 грудня «Нафтуся» стане платною. Трускавецький мер здав інтереси громади, виступивши в ролі адвоката «Трускавецькурорту»

Сьогодні відбулося спільне засідання керівництва ПрАТ «Трускавецькурорт» та представників санаторно-оздоровчих закладів міста. Керівникам оздоровниць повідомили, що з 1 грудня буде введено плату за вхід до бювету мінеральних вод. А також надали проекти договору, які оздоровниці мають укласти з приватною структурою та зразки абонементів для відвідування відпочивальниками бювету.

Як з’ясувалося, разова можливість випити цілющих трускавецьких вод коштуватиме 3,5 грн., тобто відпочивальники, яким, як правило, призначають воду до та після кожного прийому їжі, змушені будуть щодня платити 21 грн.! А  якщо виходити зі встановлених добових норм на одну особу у 1,2 л,  то вартість лікувальної трускавецької води сягатиме понад 17 грн. за літр! На думку більшості присутніх керівників санаторіїв, таке нововведення негативно вплине на відвідуваність курорту. До того ж, на їхнє переконання, тариф не сформовано відкрито та прозоро, незрозуміло які саме видатки увійшли у його розрахунок. А умови договору, які нав’язує «Трускавецькурорт» лікувальним закладам міста, керівники вважають кабальними: абонементи доведеться викуповувати на початку місяця, вносячи стовідсоткову оплату.

І хоча присутні керівники «Трускавецькурорту» Віктор Жданов та Віталій Омельянчук запевняли, що підприємство ледь зводить кінці з кінцями, тому плата за «Нафтую» та інші джерела є просто життєво необхідною, дискусія стосовно пропонованих механізмів її введення точилася надзвичайно гостра.

А міський голова Трускавця Андрій Кульчинський вже не вперше виступив адвокатом «Трускавецькурорту». Він навіть не намагався відстояти інтереси громади у питанні безкоштовного відвідування бювету. Трускавецький мер ніс якісь нісенітниці – з його слів прагнення трускавчан отримати дозвіл на пільгове вживання «Нафтусі» матиме величезний плюс  - це мотивуватиме мешканців міста частіше проходити медичні огляди. Бо, якщо виникатимуть протипокази через певні захворювання, такі, скажімо, як туберкульоз, вхід до бювету для них буде закритий! А на запитання, чому міська влада погоджується на платний вхід, якщо не виконана умова договору з ПрАТом про створення спільного підприємства – перевів стрілки на депутатів, мовляв, це їхня відповідальність!

Нагадаємо, що 28 грудня 2015 року було укладено Договір про співпрацю з «Трусквецькурортом», який активно лобіював Андрій Кульчинський та підтримали 15 депутатів: Герльовський, Домбровська, Карпин, Кенц-Березюк, Кіселичник, Малащак, Мицько, Остапчук, Пономаренко, Савченко, Сазонова, Стародуб, Стасик, Степаненко, Тимчишак. У цьому документі чітко обумовлено влаштування системи електронного обліку споживачів мінеральних вод у  бюветі на бульварі Торосевича після його ремонту. Про пільги для городян – ані слова.

с2.jpg

Також у договорі йдеться про створення спільного підприємства для обслуговування свердловин та постачання мінеральних вод з розподілом прибутків між учасниками 50 на 50. Міська рада зголосилася взяти участь у його створенні, не озвучивши, на яких умовах місто увійде у це підприємство.  У свою чергу керівництво «Трускавецькурорту» погодилося на «поступки» -надати безповоротну позичку міському водоканалу у розмірі 300 тис. гривень та відремонтувати бювет у курортному парку. Блюзнірство та й годі! Утримання в належному стані власних об’єктів нерухомості є обов’язком ПрАТу!


Такі обіцянки витиснули з «Трускавецькурорту» в обмін на рішення депутатів про переведення земель, що були в користуванні товариства, в оренду. У такий спосіб товариство вбивало двох зайців: на 50% зменшувало оплату за землю та отримувало можливість продажу своїх санаторно-оздоровчих закладів, діяльність яких таких через відсутність соціальних путівок була зупинена. Тобто це рішення для керівництва «Трускавецькурорту» було питанням життя і смерті!

У такій ситуації місто мало унікальну можливість розробити дієвий механізм компенсації ПрАТом того, що товариство заборгувало трускавецькій громаді. І позбутися ролі вічного прохача. А що отримало? Дірку від бублика! Не говоримо вже про те, що права трускавецької громади стали розмінною монетою у кулуарних домовленостях трускавецького мера Андрія Кульчинського та керівництва «Трускавецькурорту».

Ольга КУЦСоциальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS