Яка ганьба! У Трускавці 75-ту річницю УПА відзначили без ветеранів-повстанців

16.10.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Яка ганьба! У Трускавці 75-ту річницю УПА відзначили без ветеранів-повстанців

14 жовтня у Трускавці біля символічної могили воїнів УПА, що на території храму Покрови Пресвятої Богородиці, відбулися загальноміські заходи з відзначення річниці створення Української повстанської армії та Дня захисника Вітчизни. Основними героями свята стали сучасні вояки, учасники АТО. Ветеранів УПА, політв’язнів та репресованих, яких у Трускавці залишилося 14 осіб, до участі у міських заходах не запрошували. Хоча багато хто з них про це мріяв. Адже й у свої поважні роки ці люди не хочуть жити спокійною старістю, залишаючись в душі такими ж борцями, як у юні літа.


ганьба1.jpg

Серед почесних гостей свята ветеранів-повстанців немає

Як розповіла трускавчанка Катерина Хамандрик, на віче, присвячене відзначенню 75-ої річниці УПА, прийшла за покликом серця, бо хотіла віддати шану побратимам, які не дожили до цієї славної дати. До жінки напередодні ніхто з організаторів не телефонував та не запрошував. На урочистостях зустріла товариша Дмитра Кмітя – впродовж всього дійства вони скромно простояли серед гурту, не вимагаючи до себе уваги. Присутності ветеранів-повстанців, чий день відзначався, міські посадовці не зауважили! Відповідно їм не надали слова та не привітали. А почесну місію - віддати шану героям покладанням квітів до підніжжя могили воїнів УПА - невідомо з якого дива разом з очільниками міста було довірено старійшинам В’ячеславу Умнову та Олександру Грищенку.

г3-0+.jpg

Присутності на віче Катерини Хамандрик та Дмитра Кмітя міські посадовці не зауважили. Ветерани УПА виявилися зайвими на своєму святі!

Вражає і те, що у своєму вітальному слові міський голова Трускавця Андрій Кульчинський наголосив: «Нікого з ветеранів УПА серед нас немає, бо це люди похилого віку, які, не дивлячись на те, що ми їх запрошували, не змогли прийти!» Що й казати – мер привселюдно злукавив громаді. Оце і є справжня сутність патріотизму міського очільника, який два роки тому за місяць до виборів виявив бажання облагородити могилу героїв УПА у Трускавці.

Наскільки відомо, за станом здоров’я на свято не зміг би завітати станичний Братства ОУН-УПА Роман Малярчин, оскільки не так давно чоловік повернувся з тривалого лікування. Натомість, були трускавчани-упівці, які мали бажання і сили зібратися разом та бути вшанованими  у місті на своє свято, - стверджує ветеран Володимир Мацюрак. От тільки владні мужі Трускавця цих героїв проігнорували!

Вікторія УТРИН

* фото з групи   Дитячий сектор Народного дому м.Трускавця у FACEBOOK

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS